Téma: Sandiferův syndrom při GER - křeče se stočením hlavy, zavrácením očí a spastickými ručkami

09.01.2014 19:44
Uživatel: H-M
Věk:  34
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Dobrý den,
jsem na mateřské s čtyřměsíční dcerkou, které zjistili že má Sandiferův syndrom při GER, ublinkává často, je neklidná, pláče a měla od sedmého týdne poprvé křeče se stočením hlavy, zavrácením očí a spastickými ručkami, tyto křeče měla asi cca před měsícem opět a v neděli také, byly jsme na vyšetření ve FN, kde při propuštění měla ve zprávě právě tento syndrom, paní doktorka mi jen řekla, že to někdy u GER bývá, při podráždění nervu. Máte s tímto zkušenost, nebo mohl by jste mi napsat, zda je toto trvalé, nebo zda se to časem zlepší, či úplně vymizí tyto "křeče" které jsou pro mě velice stresující…měla je tedy třikrát od sedmého týdne do dnes, kdy má 4 měsíce. Opakovaly se ve dvou připadech vícekrát za den, cca 6x.

Moc děkuji za Váš čas. Hezký den, HM

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.01.2014 20:02 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Sandiferův syndrom při GER - křeče se stočením hlavy, zavrácením očí a spastickými ručkami
Text uživatele: 

Jde zřejmě o neepileptické záchvaty připomínající nebo imitující pravé záchvaty epileptické. Vzhledem k tomu, že nejsem dětský neurolog, nedokáži Vám poradit účinnou léčbu, která by současně neubližovala dítěti. Každý lék je zátěží pro organismus - a u rostoucího organismu to platí dvojnásobně. Doporučuji zajít na dětskou neurologii a poradit se co dál. Zda by bylo na místě např. vyšetření EEG, protože určitě nejsou vyloučeny ani klasické epileptické záchvaty (skryté pod neepileptickými), který by měly být včas rozpoznány a zaléčeny (protože mohou poškodit vyvíjející se mozek jeho "přepalováním", tj. přetěžováním - každý epileptický záchvat je zátěží).

Doporučuji tedy návštěvu a péči ambul. neurologa, pokud tomu tak ještě není a dovyšetření. Současně se část. odvolávám na článek http://www.neurologiepropraxi.cz/pdfs/neu/2011/01/13.pdf, kde je uvedeno, že neurologická léčba Vámi uvedeného v podstatě není - myorelaxancia se neosvědčila a jiné léky také ne (vizte další článek - http://zdravi.e15.cz/clanek/postgradualni-medicina/epilepticke-zachvaty-a-syndromy-u-deti-169659) - tím myslím např. benzodiazepiny ad.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sandiferův syndrom při GER - křeče se stočením hlavy, zavrácením očí a spastickými ručkami
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175172
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny