Téma: Sazka nemá na vyplácení výher přesto přijímá sázky

25.05.2011 06:21
Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město: Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Odpovědí na téma: 3
Text: 

U nás je opravdu Kocourkov. Sazka nemá na vyplácení výher, řeší se insolvence a i přesto se přijímají sázky. Nechápu, jak je to možné.

Přece když si vsadím, vyhraju 10 milionů a oni mi řeknou, že bohužel, že jsou v insolvenci, tak kde se pak mám dovolat spravedlnosti? Jak je toto možné?

Už dost na tom, jak může zkrachovat (tuším státní) firma, která nic nevyrábí, nic neprodává, jen inkasuje částky a 1/3 ze vsazených částek jim zůstává. Nepochopitelné, nepředstavitelné, nelogické.

 


Ve sportce padl Jackpot, Sazka bude hledat 25 milionů. 

Zdroj: http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=701104

Krachující loterijní společnost Sazka stojí po nedělním večeru před další těžkostí. Musí najít přes 25 milionů korun, aby vyplatila výherce, který trefil takzvané první pořadí ve druhém tahu 20. týdne její nejpopulárnější hry, tedy Sportky.

Sazka bude muset o vyplacení výhry požádat insolvenčního správce dosazeného do firmy Městským soudem v Praze. Sice se proti verdiktu, kterým jí soud omezil nakládání s majetkem (tedy i vyplácení výher), odvolala, ale neuspěla.

Ale i přes očekávaný souhlas správce Josefa Cupky - až dosud vždy výplatu vysoké výhry povolil - nemá šťastlivec, který trefil všech šest čísel z losovaných 49, vůbec vyhráno. Sazce padly kvůli jejím potížím tržby, a má tudíž velké problémy s vyplácením takto vysokých výher.

Kvůli lednovému superjackpotu 103 miliony jí dokonce reálně hrozí, že bude muset na 30 dní přerušit loterijní činnost. Ministerstvo financí zatím nepravomocně rozhodlo, že o povolení k loteriím přijde, protože lednovou výhru nevyplatila celou.

Sazka v úterý podá podle informací Aktuálně.cz rozklad (odvolání), čímž bezprostřední nebezpečí odvrátí. Ale podmínky, aby jí povolení mohlo zůstat, nesplní.

Ze 103 milionů má výherce polovinu

Mluvčí Sazky uvedl, že dosud z lednového superjackpotu poslala výherci zhruba polovinu. Každý týden pak přidává několik milionů, bude ji tedy stále dost zbývat, aby mohla konstatovat, že všechny výhry už vyplatila.

Kolem této výhry se ale rozhořel i právní spor.

Protože superjackpot padl před vyhlášením úpadku, může podle některých právníků jít o zvýhodňování věřitele. Sazka ale jinou možnost, jak si zachovat licenci, než výhru vyplatit nemá.

Ve čtvrtek se v Národním domě na Vinohradech sejde schůze věřitelů, která rozhodne, zda se Sazka ze svých dluhů bude dostávat reorganizací, nebo zda padne do konkurzu, v němž by bylo zpeněženo, co z ní zbylo.


Sazka - vývoj

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.05.2011 11:35 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Sazka nemá na vyplácení výher přesto přijímá sázky
Text uživatele: 

Pro mě je to rovněž nepochopitelné, neboť si myslím, že dokud toto není nějakým způsobem vyřešeno, neměl by takový podnik..ať už jde o cokoliv... pokračovat ve svých aktivitách.

 
25.05.2011 11:40 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Sazka nemá na vyplácení výher přesto přijímá sázky
Text uživatele: 

U nás je možné všecko, na to si už myslím zvykáme, ale že se najdou lidi, co jim dobrovolně dají své peníze, to už jako logické vůbec nevidím...."a tak si tady tak žijem v tom východním bloku, pane redaktore.." Smějící se

                                                     

 
25.05.2011 15:59 Uživatel: Julie
Téma: Sazka nemá na vyplácení výher přesto přijímá sázky
Text uživatele: 

    Chudáci závisláci, copak si koupí aby ukojili svoji gamblerskou touhu. Stírací losy asi né,že?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sazka nemá na vyplácení výher přesto přijímá sázky
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny