Téma: Problém se soustředěním a vnímáním hovoru ostatních lidí

18.01.2015 07:41
Uživatel: kate
Věk:  19
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

mám takový problém a to ten že mi dělá problém vnímat ostatní. Například jdu s kamarádkama o něčem se bavíme a já si to vubec neuvědomim a přestanu je vnímat. Vždycky si to po chvíli uvědomim ale to už vubec nevim o čem se baví a připadam si hroznê blbě. Někdy se mi stava že se o něčem baví a ja se pak zeptam na to samy znova… Prostě nedokážu udržet pozornost a myslim na blbosti.

To samé ve škole. Třeba vždycky učitel něco říká třeba domaci ukol atd ja z toho pochytim jenom část a pak se holky bavi no říkal že máme udělat tohle atd ale ja absolutně nevim že by to říkal.

Nebo když mi někdo vysvětluje nêjakou práci že mam udělat. Buď vždycky po chvilce nevim co to vlastně chtěl a nebo si uvědomim že pulku jsem zase neposlouchala. Vždycky si říkam teď už musim poslouchat ale nějak to nejde alt

Už fakt nevim co s tim prosím poraďte alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2295x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: problém s vnímáním
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.01.2015 10:33 Uživatel: Dara007
Věk:  33
500-1000
Téma: Problém se soustředěním a vnímáním hovoru ostatních lidí
Text uživatele: 

Ahoj, vidím, že nejsem jediná kdo má takový problém. Jsem na tom úplně stejně jako ty a taky nevím čím to je. Šla jsem kvůli tomu na psychologické testy a ty mi na soustředěnost kupodivu dopadli dobře. Vždycky se stane, že mi něco ve škole uteče a pak se musím ptát ostatních,  co přednášející vlastně říkal. Někdy mi připadá, že tam sedím úplně zbytečně. Mám tendenci pořád lítat v oblacích.  

 
02.02.2015 14:02 Uživatel: Janik
Věk:  31
Téma: Problém se soustředěním a vnímáním hovoru ostatních lidí
Text uživatele: 

taky se mi často stává

 
03.02.2015 00:07 Uživatel: elmma
Věk:  23
1408565514_cartoon.jpg
0-100
Téma: Problém se soustředěním a vnímáním hovoru ostatních lidí
Text uživatele: 

Ahoj,

taky jsem měla podobný problém s nesoustředěností a zapomnětlivostí a nikdy bych nevěřila, že s tím můžu něco sama udělat. Ještě donedávna mi to všude procházelo s tím, že "ona už je zkrátka taková", tak jsem to tak i brala, že taková už jsem a lepší nebudu. V práci si ale nemůžu dovolit se nesoustředit, proto jsem poprosila o radu také tady na MS a obrovsky mi pomohl komentář od Veselky (ale i od všech ostatních, kdyžtak nakoukni ).


Je to jen v Tvojí hlavě. Záleží na Tobě, jestli se soustředíš na hovor, nebo dovolíš myšlenkám, aby poletovaly kdoví kde. Chce to pro začátek hodně cviku - kdykoliv se přistihneš, že neposloucháš mluvčího a přemýšlíš nad něčím jiným, je potřeba se v duchu klepnout přes prsty a víc se hlídat. Při hovoru s kamarádkami myslet jen na to, o čem se bavíte. Cokoliv jiného (myšlenky na přítele, psa, jídlo nebo počasí venku) úplně pusť z hlavy.
Asi to zní dost upjatě, ale jde jen o to zvyknout si kontrolovat myšlenky, kterým jsi doteď nechávala volný průběh (protože to bylo daleko pohodlnější). Postupem času už Ti to ani nepřijde, kontrola bude "skoro automatická".
Vážně to jde.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Problém se soustředěním a vnímáním hovoru ostatních lidí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny