Téma: Rodiče nechtějí abych se odstěhovala - je mi 24 let

23.01.2011 18:26
Uživatel: Minka
Věk:  24
Odpovědí na téma: 3
Text:  Ahoj, myslím, že už nastal ten správný čas, odstěhovat se od rodičů. Cítím, že potřebuju změnu, že si prostě už chci žít po svém, zařídit si svůj byt a žít podle svýho. Nic proti rodičům, mám je ráda, ale chci se zkrátka osamostatnit. Nedávno jsem začala pracovat, a teď se naskytla možnost mít byt. Jenže rodičům se toho vůbec nelíbí. Máme velký dům, tak mi říkají, že jsem hloupá, když můžu bydlet u nich ,,zadarmo," (samozřejmě ze svýho platu přispívám na výdaje, ale nájem rodičům samozřejmě neplatím), že by to chápali, kdybych měla přítele a chtěla založit rodinu, ale když jsem prý sama, tak je to blbost atd.
Nevím, jak jim to mám vysvětlit, anebo si myslíte taky, že dělám chybu?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.01.2011 19:02 Uživatel: Julie
Téma: Rodiče nechtějí abych se odstěhovala - je mi 24 let
Text uživatele:   Tak pokud víš co to obnáší a do čeho jdeš, tak problém nevidím. Rodiče uklidni, pohovoř s nima a odstěhuj se.
 
24.01.2011 22:18 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Rodiče nechtějí abych se odstěhovala - je mi 24 let
Text uživatele: Naprosto Ti rozumím. Já jsem se taky stěhoval už ve 20 letech prostě jen proto, že jsem už u rodičů nechtěl bydlet. Jinak Julie má pravdu. Je důležité to promyslet ... kdo Ti bude vařit, prát, žehlit, zda to finančně utáhneš, zda si nakoupíš a postaráš se o celou domácnost ....
 
10.02.2011 15:07 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Rodiče nechtějí abych se odstěhovala - je mi 24 let
Text uživatele: Je to Tvé rozhodnutí a jak už bylo psáno, důsledky si musíš uvážit sama. Ev. pokud by to z nějakého důvodu nevyšlo, vracet se bydlet k rodičům, když si zvykneš na svůj vlastní byt, bývá docela nepříjemné.

Na druhou stranu, pokud to chci, udělala bych to. Rodičům bych řekla, že je mám ráda, ale chci bydlet sama a na našem vztahu to vůbec nic nemění.

Bohužel mnoho rodičů dělá chybu, že si naplánují život svého dítěte a nepředpokládají, že plány dítěte se nemusí slučovat s jejich vlastními a pak to cítí jako zradu.
Jenže není to zrada Tvá vůči nim, ale jejich vůči Tobě. Protože žít svůj život, podle svých představ je právo každého člověka.

A upřímně já bych odešla, čím dřív tím líp. Milující rodiče to jednou pochopí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rodiče nechtějí abych se odstěhovala - je mi 24 let
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny