Téma: Změna dodavatele elektřiny - 74% lidí neušetří!

02.10.2011 11:23
Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město: Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Včera v Suma sumárum mluvili o tom, že 74% domácností, které změnili poskytovatele elektřiny neušetřilo. Tito poskytovatelé totiž mohou ovlivnit jen silovou elektřinu, tedy asi 34% výše čásky za elektrickou ernergii. Když napočítáte různé poplatky a cenu zbývající energie, tak nic neušetříte, v důsledku dokonce můžete přeplatit. Takže to co je vám slibováno není nakonec vůbec splněno.

Takže až nám tu někdo zazvoní a řekne CHCETE UŠETŘIT ZA ELEKTŘINU? Tak mu řeknu, že ne, že nemám důvod šetřit a že mám dost peněz (jej, to bude měkký nos ze lhaní laugh ) a že je vhodné se otočit na podpatku a jít dál, protože já žádnou smlouvu podepisovat nebudu.

Navíc mám EON a jak jsem zjistil, proti ČEZ platím mnohem méně, takže do toho "nechci šťourat", abych si to nezmrvil (co funguje, nemá se opravovat).

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.10.2011 12:16 Uživatel: Julie
Téma: Změna dodavatele elektřiny - 74% lidí neušetří!
Text uživatele: 

  U nás taky zvonil okravatovaný pán a dost hrubým způsobem chtěl vidět náš účet za elektřinu. Protože jsme měli asi před měsícem nějaký problém v hodinách, manžel myslel že je to kontrola a výpis mu ukázal. Jaké bylo překvapení, když jsme zjistili, že je to náhončí a chce nám vnutit jiného dodavatele. Já tady ty výhodně-nevýhodné změny nemám ráda, většina z toho jsou parazité, kteří se snaží druhého okrást. A je jedno jestli je to elektřina, telefony, internet, pojištění atd...

 
02.10.2011 16:09 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Změna dodavatele elektřiny - 74% lidí neušetří!
Text uživatele: 

Já jsem na tyhle nabídky dost alergická. Kdysi jsem o přechodu k jiné společnosti také uvažovala, ale naštěstí jsem si pořádně přečetla podmínky. Ve složení cen elektřiny se už docela vyznám a tak jsem od toho ustoupila.

Jenže spousta lidí prostě slyší na to ušetřím, ale už nerozumí položkám ze kterých se cena el. skládá a pak na to snadno doplatí. Nevím jak, v současné době, ale mělo by to být nějak ošetřeno, aby potencionální zákazník přesně věděl o co jde.

Dříve to bylo jednoduché, prostě byla platba za příkon, ev. platba za jistič a jedna cena, max.pro dva tarify, jenže dnes je to více položek a v tom se mnozí špatně orientují.

 
02.10.2011 18:08 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Změna dodavatele elektřiny - 74% lidí neušetří!
Text uživatele: 

Dobré je, že do 3 měsíců je možné od nového zprostředkovatele odstoupit. Je to teď nějaká schválená novela zákona o energetice. Ale detaily nevím. Tak aspoň tak se vychází lidem vstříc.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Změna dodavatele elektřiny - 74% lidí neušetří!
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny