Téma: Je mi 17 a chci se přestěhovat k příteli

02.03.2011 15:10
Uživatel: Terezka
Věk:  17
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Chci se odstěhovat k příteli a napsat to smskou mamce. Máme už vše zajištěné, co se v takové situaci může dít? Jinak je mi 17 let...

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.03.2011 15:24 Uživatel: lmmt
Věk:  31
100_3372.jpg
0-100
Téma: Je mi 17 a chci se přestěhovat k příteli
Text uživatele: 

Může se dít leda to, že tě máma chytne za frak a dotáhne spátky domů, ještě nejsi dospělá a má za tebe odpovědnost. Kdyby se ti něco stalo, půjde si ještě sednout do basy, že se o tebe řádně nestará. Vydrž ještě ten rok a pak si můžeš dělat co chceš. Jestli ti to ale máma dovolí se k přítelovi odstěhovat, tak v ničem problém není.

Vyzkoušej si to z druhé strany, jsi maminka 17-ti leté holky, která se jednou bez pípnutí vypaří z domu a pak ti jen přijede sms, kašlu na tebe mami, nějaký kluk je pro mě lepší než ty. Nevím, mě by to hrozně ranilo.

 
02.03.2011 16:29 Uživatel: Julie
Téma: Je mi 17 a chci se přestěhovat k příteli
Text uživatele: 

  Teda Terko, Ty tu mamku vůbec nešetříš.  Bejt moje, tak máš domácí koncentrák. Žádný práva a jen povinnosti. Bez TV. PC. MT.  Zlatý časy, kdy to sedí na kočáře.

 
02.03.2011 23:20 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Je mi 17 a chci se přestěhovat k příteli
Text uživatele: 

No, nebudu radši komentovat způsob jakým chceš mamce říct, že odcházíš....

Nicméně fakta jsou taková, že od okamžiku kdy Ti bylo 15 je Tvá volba, kde budeš bydlet, co si přejí rodiče není rozhodující i přestože za Tebe do 18ti let nesou právní zodpovědnost.

Ale je důležité, aby sis plnila své povinnosti. To znamená zejména nezanedbávala školu a neúčastnila se trestné činnosti.

Pokud tedy budeš chodit normálně do školy a žít jako spořádaný člověk, nemůžou Tě rodiče nutit, aby si s nimi bydlela.

Pokud by rodiče trvali na společném bydlení proti Tvé vůli, museli by se obrátit na soud. Ovšem pokud budeš plnit, viz výše, vše jak máš, žádný soud jim za pravdu nedá.

No a teď jen k tomu bydlení samotnému...chceš být dospělá, tak ať, jen si možná za pár let uvědomíš, že si dospěla dřív, než si musela..neříkám, že je to nutně špatně, jen to možná někdy budeš vidět jinak než teď.

 
03.03.2011 01:23 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Je mi 17 a chci se přestěhovat k příteli
Text uživatele: 

Mamka Ti to může zakázat. Pokud by se tak stalo, musela by jsi se obrátit na OSPOD (odbor sociálně-právní ochrany dětí).

 
14.06.2011 13:54 Uživatel: dolinka
Věk:  22
Téma: Je mi 17 a chci se přestěhovat k příteli
Text uživatele: 

Nevím, jak moc je to ještě aktuální, zřejmě už jsi se rozhodla. Každopádně pokud ještě ne, tak doporučuju si to hodně rozmyslet. Co se ti může a nemůže stát z právního hlediska už tu rozebrali ostatní. Po citové stránce je to trochu o něčem jiném. Máte s mamkou tak špatný vztah, že jí to musíš psát smskou? Jo chápu, že by tě jako každá normální matka asi přivázala za vlasy k posteli, abys neodešla, kdybys jí to řekla osobně, na druhou stranu alespoň snaha o komunikaci je vždycky lepší než sms "Jsem v tahu". Až se odstěhuješ, nebudeš se s ní vůbec vídat? Jak myslíš, že si bude připadat, až jí tohle napíšeš? Moje mamka měla s mým stěhováním problém a to jsem o pět let starší než ty. Ale nakonec jsme se domluvily! Chce to snahu o pochopení z obou stran.
Další věc je potom praktická stránkai. Pracuješ? Pracuje přítel? Budete mít dost financí na vlastní domácnost?  Já třeba studuju a u toho vydělávám v průměru 9000,- měsíčně, přítel nromálně pracuje a máme co dělat, abychom to finančně zvládli. Taky nevím, co jsi všechno doma zvládala, ale věř mi, že denní vaření a starost o domácnost včetně praní, žehlení a úklidu ti dost nabourá ostatní aktivity.
Asi to zní, jakobych tě chtěla od společného bydlení co nejvíce odradit. VŮBEC NE!!! Přes všechno, co teď řešíme (od financí až po "co zas budu dneska vařit"), je mi nádherně a hrozně si společné bydlení užívám. Jenom chci, abys věděla, že to rozhodně není jenom jednoduché, ale budeš muset i spoustu věcí vyřešit. A já osobně jsem často moc ráda, že můžu mamce zavolat a nechat si poradit nebo se u ní jen tak zastavit. Uvažuj o tom, že určitým přístupem by sis všechny tyhle věci mohla pokazit.
Hodně štěstí, ať ses rozhodla jakkoli 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Je mi 17 a chci se přestěhovat k příteli
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny