Téma: Trvalý pobyt v pronajatém bytě a exekuce na matku

02.11.2011 13:56
Uživatel: Ivcitka Ivca
Věk:  23
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den, mám trvalý pobyt na ohlašovně města Krnov. A bydím tudíž na jiné adrese než je tento trvalý pobyt. Mám možnost se odstěhovat do bytu, kde dostanu trvalý pobyt, ale chtěla bych zjistit, jak dlouho můžu být hlášená trvale na tomto bytě a za jakých podmínek mě majitelé můžou odhlásit? A jestli pak mám nárok na náhradní byt. Dále mě zajímá: bude na stejné adrese nahlášená moje matka, která má exekuce? Jak se tedy bránit před exekutory? Aby mi nevzali i mé věci? Ještě jsem se chtěla zeptat jestli mě majitel bytu může odhlásit i když já nebudu souhlasit? Mockrát vám děkuji za odpověď. Ivana

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.11.2011 14:09 Uživatel: karel.fodor
Věk:  35

Město:Praha 9

0-100
Téma: Trvalý pobyt v pronajatém bytě a exekuce na matku
Text uživatele: 

Mlčícímne prihlasily bez meho vedomi pred zhruba 11 lety-stryc a teta a na m.uradu mi nedaly nic-ani ubytovnu-pred exekutory jsem se naucil branit-nic nemam nic nevlastnim-hlavne-nemit penize na uctu-

 
02.11.2011 15:29 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Trvalý pobyt v pronajatém bytě a exekuce na matku
Text uživatele: 

Nenapsala si, čí je to byt, kdo ho vlastní. Či družstvo, obec nebo nějaká soukromá osoba. Tady už mohou být rozdíly v přihlašování osob na trvalé bydliště. A taky v tom, zda ti ho mohou zrušit.
Na novém trvalém bydlišti můžeš být nahlášena tak dlouho, dokud ho budeš užívat. Nemohou tě z něj odhlásit, když budeš řádně platit co máš ( SIPO apod.) a dodržovat podmínky smlouvy. A taky nemáš nárok na náhradní byt. 
Pokud ten byt je obce nebo družstva, tak tady k trvalému pobytu přihlašuješ pouze ty. Takže máma tam nebude. Pouze s tvým souhlasem. 

 
02.11.2011 21:52 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Trvalý pobyt v pronajatém bytě a exekuce na matku
Text uživatele: 

Dobrý den Ivano,

z trvalého pobytu není možné nikoho odhlásit, může dojít pouze ke změně trvalého pobytu. K této změně může podle zákona dojít pouze tehdy, pokud: 1. došlo k zapsání trvalého pobytu na základě nepraqvdivých nebo zfalšovaných údajů, 2. došlo k zániku nemovitosti, 3. zaniklo užívací právo k nemovitosit nebo její části (např. vypršela nájemní smlouva a nebyla uzavřena nová). Pokud nenastane některá z těchto situaci, majitel bytu/domu Vám nemůže trvalé bydliště jen tak zrušit/změnit.

Co se exekuce týče, tak exekutor má právo vstoupit do prostor, o kterých se domnívá, že by se tam mohl nacházet majetek dlužníka, a tento majetek zabavit. V doprovodu Policie tak může učinit i v nepřítomnosti dlužníka či majitele bytu/domu. Pokud bude mít tedy Vaše matka trvalé bydliště ve stejném bytě jako Vy, je pravděpodobné, že to bude první místo, kam případní exekutoři zamíří a - jak už jsem napsala - mohou zabavit majetek i ve Vaší nepřítomnosti, tedy i ten Váš. Na Vás pak bude, zda budete schopna prokázat, že zabavené věci jsou opravdu Vaše (zda máte od věcí paragony, faktury - zkrátka doklady, že jsou Vaše) a na zákaldě těchto dokladů poté podat tzv. vylučovací žalobu na majetek, který je Váš.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Trvalý pobyt v pronajatém bytě a exekuce na matku
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny