Téma: Chyba v kupní smlouvě - chybí v ní pozemek

05.10.2010 21:44
Uživatel: Jasňa
Věk:  56
Odpovědí na téma: 3
Text:  Na inzerát jsem si pořídila starý dům na maličké vesnici.Protože jsem na něj neměla peníze,tak jsem si od lišky vzala hypotéku.S bývalou majitelkou jsem sepsala kupní smlouvu a podalala na katastr zástavní právo pro CMSS.Vše bylo bez problémů vyřízeno a majitelka dostala požadovanou sumu peněz.Když jsem si dala na katastr žádost o přepsání nemovitostí na své jméno,tak jsem s údivem zjistila,že smlouva je chybně napsaná/sepisovali jsme ji sami/ a pozemek pod domem neni v kupní smlouvě uveden a tudíž mi ho nepřevedli.Ale ČMSS má na něm zástavní právo.Chtěla jsem napsat smlouvu novou,ale bývalá majitelka začala vyžadovat další peníze.To jsem odmítla a ona se mnou přestala komunikovat.Doporučené dopisy se mi vracely.Prosím poradí mi někdo co bych měla udělat?Jak to bude až dům splatím?Je nějaká promlčecí doba?Na soudní poplatky nemám.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.10.2010 22:15 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Chyba v kupní smlouvě - chybí v ní pozemek
Text uživatele: Je možné, že někdo pomůže, ale je to poměrně právně složitá situace a proto bych doporučil se obrátit na bezplatnou právní poradnu, dotazy je možné vkládat každé liché pondělí mezi 10 a 15. hodinou.
Je nutné vzít v potaz, že pokud jste sepsali kupní smlouvu na nemovitost a není v ní zanesen pozemek, pak katastrální úřad jedná správně. Budova totiž není automaticky součástí pozemku. Kupní smlouva měla být koncipována tak, že v ní měla být zanesena nemovitost i pozemek. To byla chyba, kterou bude poměrně obtížné napravit. Kupní smlouva a zástavní smlouva jsou dvě různé smlouvy a zřejmě věc dospěje až k soudu, který ji bude muset rozsoudit. Bohužel co je smluvně dáno, to platí a je vaše chyba, že jste si tuto naprosto zásadní věc nepohlídali. Je velká škoda, že jste kupní smlouvu nesepsali s právníkem. Ten by vám ji za pár tisícovek vyhotovil. Teď dáte spoustu peněz zřejmě za soudní výlohy, takže snaha ušetřit se vám v tomto případě naprosto nevyplatila. Stejně jako u jiných návštěvníků našeho webu bezplatné právní poradny, kteří nám posílají své dotazy.
 
06.10.2010 08:32 Uživatel: NEC56
Téma: Chyba v kupní smlouvě - chybí v ní pozemek
Text uživatele: Doporučuji si pročíst tady ten článek
http://realcr.cz/vzory-smluv/kupujete-nemovitost-pozor-na-soudcovske-zastavni-pravo-a-exekuce/5/
Omlouvám se za vložení linku. Souhlasím s adminem, chtěl to vše dopředu právně ošetřit. Ted´ budete muset vyhledat právní pomoc.  Zkuste i bezplatní právní poradnu. Přeji Vám hodně štěstí.
 
06.10.2010 16:59 Uživatel: jasňa
Věk:  56
Téma: Chyba v kupní smlouvě - chybí v ní pozemek
Text uživatele: Děkuji za odpověd.Já jsem trochu špatně napsala,že pozemek nebyl uveden,ale při výčtu nemovitostí bylo napsáno:nemovitost ta a ta na pozemku č. a další pozemky.Na smlouvě se daný pozemek měl objevit ještě jednou.To byla celá chyba.Správně mělo být:nemovitost č. a pozemek č..Ještě jednou děkuji a zkusím se obrátit na bezplatnou poradnu.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Chyba v kupní smlouvě - chybí v ní pozemek
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny