Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?

13.07.2012 17:47
Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město: Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Odpovědí na téma: 19
Text: 

Je to už nějaký pátek, co jsem dělala řidičáky a ani si neuvědomuji, že bych v předpisech četla pasáž o obuvi, ve které se může řídit. Momentálně čtu skripta a nemám čas studovat dopravní předpisy a proto se chci zeptat novopečených majitelů řidičáků nebo prostě někoho, kdo má přehled, jak je to s obuví za volantem?

    Nedávno mi vynadala máma a hnedle i babička, že řídím v žabkách. Že prý kdyby to viděli policajti, že dostanu pokutu... Osobně nemám problém se řízením v žabkách. Nohy mám na pedálech a v autě netancuju ani nic podobného, takže mi nevadí, že nemám stabilní patu. Co ale vím, že když řídím v jehlách, tak je to už o něco horší. Těch 11cm je už celkem znát a noha se pak hůř dostává na pedál. Auto mám pod kontrolou (jinak bych se samozřejmě přezouvala), ale není to ono a tak radši jezdím pomaleji nebo moc v podpatkách neřídím. Proto mě napadá otázka proč by se nemohlo řídit v žabkách, které jsou dle mé zkušenosti neškodné a smělo se řídit v podpatkách? Přitom mých 11cm je celkem ubohá velikost podpatků, jak jsem si všimla v obchodech s obuví...

     Ještě bych chtěla zmínit paní, která na horách sedla do auta v lyžácích a vyrazila... Nad tím mi zůstával rozum stát. Předpokládám, že každému řidiči a obzvlášť těm, kterým už to párkrát s autem na silnici v zimě ujelo...

    V čem řídíte Vy? A když už jsme u toho-jaká byla nejbláznivější obuv, ve které jste řídili? Jste taky "hříšníci" jako já, kteří se v létě odmítají pařit v teniskách?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.07.2012 18:46 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Vyhláška toto řeší pouze u profesionálních řidičů. Jinak platí doporučení - 

Jakou obuv? – musí být pevná, pohodlná a neměla by být „těžká“. Ideální jsou lehké tenisky s měkkou podrážkou. V létě není problém řídit v sandálech s pevnou patou, „žabky“, dřeváky, lodičky a podobná obuv je pro řízení naprosto nevhodná.

 
30.05.2016 14:41 Uživatel: Martina Králová
Věk:  35

Město:Praha

Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

U mě se v létě nejlépe osvědčily baleríny a v zimě nejraději řídím v jakýchkoliv botách bez podpatku nebo na nízkém podpatku. Teď jsem si koupila tyto botky a na řízení jsou super pohodlné

 

 
13.07.2012 19:11 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

ridim v tom co mam zrovna na nohach, tenisky, klapky, zimni obuv, je to fuk

 
13.07.2012 19:48 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Já taky.... jen hodně vysoké lodičky si pokud spěchám sundávám happy

 
13.07.2012 19:55 Uživatel: Alííca
Věk:  17
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Zrovna dělám řidičák. A pan instruktor mi radil brát si na jízdy obyčejný kecky. Říkal mi u toho jednu příhodu, že asi před půl rokem, když byl ještě sníh, tak měl jednu slečnu, která si vzala na závěrečnou jízdu strašně vysoký podpatky a vymázla se, ještě než k tomu autu došla excitedpři jízdě prý musel několikrát tahat za ručku a komisařovi se udělalo šoufl excited A pak mi poradil, že když budu zkoušet mimo jízdy, třeba s tatínkem, tak si mám boty sundat úplně, pak je v tom prý mnohem větší cit. Takže to tak dělám. Vždy si sundavám boty a zatím to funguje, snad. excited

Jinak tatínek je řekla bych velmi dobrý řidič, ale zejména na dělší trasy si bere jen plné, lehké boty. V pantoflích či něčem takovým maximálně po městě a do práce. happy

 
13.07.2012 19:56 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Já se klidně zuju, jen aby to bylo pohodlné. Už se mi totiž stalo, že se podpatek " zasek" v koberci, což je průser, když člověk musí rychle reagovat. Takže za mě - pevná obuv na noze, nebo bosa.  

 
13.07.2012 20:56 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Baru, diky za osvetu z hlediska pravniho happy Nam v autoskole rekli, ze kdo dojde v podpatkach, jde bez pardonu domu, ma neomluvenou hodinu a jizdu plati jako bezne v autoskole. Meli jsme ji zprostredkovanou od skoly v ramci vyuky..

    Ale koukam, ze vetsina zen jsme se shodly na tom, ze podpatkt jsou asi nejhorsi. Taky se mi jednou zapichl a jak se mi rosilo celo, ze nezabrzdim.. Bosky bych teda za volant nesla. Zas tak moc pedaly citi nepotrebuju (nakonec po 40tis km s mym "sportackem" uz ho mam trochu v noze)a vzhledem k tomu, ze s Autim jezdim hlavne do staje bych

nerada na noze citila, co jsem si donesla na botach zvenci excited

       To se mi ulevilo, ze nejsem takovy pirat silnic happy Mam v aute vsechno mozny, tak asi neuskodi, kdyz tam prihodim jeste par tenisek na prezuti a boty prehodim..

 
14.07.2012 08:11 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Ja mám pod sedačkou baleríny a když mám blbé boty můžu si vzít jiné.... ale vetšinou se jen zuju happy

Taky vozím v autě kde co.... ale třeba lyžáky jsem nedávno vyložila happy

 
13.07.2012 23:29 Uživatel: Marty
Věk:  21
earth.gif
0-100
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Řidičák mám už necelý tři roky a řídil jsem už snad ve všech typech obuvi, ale v čem jsem neřídil a to proto, že to zákon nedovoluje jsou pantofle. Není u nich totiž přeska před patu a to je ten důvod, proč můžou policajti udělit pokutu. Je povoleno řídit pouze v obuvi spevňující patu, takže pozor na to ti, co tohle nikdy neslyšeli.

 
14.07.2012 06:06 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

 To je přesně to, co se týká řidiče profesionála s odkazem na bezpečnost práce. Nikoho jiného se to podle zákona netýká a nikdo Tě nemůže pokutovat. Ovšem jiná situace nastane, pokud díky nevhodné obuvi zaviníš dopravní nehodu. Takže - ne zákon, ale zdravý selský rozum.

Řidiči a řidičky v pantoflích a s botami na podpatku

Nedávno jsem při sledování televizních zpráv jedné televize byl opět přinucen se zamyslet, zda nás dnes již v celé Evropě masově rozšířený „sport“ vymýšlení neustále dalších a dalších konkrétních pravidel, která určují, jak bychom se na tom našem světě měli chovat, postupně úplně nezastaví v naší schopnosti se dál rozvíjet a normálně se o sebe postarat.

Televizní reportáž popisovala a obrazově dokumentovala, jak někteří nezodpovědní řidiči ohrožují sami sebe i své okolí tím způsobem, že řídí v pantoflích nebo s botami na podpatku. Závěr reportáže byl pro dnešní dobu bohužel typický, neboť končil zprávou, že již někteří aktivní jedinci připravují evropskou směrnici, která by nařídila zapracovat do zákonných norem všech členů EU „zákaz jezdit v pantoflích nebo s botami na podpatku“.

Překonal jsem svoji přirozenou lenost a vyhledal jsem si Zákon o silničním provozu 360/2000 Sb. Kde jsem u povinností řidič v §4 u písmene a) nalezl, že je řidič povinen své chování přizpůsobit kromě jiného i svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu.
Je to dle mého názoru logické ustanovení, které v podstatě zakazuje řidičům a řidičkám jezdit autem v pantoflích nebo s botami na podpatcích. Řidiči nakonec tuto svoji zákonnou povinnost dodržují třeba také tím, že nesedí při jízdě zády k volantu, nedrží volant pouze jedním prstem každé ruky, nejezdí v palčácích, nemají při jízdě na zádech ruksak apod.

Samozřejmě, vždy je možné každý zákon napsat podrobněji, je možné explicitně do zákona napsat, že se nesmí jezdit autem s ruksakem na zádech nebo v palcových rukavicích nebo s horečkou 39,6 stupňů Celsia.
Počet konkrétních pravidel, kterými bychom se v životě měli řídit je totiž nekonečný, a proto je snaha všechna tato pravidla vypsat do zákonů a vyhlášek nejen pošetilá, ale i nebezpečná.

Nebezpečí spočívá v tom, že přemíra konkrétních pravidel a pokynů odnaučuje lidi samostatně přemýšlet, neboť nabývají přesvědčení, že pro úspěšný (tedy i bezpečný) život není třeba samostatně přemýšlet, že úplně stačí pouze dodržovat všechny vyhlášky a zákony.
A tak se potom může stát, že půjdeme do lesa a tam si způsobíme úraz, protože při lezení na strom pod námi praskla suchá větev.

Myslíte, že to je důvod, aby vznikl zákon, ve kterém bude konkrétně uvedeno, že při lezení na strom je třeba dávat pozor na suché větve? Já jsem přesvědčen, že nikoliv.
Život totiž není v první řadě o zákonech, ale o principech. Právě životní principy obsažené například v „Desateru“ a snaha o jejich dodržování vedly postupně v civilizovaných společnostech ke vzniku zákonů a vyhlášek.
I z toho důvodu bychom s těmi zákony a vyhláškami měli šetřit, jinak postupně ztratíme schopnost rozlišit, co je a co není pro náš život důležité a dokonce někdy i schopnost rozlišit, co je a co není správné. Ztratíme schopnost pomocí vlastního samostatného přemýšlení dodržovat principy.
(PS: A dokonce si to leckdy můžeme zdůvodňovat platnými zákony. ).

Zdroj

 
14.07.2012 13:54 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Svata pravda-podivejme se na Americany, kam to dotahly... Jejich zakonum se smeje cely svet. Neni divu, kdyz  v jedne kauze vysoudila matka od koly bambilion dolaru, protoze jejimu synovi se v automatu zasekly penize, on s nim. zaklepal, automat spadl a kluka zabil. Soud ji dal za pravdu a az od te doby se na automatechbdocteme, ze se nesmi naklanet, ze je zde riziko prevrhnuti a poraneni..

    Ja se snazim jezdit tak, abych neohrozovala ostatni. Kdyz zabiju sebe svou blbosti je to ma smula, ale nemam pravo tam sebou brat nekoho zucastneneho omylem. Nekolikrat uz jsem mela na krajicku a dvakrat me zachranil strazny andel. Nechci zkouset, jestli u me bude i po treti a tomu jsem svou jizdu a chovani za volantem prizpusobila. Ted uz asi jen ty boty... S zabkama jsem nikdy problem nemela, tak proto si je beru. Parek ma pravdu v tom, ze mi nikdo nedokaze v cem jsem ridila, ale at ve vezeni nebo doma, ja budu zit s tim, ze jsem mohla situaci zachranit, kdybych mela poradne boty..

 
14.07.2012 06:07 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

v klapkach jezdim vetsinou cele leto ( poslednich 14 let ) a nikdy problem nebyl, navic pokud uz by k necemu doslo myslim ze by to policajt tezko dokazoval, za jizdy sem nemel zadnou obuv ( jizda na boso neni nikde zakazana ) a kdyz me zastavil tak sem si nazul zabky protoze sem myslel ze budu vystupovat a hotovo

 

ale at uz je v zakone cokoliv, tak pro vlastni bezpecnost by mel clovek jezdit v nejakych pevnych botach s tenci podrazkou aby mel cit

 
15.07.2012 15:02 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Řídím v teniskách, popř. na boso... Dříve jsem musel řídit v práci v kanadách, ale nebylo to nic moc... Raději jsem je měl povolené, abych měl volnější kotníky... Na boty při řízení si fakt dávám bacha a příliš neexperimentuji...

 
21.07.2012 20:53 Uživatel: Méďa
Věk:  49
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Taky si myslím,  že vysoké podpatky sú to najhoršie,  špatné sú aj hrubé platformy.  Ale ani žabky mi neprídu celkom neškodné,  hlavne teda tie tuctové,  majú zlú smerovú stabilitu,  kĺžu,  deformujú sa a môžu sa tak zaklíniť pod pedál.  Ovšem pantofle obecne vôbec nezatracujem,  zvlášť niektoré  kvalitné zdravotné sú úplne v pohode.  Vďaka anatomickej stielke sedia perfektne na nohe,  nekĺžu atď.  Sám v takých v lete riadim už pomaly 30 rokov a nikdy žiadny problém,  naopak určite ma mnohých ušetrili.  Stejne si myslím,  že pokusy o zákonnú úpravu by boli nanič,  finálne by na to doplatili len tí zodpovední a proti hrozbe od blbcov by to vôbec nepomohlo.

 
23.07.2012 17:41 Uživatel: Julie
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

  Pokud nejde o dvanácti centimetrové jehly a lyžáky, řídím ve všem.   Zastávám názor, že dobrý muzikant i na špatné housle zahraje..... Horší je hledání vajglu, zneškodnění vosy, psaní SMS a pinpongový míček pod pedálem, ale jak říkám dobrý muzikant..... excited

 
25.07.2012 12:24 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Na to nepotřebuješ dopravní předpisy. wink Prostě tu, kterou se Ti dobře sešlapují pedály. Tenisky, sandály apod.

 
25.07.2012 12:25 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Technickááá happy Ty jsi dělala řidičáky? (jak píšeš) Máš jich víc nebo jsi je dělala někomu jinému? excited

 
08.09.2012 15:10 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

To víš-jsem tak dobrá řidička, že díky mně jezdí víc lidí tongue Ne, začínala jsem papírama na motorku a pak auto happy A ještě si chci dodělat traktor a návěs. A pak už jen ten vrtulník. A zvažuju ponorku... excited

 
08.09.2012 12:39 Uživatel: Méďa
Věk:  49
Téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Text uživatele: 

Vlastne som neodpovedal na posl.  otázku.  Najhorŝie v mojom prípade boli asi klasické,  švédske dreváky.  Našťastie som mal so sebou,  nejaké sandále,  tak som sa po chvíli trápenia radšej prezul.  Fiaskom skončili aj zodva pokusy v jednoremienkových korkáčoch (05),  keďže som nemal so sebou nič iné,  skončilo to jazdou naboso,  čo nebolo tiež nič príjemné.  Nemyslel som,  že to tak dopadne,  nosil som totiž dávnejšie dreváčky Svit a v tých som vela krát riadil úplne v pohode (boli úžastné).  V súčasnosti som prešiel na model 04 a v tÿch tiež nemám problém.  Mám aj niekolko dvojremienkových a v tých už naozaj žiadny problém nevidím.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jaká je vhodná obuv za volant?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny