Téma: Minulé životy - věříte v ně? Co se s naší duší stane po smrti?

02.08.2016 20:41
Uživatel: Emma
Věk:  26
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Krásný den všem 

 

Zajímal by mě Váš názor na věci mezi nebem a zemí. Zkrátka na to, zda věříte na nějaké minulé a budoucí životy nebo ne.

Nikdy jsem nad tím příliš nepřemýšlela, ale v poslední době se mi v životě dějě hodně špatných věcí a neuvědomuji si nějaké svoje špatné činy a tak jsem se začala tímhle zabývat. Zda to, co se nám děje je nějak spojeno s minulými životy. Zda se musíme něco naučit a zaplatit za svoje činy?  

Narazila jsem na spoustu zajímavých článků např. o tom, že naši blízcí jsou lidé také z našich minulých životů, s kterými nemáme něco dořešeno apod. Četla jsem příběhy lidí, kteří např. byli nemocní a ta nemoc byla spojena s jejich minulými životy (žena měla bolesti v boku a zjistila, že zemřela následkem bodného zranění) nebo skutečnost, že poznáváme místa, kde jsme nikdy nebyli… apod.)

Existují prý nějaké regresní terapie i hypnózy, během nichž se lze jakýmsi způsobem o svém minulém životě dozvědět.  Máte s nimi zkušenosti? Slyšela jsem, že mnoho lidí neuneslo, co se dozvěděli (např. že jejich současný partner je v minulosti zavraždil nebo čeho se oni sami dopustili.)

 

Jen mě zajímá Váš názor. Jak říkám, řeším teď nějaké problémy a tak nad tím přemýšlím, zda to s tím nemůže být nějak spojeno. Často si i připadám, že do této doby vůbec nepatřím.

Jsem trochu ze všeho zmatená, protože bych ráda věděla, jak to s námi je. Zda po smrti bude konec nebo nový začátek. Občas se bojím, že přijdu o své blízké… Bojím se, že zapomenu na svůj život. Také jsem přemýšlela nad tím zda se pokusit odhalit minulý život a nebo to ponechat v nevědomosti.

 

Budu ráda za vaše postřehy, doma si o mě myslí, že jsem blázen a nikdo si o tom se mnou nechce promluvit. Ono buď člověk věří nebo ne. Já nikomu nic neberu a sama nemohu říct, jak to je a to mě nejvíce deprimuje.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2265x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Věříte na minulé životy? Co se s námi stane po smrti?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.08.2016 20:53 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Minulé životy - věříte v ně? Co se s naší duší stane po smrti?
Text uživatele: 

život předurčený osudem --> stačí kliknout.

Ahoj, zkus si přečíst tu diskuzi, už do ní nelze přispívat, ale je i druhá část a tam by to ještě šlo. Nebo to jen prolítni, nicméně ti to možná pomůže alt. Ve zkratce - paní měla nemalé problémy a spoustu věcí vnímala jako již dané a tak tam každý přispíval, co si o tom myslí.

Myslím, že i tobě by prospělo, kdybys nám poohdhalila - pokud tedy chceš - co tě přesně trápí alt Ulevilo by se ti a třeba by se našly způsoby, jak situace řešit teď, v tomto okamžiku alt.

Jinak osobně na to nevěřím. Myslím, že odpoveď bychom našly na tyto otázky pouze možností nahlédnutí do myšlení pralidí. Jenže u nich se dá zrekonstruovat vzhled, odhadovat život, vývoj orgánů… ale vývoj našich myšlenek je nemožné zpětně zjistit. Myslím tedy, že se nikdy nedovíme absolutní pravdu, po které dvě strany touží - ta, která by chtěla činit vědecké závěry a ta, která by chtěla ostatní přesvědčit o nepopiratelné existentci čehokoliv spirituálního. Takže - je to marné, zřejmě alt.

No a páč se většina věcí, těchto teorií, které i ty sama naznačuješ, opírá o posmrtný život - no ten logicky poznáme tehdy, až sami zemřem, má-li duše vědomí. Proto nezbývá, než zvědavost, jak to teda bude či nebude a zda něco ucítíme a poznáme posmrtně. Protože o tom reálně nikdo nic neví - pouze věřící věří, ale těm stačí právě ta víra - pak nelze dělat radikální závěry. Byť uznávám, že já jsem k těmto věcem spíše skeptická. Skutečně myslím, že odpověď bychom našli v našem začátku, ale to nelze. Anebo tedy v našem konci. Proto budou vždy mocně bujet různé teorie.

Dělá-li to ovšem člověku službu, pro jeho dobro, pak je to v pořádku! alt

Jinak si myslím, že ty terapie, o kterých se zmiňuješ, jsou často otázkou sugesce. Tedy opět - člověk něco přijme jako pravdu, ale zda je to skutečně tak je spekulativní. Někomu to může pomoci, ale někdo z toho může mít i děs, to máš pravdu. Ale to týká defacto jakýhokoliv řešení minulosti s  psychologem - tedy i té úplně normální. Odhalují se jiné možnost, náhledy na dříve prožité a člověk z toho má pak docela velkou hlavu a zmatek. Není to vůbec příjemné a možná je někdy lepší od toho upustit…  

Na druhou stranu - vykřičník, varování, že něco možná neděláme nejlépe a měli bychom si to uvědomit přichází často právě formou nepříjemností - událostí, vyčerpáním, nebo rovnou fyzickou nemocí atd. Pak by se měl člověk zastavit a myslet na to, aby nešablonoval a předcházel oněm nepříjemným věcem, ovšem některé náhody osudu prostě neovlivníme.  

 

 
03.08.2016 10:15 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Minulé životy - věříte v ně? Co se s naší duší stane po smrti?
Text uživatele: 

Emmo, život s sebou přináší různé zkušenosti a zážitky, není to vždy procházka růžovým sadem, ale to neznamená, že za to mohou minulé životy. Víte jsou různá východní náboženství, jako buddhismus, která v takovou nauku věří a nzývá se reinkarnace. Víte pak je zde kniha, která přetrvala mnohá staletí, ba tisíciletí, je to Bible a nikde v ní není zmínka o minulých životech lidských jednotlivců. Naopak Bible vysvětluje, proč je na Zemi zlo, jak to začalo, jaké Bůh učinil opatření a jaký jeho záměr se zlem skoncovat.

Takže žádné sedánky a náhledy do minulosti, mohla byste si přivodit daleko horší psychické potíže. Zřejmě je dobré vyslechnout si lidi, kteří měli zážitek s Bohem, či s Ježíšem a to v bdělém stavu, a mohou objasnit trochu Vaše otázky. Například si poslechněte docenta Miloslava Krále, který má několik vysokých škol a napsal spoustu knih a podal vědecký důkaz o Boží existenci. jeho stránky jsou vedaavira.cz a můžete si zkouknout jeho video na YT, nejlépe to téměř čtyřhodinové, abyste získala ucelený přehled jeho dvou zážitků.

 
03.08.2016 21:57 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
 
04.08.2016 09:07 Uživatel: Fella
Věk:  29
Téma: Minulé životy - věříte v ně? Co se s naší duší stane po smrti?
Text uživatele: 

Já osobně na to věřím, ale myslím si, že pokud chceš vylepšit svůj nynější život, měla by jsi začít v přítomnosti, TADY A TEĎ A "netrápit" se minulostí.  I ve spoustě literatury s touto tematikou se dočteš, že co změníš v tomto životě k lepšímu, bude klepšímu i do Tvých životů budoucích Ale chápu, že by jsi to chtěla nějak pochopit a něčeho se uchopit, kde začít. Také zaleží čemu věříš, zda se pořád dokola trápíš, zda se máš vůbec ráda… i tyhle negativní myšlenky pořád dokola Ti můžou nakládat pořád dokola špatné zkušenosti, potíže, starosti, nehezké pocity, smutky. Pro začátek můžeš třeba na youtube zkusit různé meditace pro vyčištění karmických zatížení/minulých životů apod. A ano, všechno, ať dobré nebo zlé, se člověku vždycky nějak a nějakou měrou vrátí. Prostě karma a jak se u nás říká "Boží mlýny melou pomalu, ale jistě." Takže člověku se to může vrátit hned nebo po X letech, záleží jak je kdo uvědomělý aby mu to i po letech došlo proč to či ono se mu najednou vrátilo třeba zrovna v tu méně vhodnou dobu jeho života.

 
04.08.2016 10:25 Uživatel: Fella
Věk:  29
Téma: Minulé životy - věříte v ně? Co se s naší duší stane po smrti?
Text uživatele: 

Hlavně na svlj život TEĎ nezapomínej, pečuj o něj, měj ho ráda. zkus si třeba přečíst knihu od Luis L. Hay - Miluj svůj život Když s Tebou o tom nebudou mluvit doma, bude s Tebou mluvit kniha, často je to moc dobrý, tichý pomocník Čeho se týkají Tvé problémy? Žiješ ještě s rodiči? Možná by ses jim chtěla svěřit s problémy, které Tě trápí, uleví se Ti… řekni jim třeba "Mám problémy a chtěla bych Vám o nich říct, byla bych ráda, kdyby jste mě vyslechli." I kdyby ten problém měli být oni sami, třeba je donutí se nad tím pozastavit a doma to zlepšit. Uvidíš, buď to někam povede nebo se najde jiná cesta, pamatuj, že nikdy nic není ztraceno

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Minulé životy - věříte v ně? Co se s naší duší stane po smrti?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16525
Počet odpovědí celkem: 175840
Počet registrovaných: 5169 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: nerozumím rozchodu

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny