Téma: Učím důchodce na počítači - asi mi praskne chámovod

06.09.2010 07:29
Uživatel: Martin
Věk:  34
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Hodili mi v práci na hrb lektorskou činnost v rámci nějakého grantu, která obnáší učit důchodce základním činnostem na PC. V pátek jsem měl první hodinu a musím zcela nezaujatě poznamenat, že mě asi praskne chámovod.
Vydržím hodně, snesu moc, ale co jsem chytil za materiál já, to je fakt na pěst.

Podělím se s Vámi o některé perličky, které jsem dneska zaznamenal…
---
Sice jsem neklikl na ten ESC ale na F1, ale to by snad měl vědět, že jsem chtěl ESC a ne F1. Ostatně je to hned vedle, takže jsem se moc nesplet. :/

Já to nechápu. Ty šipky nahoru mají nějaký význam? A proč to nic nedělá? Aha. Já jsem zmáčknul tu kratší. To asi musím tu delší, že?

Aaaaa já jsem na něco přišel! (významný pohled po učebně) - Je tu 2x Enter!

Narodil jsem se v Čechách, ani němci mě nedonutili mluvit jinak než česky, takže mě tu nevykládejte o tom, že nemůžu dostat českou klávesnici. Nějaký kapsloky a skrolloky mě nezajímají.

----

Po dvou měsících mě pravděpodobně najdete v Bohnicích, kam mi budou strejda Sam a NewStart nosit brouky v trojobalu.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
06.09.2010 15:19 Uživatel: pj
Téma: Učím důchodce na počítači - asi mi praskne chámovod
Text uživatele: Přeji výdrž, pevné nervy, hodně trpělivosti a pochopení. Zvládnutí počítače jim dá spojení se světem, rodinou, obohatí jim to život. Potřebují povzbuzení, jak od Vás, tak od své rodiny, je to pro ně těžké, nejenom pro Vás. Odvykli si být žáky, i to je pro ně nové. A jak si máte ulevit Vy? Jak jste začal. Zapisujte si vejšplechty, veďte si deníček či blog, co vám mám povídat. :)
 
20.09.2010 10:16 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Učím důchodce na počítači - asi mi praskne chámovod
Text uživatele: Rozesmál jsi mě..že na to nemáš nervy, to se nedivím. Nejsem zdaleka důchodce, ale protože jsem taky vyrostla na kuličkovém počítadle, vím o čem to je. Smějící se Dodnes mám "rádce" na skype a jsem jim vděčná, že jim nic "nepraská" . Narovinu - já bych to nevydržela. Vy mladí jste se do toho narodili, my starší často vůbec nechápeme o čem je řeč. A tak se učím za pochodu a jen to co opravdu potřebuju. Za trest pro mě je, jestliže se už konečně něco naučím a najednou přijde nová verze. Tak to zas "praská" mě a jsem opět na skype.
 
18.10.2011 08:19 Uživatel: Zdena
Věk:  71
Téma: Učím důchodce na počítači - asi mi praskne chámovod
Text uživatele: 

Přečetla jsem si Tvůj příspěvek a je to jako bych to byla já. Nemám doma nikoho kdo by mně poučil a tak mám někdy pocit, že se mně zvětšuje hlava. Ale když člověk na něco přijde sám a ono to funguje - to je pocit!!! To mladí nemohou pochopit, ale při rychlosti, která momentálně je se také dočkají, že budou úplně mimo. Chce to jen čas!!!

 
20.09.2010 10:29 Uživatel: Julie
Téma: Učím důchodce na počítači - asi mi praskne chámovod
Text uživatele:  Usmívající se Taky jsem se nasmála, ale toho chámovodu by bylo škoda.Usmívající se
 
18.10.2011 12:03 Uživatel: Renata
loonapix_128625292510900800.jpg
0-100
Téma: Učím důchodce na počítači - asi mi praskne chámovod
Text uživatele: 

Tedy dost jsem se tu nasmalá,no vy mladí jste se do toho narodili a vše jde rychle ale starší generace se učí sama a nejhorší je si pamatovat ty cizí slova,to já si všechno pojmenuju podle svého,kdyby jsi mě slyšel asi řekneš blázen,ale mě to moc pomáhá a fandím lidem ať jim je 50 70 nebo i 90 a učí se na PC,tobě pevné nervy a neboj jednou také budeš starší a bude jiná technika a co pak planí budou říkat o tobě,vží se do opačné situace.Já ještě nejsem stará nebo se tak necítím,ale kdyby mi měl mladej poradit,tak nic nepochopím protože je moc hrrr,to si tady raději posedím a prostuduju,sice mi to bude dýl trvat ale ta spokojenost.Tak tobě hodně pevné nervy a úctu ke staří

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Učím důchodce na počítači - asi mi praskne chámovod
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny