Téma: Příběh o učitelce a žácích

13.06.2012 17:45
Uživatel: Darila
Věk:  59

Město: Praha

panter.jpg
500-1000
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Nemohla jsem stále najít v počítači jeden z nejkrásnějších přííběhů, které napsal sám život, jistě ho mnozí četli, a pokud je příběh pravdivý, přála bych každému dítěti takovou učitelku, aby si začali už od dětství a mládí vážit opravdových hodnot života.

 

U č i t e l k a
Jednoho dne požádala jistá učitelka své žáky, aby napsali na kus papíru veškerá jména svých spolužáků a vedle jmen nechali volné místo.

Pak řekla svým žákům, aby přemýšleli, co je na každém kamarádovi nejmilejší – a TO ať napíší vedle jména.

Až  po celé hodině byli žáci s tímto úkolem hotoví, odevzdali listy učitelce a opustili třídu.

O weekendu rozepisovala učitelka pro každého žáka jeden list, připsala poznámky všech spolužáků a v pondělí rozdala hotovou práci žákům. Ti se všichni  po chvilce čtení usmívali.

„Skutečně? “, slyšela šepot. „Ani jsem nevěděl/a, že někomu něco znamenám! “ a „Nevěděl/a   jsem, že druzí mne mají rádi“, to byly komentáře. Nikdo více o listinách nehovořil.
Učitelka nevěděla, zda si žáci mezi sebou pověděli o obsahu listin, zdali o tom se svými rodiči diskutovali, ale to nevadí. Cvičení splnilo svůj účel. Žáci byli spokojeni sami se sebou a s druhými.

Několik let poté jeden z žáků zemřel,   učitelka šla na pohřeb. V kostele bylo přeplněno dobrými přáteli zesnulého. Jeden po druhém, kdo miloval a znal tohoto mladého muže, se zastavil před  rakví, aby se poklonil.

Učitelka šla jako poslední, modlila se před rakví – tu byla oslovena:“Vy jste byla Markova učitelka matematiky? “, pokývla:“ano. “ Dále slyšela:“Mark o Vás často hovořil. “ Po pohřbu se shromáždili bývalí spolužáci Markovy -  i jeho rodiče tu byli- čekali na tento okamžik.... “Chceme Vám něco ukázat“, řekl otec a vyndal peněženku.

„Toto se našlo, když Mark  tragicky zahynul.   Mysleli jsme, že to poznáte. “ Z peněženky vytáhl velice opotřebovaný list papíru, podlepeného, mnohokráte poskládaného. Aniž by to učitelka blíže prohlížela, věděla, že je to jeden z těch papírů, kde byla napsána krásná slova  jeho spolužáků. „Chceme Vám tolik děkovat“ řekla Markova matka. „Jak vidíte, Mark si toho vážil. “ Kolem učitelky byli všichni bývalí žáci – Charlie se malinko usmívala a řekla:“Také ještě mám svoji listinu, je v horním šuplíku mého psacího stolu. “

Manželka Jindřicha  řekla:“Jindřich mne prosil, abych nalepila listinu do našeho svatebního alba. “ „Já mám svoji listinu také ještě“, řekla Monika. „Je v mém deníku. “ Pak sáhla Irena do svého notýsku a ukázala omšelou listinu ostatním. „Stále to mám u sebe“, řekla Irena a dodala:“Myslím, že jsme si všichni tyto papíry schovali. “ Učitelka byla dojata.... musela si sednout.... plakala.   Oplakávala Marka, myslela na jeho přátele, kteří Marka už nikdy neuvidí.

Mnohdy zapomínáme ve spolužití s našimi blízkými, že každý život jednou končí a že nevíme dne ani hodiny. Proto bychom měli říci lidem, které milujeme, o které máme starost, že jsou něčím zvláštním a důležitým.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5915x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Učitelka
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.06.2012 18:05 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Příběh o učitelce a žácích
Text uživatele: 

Smutné, ale hezké a pravdivé....

 

 
13.06.2012 18:15 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

Na příjmu
5000-6000
Téma: Příběh o učitelce a žácích
Text uživatele: 

Bývala doba, kdy byl učitel učitelem a příkladem ve všech směrech... Autority se nemusel domáhat, autoritou byl... Nebyl ukřičeným odborářem, který neustále naříká nad svým platem, nenechal se vtahovat do politických bitev, nebral si jako rukojmí rodiče svých žáků při prosazování svých cílů... Své povolání povýšil na poslání... Ano, bývala doba...

Jak pravil velký pedagog, filosof, teolog, spisovatel a biskup Jednoty bratrské: Buď příjemný a milý ve tváři, vlídný a zdvořilý ve způsobech, přívětivý a pravdomluvný ústy, vroucí a upřímný srdcem. Miluj a tak milován budeš.  

 
13.06.2012 19:21 Uživatel: dagmon
čarodějka.gif
500-1000
Téma: Příběh o učitelce a žácích
Text uživatele: 

Ano, máš pravdu medvěde, ačkoli to, o čem píšeš, je dááávná minulost. Tak dvě tři století... Nebudu se teď po tom pídit. Ale s čím jsi mne tedy momentálně zklamal Ty, je to, že jsi vyměnil toho krásného, a poskakujícího méďu, za rozzuřeného Grizliho. Jestli to Grizli ovšem je, nejsem odborník. Ale nehodí se to k Tobě. Můj osobní názor. Proč jsi to udělal? Co Tě k tomuto činu probůh vedlo, jestli smím položit otázku. Dag.

 
13.06.2012 19:32 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

Na příjmu
5000-6000
Téma: Příběh o učitelce a žácích
Text uživatele: 

Veselý medvídek už byl okoukaný, tak jsem se proměnil... Aby každý věděl, kdo je tady největší zvíře...

 
13.06.2012 20:34 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Příběh o učitelce a žácích
Text uživatele: 

Ale, Medvěde, to mi přece víme i tak - ta nová fotka k tomu ani nebyla potřeba excited Ale je fakt, že každý admin by měl budit respekt a občas i - jak se říká - "pouštět hrůzu", a to tvoje nová fotka beze zbytku splňuje wink Taky si budu muset na tu změnu image zvyknout, ta nová mi k tobě a k tomu, jak se tady na MS prezetuješ, tak úplně nesedí... Nicméně na mém názoru nezáleží, důležité je, že jsi se svou novou vizáží spokojený ty.

 
14.06.2012 19:53 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Příběh o učitelce a žácích
Text uživatele: 

Dagy, Medvěd nám už zase tancuje, udělal mi tím radost, Taky jsem neměla dobrý pocit z toho zubatého.

 
13.06.2012 20:21 Uživatel: dagmon
čarodějka.gif
500-1000
Téma: Příběh o učitelce a žácích
Text uživatele: 

Vidíš, a pro mne jsi právě představoval to "velké" zvíře v tom poskakujícím medvědovi. Ten vyzařoval zvláštní kouzlo charakteru... Ale budiž, je to Tvé rozhodnutí a Tvůj pocit....

 
13.06.2012 22:39 Uživatel: Trinity
Věk:  39

Město:valašské království

Téma: Příběh o učitelce a žácích
Text uživatele: 

... bože, tohle téma mě vrátilo nějakých cca 20let zpátky... my jsme ve škole udělaly něco podobného, byly jsme samé holky a jednou nás napadlo že uděláme hru na pravdu a každá napsala o svých zbylých spolužačkách co si myslí a pak jsme si ty papírky navzájem poslaly. no bylo to zajímavé, co se člověk o sobě dočetl, někdy to ani nebylo příjemné... nevím jestli to mělo vliv na naše další vztahy a chování mezi sebou, ale byly jsme skvělý kolektiv a určitě jsme neměly problém si cokoli vyříkat... bylo to fajn. děkuji za příspěvek Darilo... krásně jsem si zavzpomínala na studentská léta... happy)     pro medvěda:ani mě se nelíbí tvůj nový drsný"imidž"tancující méda byl super....

 
14.06.2012 19:32 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Příběh o učitelce a žácích
Text uživatele: 

 Pěkný příběh Darilo.  

 

Poděkování.

Paní učitelka požádala žáčky z první třídy, aby nakreslili něco, za co by chtěli Pánu Bohu poděkovat. Říkala si, že děti z chudých čtvrtí nemají mnoho věcí, za které mohou být vděčné. Ale věděla, že téměř všichni nakreslí dorty nebo plné stoly.

Překvapil ji obrázek, který nakreslil, Tino. Byla na něm ruka.

Ale čí to byla ruka?

Celá třída byla abstraktním obrázkem nadšena. „Podle mě je to ruka Boží, která nám přináší jídlo, “ prohlásil jeden chlapec. „To je ruka zemědělce, “ oponoval druhý, protože chová slepice a pěstuje brambory na hranolky. “

Zatímco ostatní pracovali, sklonila se učitelka k Tinovi a zeptala se ho, čí ruka to je. „Ta vaše, paní učitelko, “ zašeptal chlapec.

Pamatoval si totiž, že ho každé odpoledne brala za ruku a vyprovázela ke dveřím. Byl ze všech nejmenší. Vyprovázela tak sice i jiné děti, ale pro Tina to znamenalo hodně.

 
14.06.2012 20:06 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Příběh o učitelce a žácích
Text uživatele: 

roseTak jsem ráda, že můžu číst něco k zamyšlení, k povzbuzení. Jsem ráda, že jsou zde lidé, kteří se o takové příběhy zajímají a dají ve prospěch všem. To vede lidi k tomu, aby byli lepšími.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Příběh o učitelce a žácích
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jsem sociopat, ale chci milovat 4 740x
Asi začínám být zakoukaná do kamarádky, která je lesba 3 881x
Výhra jackpotu na automatech 1.000.000 Kč - potěšující náhoda 2 1201x
Nález vzácných starověkých mincí - můžu je prodat nebo si je nechat? 3 1177x
1. máj - lásky čas, líbáte se pod rozkvetlou třešní? anketa 3 1230x
Život je fajn - i já už jsem to zjistila 35 1775x
Úvaha o tom, že je život vlastně moc fajn 11 1124x
Umíte být sami se sebou - bez mobilu a lidí v okolí? 10 1357x
Citáty o životě 10 1744x
Těším se až rodiče zemřou a já budu dědit - už aby to bylo 23 2388x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny