Téma: Trápení s kamarádkou přerůstá v šikanu - nevím si už rady

06.12.2016 11:30
Uživatel: Nicol
Věk:  13
Odpovědí na téma: 2
Text: 

(předem se omlouvám za gramatické chyby ale nepíše se mi to snadno.)

 

Dobrý den,

já jsem Nicol, je mi 13let a chodím do 8. třídy. Chtěla bych poprosit o radu. Na začátku 6. třídy jsme se spojily s vedlejší 6tou třídou, protože nás bylo málo. Chvilku trvalo než sme si na sebe zvykly, jelikož sme se navzájem nenáviděly. Postupem času sme začaly být velmi dobrý kolektiv! Vše bylo fajn a každý měl nějakého nejlepšího kamaráda. I já jsem si našla skvělou kamarádku. Když jsem jí ale potkala poprvé tak se jí všichni smály a ona byla jediná co do toho kolektivu nezapadla. Když jsem jí začala poznávat tak jsem zjistila že je to moc fajn holka. S ní jsem prožila nejlepší zážitky. No ale abych šla k věci.
V průběhu 8. třídy sme se začaly pořád hádat kvůli ostatním holkám a klukům. Já jsem jí ale nechtěla stratit a tak jsem se snažila svůj vztek nějak zakrýt. Teď se se mnou nebavý vůbec. A jelikož jsem jí pomohla se vzpamatovat z toho co se stalo na začátku 6tky, tak jí měly najednou všichni rádi. A toho ona využila. Navedla ostatní (něco jim napovídala) aby se semnou nebavily.

Teď se mi všichni smějou a nadávají mi. A já už nevím co dělat. Stojí mi tato kamarádka za to trápení? Zdá se mi to už i jako šikana ale nemám odvahu se někomu svěřit. Abych se přiznala tak jsem poslední dobou začala hodně onemocnívat, málo jíst apod. Možná jsem si většinu nemocí jen vsugerovala abych nemusela do školy ale to už vážně nevím. Předem děkuji za rady.

alt Nicol

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2022x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Začátek šikany ?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.12.2016 14:14 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Trápení s kamarádkou přerůstá v šikanu - nevím si už rady
Text uživatele: 

Ahoj, to mě moc mrzí. Předem bych tě chtěla pochválit; to že ses jí ujala, skamarádila a přijala ji, narozdíl od ostatních. To od tebe bylo moc hezký! alt Smutný je, že ona si toho neváží a když jí pak přijali i ostatní - většina - tak se od od tebe odtrhla. Možná nabyla moc sebevědomí, možná se jí jen líbí, že se s ní ostatní už baví, kdo ví… a s tebou už se bavit nepotřebuje.  

Ne, nestojí ti za to. Pravda, ve vašem věku, ve třídách jsou různé intriky normální (já je nenáviděla) stejně tak i proměnlivost kamarádství… třeba za tebou nakonec přileze a bude se omlouvat, třeba jí to opravdu přejde a pochopí, že se nechovala dobře… nicméně to, co způsobila, je hodně blbý.

Pokud kvůli tomu už máš sama fyzické problémy, tak je rozhodně čas to řešit. Pokud máte v pohodě třídní, tak zkus v prvé řadě ji. Můžeš zkusit i školní psycholožku, tu asi především - kvůli tvým problémům. Ovšem tu šikanu by měla řešit hlavně třídní.

 

 
06.12.2016 15:24 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Trápení s kamarádkou přerůstá v šikanu - nevím si už rady
Text uživatele: 

Nevdek vladne svetem. A jak vidis, muzes se o tom presvedcit uz na zakladce. Nemyslim si, ze by slo primo o sikanu. Takhle je to asi na vsech skolach a ucilistich. Jsou holky, co drzi spolu a jsou holky, ktere do jejich spolku nezpadaji. Ja bych to nehrotila. Na rozdil od Rypousice (vim, ze to mysli dobre) si myslim, ze kdyz pujdes za tridni a ta zacne neco resit, bude to jeste horsi.
Na tu holku se vykasli a najdi si nejakou jinou, treba i z jine tridy, anebo jeste lip: najdi si kamarada. Hlavne se tomu nepodavej a neprozivej to tolik. Njadi si nejakeho konicka, co te bavi a jiste zapadnes do kolektivu tam. Takove holky, jako je ta "kamaradka" se najdou vsude.
Nemysli si, tohle se nedeje jenom ve skole, deje se to i v zamestnani. Cim driv se naucis tomu celit a posilis sve sebevedomi, tim lip pro tebe!!
Kazdopadne ti drzim palecky a nebud smutna. Bude lip. Kdyz vystoupis z uzavreneho kolektivu a necim ty ostatni zaujmes, budou se tocit zase jenom kolem tebe!!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Trápení s kamarádkou přerůstá v šikanu - nevím si už rady
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny