Téma: Od kolika let nechávat děti v noci samotné když jdu do práce

13.12.2011 20:50
Uživatel: dotynka
Věk:  35
0-100
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Bydlím sama s dětmi, 11 a skoro 9 let, chodím do práce i na noční směny.Chtěla bych vědět, jestli je mohu nechat samotné-ve spojení na mobilu.Známá ze sociálky mi řekla, že až bude staršímu 12 let, tak není problém, ale kolegyně má stejně staré děti a jí řekla(jiné město)na sociálce, že není problém, že přece jde do práce za obživou.Nevíte někdo jak to opravdu je?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.12.2011 21:24 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Od kolika let nechávat děti v noci samotné když jdu do práce
Text uživatele: 

Na to, od kolika let mohou děti zůstat v noci samy doma, neexistuje žádný zákon či tabulka. Rozhodně je to hodně individuální - někdo je dost samostatný už třeba v 10 letech, někdo není ani ve 14. Pokud nemůžete zajistit hlídání dětí nikým ze svých příbuzných, pokusila bych se alespoň domluvit např. s někým ze sousedů - máte-li s nimi dobré vztahy - na tom, že na ně děti v příapdě akutního problému mohou v noci zazvonit. Děti bych určitě poučila o tom, jak by se měly zachovat v případě nějakých neobvyklých situací (výpadek elektřiny, cizí člověk bude chtít vpustit do bytu, druhému sourozenci se udělá špatně, v bytě/domě vypukne požár apod. ) a doufala, že se nic zlého nestane. Nechci Vám říkat, že si máte najít jinou práci, protože vím, že to není jednoduché, ale ve chvíli, kdy se opravdu něco stane, tak se samozřejmě budou všichni ptát, kde jste byla a proč byly děti doma samy. To, co Vám řekla nějaká sociální pracovnice na úřadě, v tu chvíli nikoho zajímat nebude. Takže to všechno dobře zvažte.

 
14.12.2011 15:49 Uživatel: dotynka
Věk:  35
0-100
Téma: Od kolika let nechávat děti v noci samotné když jdu do práce
Text uživatele: 

Děkuji za rychlou odpověď. Bohužel jsem daleko od rodiny, bydlíme v paneláku kde není vůbec plyn(největší hrozba), celkově jsme malé sídliště a všichni se znají, sousedce mohu říct, že kdyby co tak jsou tam sami. Děti jsou dost soběstačné a jsou dva, tak si říkám, že ve dvojku to jde líp.Zajdu ještě se poptat přímo na sociální úřad.

 
16.12.2011 02:50 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Od kolika let nechávat děti v noci samotné když jdu do práce
Text uživatele: 

Přesně tak, je to individuální.

 
14.12.2011 08:12 Uživatel: danielaslavíková
Téma: Od kolika let nechávat děti v noci samotné když jdu do práce
Text uživatele: 

Souhlas s výše uvedeným příspěvkem, ale doporučuji, zbytečně samostatnost svých dětí neodkládat. Ségřina dcera si zvykla, že ji máma denně vypravuje do školy a odpoledne ji čeká s obědem /sestra pracovala vždy z domu/, teď je jí skoro 15 a nechce se vypravovat sama za žádnou cenu, prý to nezvládne. Vymýšlí si, že se opaří čajem, špatně zamkne, zaspí, atd.
Je to chytrá a rozumná holka, ale díky přehnané maminčině péči hodně zlenivěla. Sestře už domácí práce tolik nevynáší a chtěla by se nechat zaměstnat, ale má strach.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Od kolika let nechávat děti v noci samotné když jdu do práce
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny