Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN

22.06.2011 18:29
Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město: Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Tak jsem si přečetla dnešní tisk, jdu zvracet a pak budu omdlívat.

OSN kritizuje ČR... OSN kritizovala ČR za děti v ústavech, chce zrušit babyboxy

Proč budeme ještš víc podporovat opálené lemry, místo aby jsme zjednodušili zákony pro adopci.
Přijde vám tohle normální? 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.06.2011 20:42 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

Neříkám, že jsem proti tomu, aby děti míso toho aby plnily dětské domovy mohly do rodiny pěstounů nebo do adopce. Je sposta lidí, kteří děti opuštěné chtějí a nemohou kvůli byrokracii je mít,
Ale nechápu, co mají proti baby boxům.

 
22.06.2011 21:04 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

Žádné rušení babyboxů ani omylem... Jestli jim na tohle kývneme, tak jsme stádo kreténů a za rok si přečteme, že se nám v ČR válejí v parcích pohozené nechtěné děti... Jde sice  "pouze" o pár desítek zachráněných dětí, ale i kdyby šlo o jediné dítě, tak má tento projekt smysl... Pro mne má každé narozené mimino, které je životaschopné, jedno největší právo... PRÁVO ŽÍT... A jestli je někdo proti takovému projektu a ohání se všemožnými úmluvami, aby ospravedlnil svůj postoj, je sráč, který si neváží toho, že měl  štěstí a nebyl jen kolonka ve statistice nalezených mrtvých nechtěných dětí...

 
22.06.2011 22:02 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

Máš pravdu Méďo, ale esi sis nevšimnul, tak nám takýchto sráčů vládne celá banda. Jak se tu zavede něco co funguje a pomůže to normálním lidem, tak se to zruší, zakáže nebo alespoň draze zpoplatní. Řvoucí

 
23.06.2011 00:43 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

Se zrušením babyboxů rozhodně nesouhlasím, protože je to u nás prakticky jediný způsob jak zajistit, aby mohlo být takto odložené dítě velice rychle adoptováno a netrávilo dětství v ústavu.. a to by přeci mělo jít.

Rozhodně jsem však proto, aby se změnily zákony v těchto ohledech:

Matka, která se dobrovolně vzdá dítěte, by měla být zbavena rodičovské odpovědnosti a dítě by tak mělo mít okamžitě možnost být adoptováno.

Totéž by mělo platit v okamžiku kdy je rodičům dítě odebráno a je prokazatelné, že se o něj nechtějí nebo skutečně nemohou důstojně postarat, rovněž tak v případě týrání.

Samozřejmostí by mělo být, že soudy budou v takových případech jednat v řádech dnů a ne měsíců.

Také by mělo být jasně v zákoně zakotveno, že se rodič, který se vzdal dítěte, nemůže později domáhat "jeho navrácení".

Dále by mělo být možné, aby dítě mohl adoptovat i někdo jiný než přímý člen rodiny, jestliže si rodiče a budoucí rodiče tak domluvili. Jestli tito noví rodiče za takové dítě zaplatí, tak ať. Je to jejich věc. To také souvisí s možností být matkou jako inkubátor. Ne, že bych to přímo upřednostňovala, ale na druhou stranu je spousta žen, které prostě dítě mohou mít a nechtějí a jiné, které by chtěly, takto by bylo možné zajistit dítěti novou rodinu prakticky od narození.

V neposlední řadě bych byla proto, aby byla uzákoněna "povinná" sterilizace pro ženy, které jsou prokazatelně špatnými matkami...odebrané děti z důvodu týrání apod. a také u žen, resp. rodin sociálně slabých tak, že žijí pouze ze sociálních dávek.

Rozhodně by pak bylo méně dětí v ústavech a také by se jich mnoho dostalo do rodin místo, aby strávilo dětství a dospívání v ústavech.

Co se týká pěstounské péče... asi se mnou mnoho lidí souhlasit nebude.., ale nepodporovala bych ji tak masově. Je jistě několik lidí, kteří se opravdu starají o děti s láskou, ale je také mnoho těch, které pěstounskou péči berou jako zdroj příjmu. Takže podporovat ano, ale důsledně dohlížet na to kdo si o ni žádá.

V konečném důsledku, i když by toto všechno přineslo také několik problémů, si myslím, že by to byl hlavně velký přínos pro děti... a ty přeci má jít.

 
23.06.2011 08:08 Uživatel: Julie
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

   Souhlasím, škoda jen, že toto není běžný úřední postup. Mám ve svém okolí několik párů co adoptovali i těch co mají pěstounskou péči. Většinou jsou to normální mladí lidé a ty děcka vypadají spokojeně. Vedle v městyse je děcák a tam je 7 dětí od jedné matky, ta je dělá jak na výrobní lince a všechny končí u nás v dětském domově. U matky jsou tak do 3let, až sociálka zjistí že se nestará tak je paní Lakatošové odeberou a aby netrhali partu a děcka se poznaly, dají je do jednoho domova. Jak citlivé....

 
18.07.2011 20:44 Uživatel: Misa
Věk:  35
0-100
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

Souhlasim se zachovanim baby-boxu v zajmu nechtenych deti.. tez si myslim, ze by se mel ucel baby-boxu ve vyboru OSN radne vysvetlit, nebot casto dochazi k nedorozumeni.
Zcela souhlasim, aby se odbourala zbytecna byrokracie ohledne adopce a zkratila na minimum dlouha casova obdobi soudnich rozhodovani.

Jsem ale naprosto v soku z nazoru jako "povinna sterilizace" nebo "odebranim deti ze slabsich socialnich rodin"..takze kdyz rodice prijdou o praci a budou na podpore a misto,aby se jim stat snazil trosku financne pomoci, tak jim jednoduse odebere deti a tim je vse v poradku? Nebo dokonce "prodavat deti do adopce" jako nekde v samoobsluze?  To je naprosto nepristojne a proti lidskosti! 
Take si nemyslim, ze si nekdo vezme deti do pestounske pece jenom proto, aby na tom vydelaval! Deti nejsou zbozi a ten prispevek na jejich vychovu neni nijak zavratny, aby se to nekomu "vyplatilo".
 

 
19.07.2011 16:53 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

Nepotřebuji, abys se mnou souhlasila, ale ráda bych věděla, jestli svůj názor můžeš opřít o reálné zkušenosti. Moc mi to tak nepřipadá a také příliš nečteš, co jsem psala.

Nikde jsem nepsala nic o tom, že se mají odebírat děti nebo probíhat sterilizace lidem, kteří někdy berou soc. dávky, ale těm kteří je berou stabilně a sekají děti bez ohledu na to zda je sami budou schopni živit.

Je totiž rozdíl mezi rodinou s nižšími příjmy a dvěmi dětmi a například rodinou celoživotně na sociálních dávkách se sedmi dětmi a ta chudák žena si pak ještě s dalším mužem pořídila 3, takže celkem 10! Tomuhle by prostě mělo být zamezeno. Podobných příkladů je spoustu. Máš-li na to, měj si dětí třeba padesát, když později přijde nečekaná událost, staráš se dobře o děti, ať stát pomůže, od toho totiž je, ale od toho, aby živil příživníky, ne!

 
23.06.2011 08:03 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

Cituji ze článku:

"Členové výboru vyzvali také k odstranění babyboxů."

Jasně, co je dobré, co funguje, to zrušme. To zas vymyslel ňákej debil frown

Takže retro 10 let zpět ... zase budou matky dávat děti do popelnic nebo je odhodí v zimě do křoví? Víme, že babyboxy fungují, jsou prospěšné, tak doufám, že si nenecháme poroučet od OSN, budeme se chovat podle toho jak my chceme a žádné baby-boxy rušit nebudeme.

Proč nám pořád někdo ze zahraničí kecá do toho co mi si tady v ČR děláme?

 
23.06.2011 08:11 Uživatel: Julie
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

   Po zrušení babyboxu,za první nalelezené mrtvé dítě bych soudila ty co se pod zrušení podepsali.  Musí nést zodpovědnost.

 
23.06.2011 16:23 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

A jako pravenci proti zrušení babyboxu bych ty ..píp.. ..píp.. dala na týden do popelnice, na týden nahé v lednu do parku...

 
23.06.2011 18:51 Uživatel: Karel
Věk:  46
0-100
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

Přátelé sleduji jen jedno jedinné: To je  normální ůtok na náš stát,když se nevede EU nás likvidovat tak se pozve OSN.Takže až se tyto zločinecké organizace spojí ještě s MMF tak nás totálně zlikvidují samozřejmě s pomocí Nečasovi zkurvené vlády.Pardon omlouvám se za tyto neslušné výrazi ale jiné mě už prostě nejdou pod jazyk.Je prostě nejvyšší čas se už konečně probudit ,zvednout konečně hlavu a všem těm ksindlům říci co si o nich myslíme a dát jim to Všem najevo. Myslím si že by bylo dobré podpořit Ludvíka Hesse zakladatele baby boxů a nenechat ty parchanty nám diktovat co my Český národ smí a nebo nesmí.Možná nebudete s mým názorem souhlasit ale já si zatím pevně stojím. Jěště jednou se omlouvám za hrubé výrazy.Zamračený

 
25.06.2011 12:10 Uživatel: Aneettt
Věk:  21
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

No výborně, OSN zřejmě chce, aby lidi zase házeli děti do popelnic!!! Za mnoha názory OSN si stojím, tohle ale vážně nechápu. My Češi Babyboxy CHCEME!

 
25.06.2011 12:34 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

No dyť to řikám ... viz můj příspěvek 23.06.2011 09:03 hod. 

 
12.07.2011 20:44 Uživatel: MUDr. Mstibor Háborů
Věk:  55
Téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Text uživatele: 

Ono je to kapánek jinak, viz tento článek. Stručné shrnutí:

Jak je možné, že Výbor OSN, nepochybně sestavený z fundovaných odborníků, má diametrálně odlišný postoj od většiny české veřejnosti a důrazně žádá okamžité zrušení tak moc užitečných baby boxů? 

Myslím, že účel baby boxů jednoduše nebyl z české strany dostatečně vysvětlen a prezentován, a došlo k nedorozumění.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Zrušení babyboxů v ČR - chce to OSN
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny