Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl

07.11.2013 15:53
Uživatel: Lulululiii
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Chtěl bych se zeptat, jak se dá léčit a odstranit nadměrné pocení. Koupil sem Driklor, prej je 100% účinnost, no u mě není. Můžu to patlat pořád a stejně se potím.

Kdybych se jenom potil tak mi to ani nevadí, ale hodně smrdím potem a nepomáhaj mi ani antiperspiranty. Čím bych to mohl vyřešit? Nějaký rady kam skočit, aby mi s tím pomohli nebo co koupit atd. ?

 

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3223x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pocení a zápach
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.11.2013 16:26 Uživatel: Julie
Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Text uživatele: 

   Asi jde o hyperhidrozu a léčit se dá.

   V první řadě bych změnila jídelníček a omezila maso. Z kosmetiky bych používala přírodní, bez hliníkových solí. Driklor ucpává žázy, ne?

 
07.11.2013 16:30 Uživatel: Lulululiii
Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Text uživatele: 

ANo, driklor prý ucpává žlázy. Změnit jídelníček? to znamená čeho se vyvarovat ( nejím kořeněný jídla, česnek cibulu a maso jím hodně no. hodně jím aji brambory) a jak se to dá teda léčit?

 
07.11.2013 16:33 Uživatel: Julie
Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Text uživatele: 

  Botulotoxinem, pohledej si na netu ale nejdřív navštiv svého Mudra, pocení může mít vícero příčin.

 
07.11.2013 16:35 Uživatel: Lulululiii
Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Text uživatele: 

Byl sem u něho… řekl mi že to je normální . nehodlal se o tom bavit. akorát mi udělal test na štítnou žlázu a je v pořádku. a Já se toho botuloxinu bojim ( stojí to hodně peněz a bojím se, že by to na mě taky nepůsobilo)

 
07.11.2013 21:49 Uživatel: Rouzie
Věk:  23
Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Text uživatele: 

ach, ahoj, je mi líto, že máš takový problém, každopádn je nás víc… zítra jdu do Motola, tam dělají hrudní sympatekomii, to je zákrok, kdy ti chirurgicky odstraní nervová zakončení, která způsobují pocení. dělá se to v celkové narkoze, kdyžtak si o tom něco přečti. co ti ale chci říci je, aby ses vykašlal na svého praktického lékaře a šel na kožní. doktor/ka tam bude mít s tímto problémem více zkušeností, poradí ti, popř předepíše nějakou mastičku (mně osobně nezabraly) a pak nevrhne co dál. možná i tento zákrok. hodně štěstí

 
07.11.2013 19:11 Uživatel: Alenka
Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Text uživatele: 

Aktivita potních žláz je řízena nervovým a hormonálním systémem, potní žlázy reagují i na změny psychické

Vyšetření na štítnou žlazu vyloučil ale příčinou nadměrného pocení ovšem mohou být i závažnější zdravotní problémy, zvláště pokud se nadměrné pocení objeví náhle, aniž by dříve tímto problémem člověk trpěl. Tělo tím způsobem dává najevo, že něco není v pořádku. Hyperhidróza vzniká jako druhotný projev různých onemocnění, například chorob endokrinního systému, hormonálních změn, vysokého krevního tlaku, některých infekčních chorob a také některých nádorových a neurologických onemocnění.

Šla bych za jiným lékařem.

 
07.11.2013 21:33 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Text uživatele: 

Pocení nemusí být až tak strašně patologický příznak. Záleží i na Tvé tělesné konstituci - jinak se potí člověk, který je vysportovaný a jinak se potí člověk obéznější. Každý jsme individuální a teplotu snášíme jinak.

    Pravda je, že pocení může být známkou dráždění sympatiku, což se děje hlavně při stresu, dále při hyperfunkci štítné žlázy (její hormony přímo zvyšují metabolismus a produkci tepla), což u Tebe bylo vyloučeno. Připadala by v úvahu hyperfunkce nadledvin, která by měla důsledky stejné jako dlouhodobý stres a bývá to i nejčastější příčinou.

   Nepíšeš, jak dlouho problém trvá, kdy a jak nastal. Teplota se zvyšuje při infekcích nebo některých otravách, které ovlivňují hypothalamus a jeho teplotní "set - point".

 

    Pocení omezuje šalvěj (2lžičky šalvějových listů, zalít horkou vodou do hrnku, nechat vylouhovat, scedit a pít 2x denně) a taky chmel. U něj ale pozor, dost uspává, takže ten pít až před spaním (zase 2 lžičky do hrnku, zalít vodou nebo horkým mlékem).

 
07.11.2013 22:14 Uživatel: Lulululiii
Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Text uživatele: 

Rouzie : děkuju, přečtu vyzkouším. PS: je to zadarmo nebo se to musí hradit? zatím čtu, že je to zadarmo tak se modlím ať je, napíšeš potom jak si stím spokojená? děkuju

 

Alenka : díky, popravdě ani nevím jak dlouho, ale vím že v prváku sem to už měl. a měl sem mononukleozu ( ale tu sem měl až ve třetáku a tento problém sem měl už dřív)

 

Lucy: výška 185cm, váha 89 kg, vysportovaný (boxuju) takže převážně moje tělo tvoří svaly. Když ostatním je akorát, tak mě většinou je teplo. Stres sem měl hodně  dřív, to vím. Problém nevím jak dlouho má, ale v prváku sem ho už měl a ani nevím jak nastal.

 

Jinak, pot mi silněji zapáchá, když piju alkohol ( tvrdší) já jakože nezapáchám když su s přítelkyní třeba 1 den, ale když du do školy tak mi přijde že začnu. navíc, když mám jak kdyby lokty od sebe ( ruka není přilepená na těle, tak se nepotím) např když ležím na lavici. PS : driklor pomohl. omezil pocení ale nezastavil úplně. proto se bojím toho botulox**** ( složitej název) aby to zabralo. ale nejspíš zkusím to kožní atd…

 
08.11.2013 15:20 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Text uživatele: 

Medicínskou radu Ti nedám, protože až takové zkušenosti s pocením nemám.

Nicméně ze zkušeností své a dalších můžu doporučit omezit pití alkoholu, ten skutečně významně negtivně ovlivňuje to jak je pot cítit a také bych Ti doporučila odstranit epilací chloupky z podpaží.

Jen nevím no, mužští se tomu brání, ale fakt to pomáhá (a vypadá to i dobře) a Ti co na mě dali, už chodí na trhání pravidelně.

 
08.11.2013 18:03 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Text uživatele: 

No to jsou takové dva extrémy - obézní lidé se potí většinou víc než "normální" a na druhé straně svaly spotřebovávají strašně energie a přetvářejí ji na energii pohybovou a hlavně teplo. Píšeš od prváku - to je nějakých 15 let, relativně chvilku po začátku puberty. Samci obecně mají výraznější pach a rychlejší metabolismus díky testosteronu, a s tím souvisí tvorba, množství a složení potu.

     Pot slouží i k vylučovaní metabolitů, takže když piješ alkohol, zatížíš játra a omezíš tím pádem metabolizací jiných produktů organismu, které by se normálně třeba degradovali víc a vyloučili močí nebo stolicí. Když se ale tělo potřebuje rychle zbavit alkoholu, "zanedbá" rozklad jiných, méně škodlivých látek a vrazí jich větší část do potu, aby se rychleji očistilo.

     A k tomu stresu - stimuluje sympatikus (o tom už řeč byla), který mmj podněcuje vylučování hormonů z nadledvin, které umožňují tělu na stres reagovat. Když jsi dlouhodobě pod tlakem, nadledviny se začnou zvětšovat, aby mohly tvořit víc hormonů a pokrýt tak potřebu těla. Když stres pomine, chvíli trvá, než nadledviny zareagují a přetrvává nadměrná tvorba hormonů a tělo pořád jede na plný obrátky a k tomu patří i nadměrné pocení. Je to jeden z druhů Cushingova syndromu, ale myslím, že bys měl i jiné obtíže než jen pocení.

     Botulotoxinu bych v tomhle celkem věřila - pokud jsi schopen zajít až "tak daleko". Blokuje přenos v nervech a způsobuje paralýzu svalů, které daný nerv inervuje - tak by mohl znemožnit i vymáčknutí potu z potní žlázy. Používá se na vyhlazování vrásek, ale má celkem krátkodobý účinek, tak bys musel na podání chodit opakovaně. A asi to bude po čase mít nějaké vedlejší účinky - přecijen je to produkt bacterií a tělo ví, že to v něm nemá být.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nadměrné pocení a zápach potu - léčba, Driklor mi nepomohl
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 4
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16418
Počet odpovědí celkem: 174904
Počet registrovaných: 5049 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Nezvládám střední školu

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny