Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti

07.08.2013 15:49
Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Odpovědí na téma: 12
Text: 

Ahoj všem,

 

ne že bych měla nějak extra depresivní náladu, spíš mě to tak napadlo. I když nejlepší ji taky nemám, babička v nemocnici, je to s ní špatné, přítel má nějaké problémy, což na mě docela doléhá, navíc se musím učit, což v těchto vedrech nejde nejlépe a ještě když myšlenky odbíhají k ubohé babičce po operaci srdce, která je den ode dne slabší.

Ale nechci si tu vylévat srdce, ačkoliv jsem to už trochu udělala alt

 

Spíš obecně by mě zajímal váš postoj k marnosti a nespravedlnosti v dnešní době, ať už v jakémkoliv ohledu, v souvislosti s jakoukoliv zkušeností.

 

Mě třeba kolikrát mrzí, když vidím, jak lidé na pravém místě mají život těžký, kdežto povrchní vychcánci, těm je hej. Neříkám, že to platí vždy, ale je to časté. Také mě docela znechucuje, jak se k sobě lidé vzájemně chovají. Ti, co se znají, i vzájemné chování v anonymním prostředí.

Několikrát už mě v souvislosti s tím napadlo dát si to do spojitosti s náboženstvím, které by tomu třeba mohlo pomoci, konkrétně třeba křesťanství. Samozřejmě jsou i křesťani jen na oko a nežijí dobře, ale většina křesťanů, co znám, jsou dobří lidé. Víte, říkám si, že přestože mi některé náboženské zásady přijdou fanatické a úsměvné, říkám si - no a co, pokud by celkový postoj lidí a jejich mravnost byla lepší. Sice bychom si věřili mnoha jakýmsi legendám, nebo jak to říct, ale byli bychom lepší. Čímž nechci snižovat Bibli, navíc sama v cosi věřím, ale nevěřím zase až tak moc, abych písmo svaté považovala za zjevení Boží.

Ale trochu jsem odbočila v tématu.

Nebo taky mě docela štve dnešní povrchní kult těla a vzhledu. Nechci pokrytecky říkat, že pro mě je vzhled nepodstatný, to vůbec, ale štve mě, jak to dnešní doba staví na roveň pomalu Bohu. Taky si řeknu:,, To je pěkný člověk! ", ale není v mé hlavě automaticky mistrem světa. Maximálně si řeknu, že má pěkně vysportovanou postavu a umí se obléct a podobně…Především si ale vážím lidí, kteří třeba dělají nějakou užitečnou práci…Lékaři, lidé pracující s postiženými, nemocnými…A podobně.

Netrápí mě to ani tak kvůli sobě, nejsem ani extra kráska, ani příšera, normální holka. Spíš tak když vidím případy v okolí…

Taky mě na dnešní době celkem mrzí, jak je vše poměřováno penězi, jak někdo oblbne přes noc dav a vydělává miliony, jiný dře v potu tváře při užitečné práci a žije v bídě s nouzí. Neříkám, že by se měly zcela setřít rozdíly, to ne, nicméně pomyslné nůžky mezi bohatstvím a chudobou se opravdu hodně rozevírají, a to není správné. Protože v podstatě ti, kdo jsou momentálně u koryta (nemyslím jen politiky, celkově), by nebyli tam, kde jsou, nebýt ostatních lidí, myslím celkově všech lidí, na kterých každý zisk stojí, pokud to říkám srozumitelně. Nevím no, v posledních dnech jsme řešili všichni Džambulku, i třeba my s přítelem jsme hodně času namluvili o její osobě, přitom ale je plno podstatnějších věcí, kterým by člověk měl věnovat pozornost. No, nechci tu moralizovat, sama jsem jedna z toho stáda, i když ne snad mezi ovcemi toho nejtěžšího kalibru… alt Jen jsem s vámi sdílela mometální tok myšlenek, jestli k tomu někdo něco máte, budu ráda alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1976x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Trocha filozofování na témata - marnost, nespravedlnost
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.08.2013 17:09 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

A víš co se*e mě? Vidím v televizi reportáž, že někdo někde něco ukradl a bezpečnostní kamery podle mluvčí policie zaznamenaly na místě činu pohyb neznámého muže tmavé pleti a výrazně tmavých vlasů a já vidím cikána jako vyšitého. Ale slovo cikán prostě nepadne.  

Potom vidím reportáž, že někdo někomu bez zjevného důvodu bodl do zad nůž a policie pátrá po pachateli tohoto činu, který bude v případě dopadení obviněn z výtržnictví a možná z ublížení na zdraví. Proč taková sviňárna nejde klasifikovat jako pokus o vraždu? Každý soudný člověk chápe, že pokud někomu vrazí nůž do zad, tak jej může usmrtit. Z mladých let si vzpomínám, že nám obvinění z výtržnictví hrozilo za obechcávání perónu na nádraží.

Musíme si asi zvyknout, že žijeme v nové době…

 
07.08.2013 17:29 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

Souhlasím s Tebou ve většině věcí. A pokud jde o to zdůraznění, že šlo o cikána…To máš těžké…Když se nějaká věc stane, nikdy se nezdůrazňuje, že šlo o,, bílého"…Nebo třeba o černocha či Asiata…Celkem si i myslím, že uvedení, že šlo o Roma, by zvýšilo nenávist a nepokoje a fakt by asi nebylo úplně fér to u nich zdůrazňovat, když v případě,, nás", většinové společnosti, to také neděláme…

 
07.08.2013 17:42 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

Nemusí nikdo říct slovo cikán, ale také to nemusí okecávat tmavou pletí a tmavými vlasy. Vidím co vidím a myslím si také své.

 
07.08.2013 17:47 Uživatel: Julie
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

  Občas se něco stane, co mi nepřijde zrovna dvakrát spravedlivé, ale to už snad tak život přináší. Většinou se tím dvakrát moc netrápím a pouštím z hlavy, ono s tím stejně nic udělat nejde. Pokud se někomu daří tak mu to přeju i když vím, že nabyl nepoctivým způsobem. Žádnej strom neroste až do nebe a já mám svých „starostí" dost. Veverko jestli Ty nebudeš moc dumající osůbka. Né žebych věci kolem příjmala povrchně, taky ráda přemýšlím proč to-či ono, ale abych si sajrajtila hlavu Ivetkou, tak to ne.

 
07.08.2013 18:11 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

Sajrajtím se jinýma věcma, Ivetky je mi líto, případně když si odmyslím, že jde o neštěstí alkoholičky, směju se, když ji slyším někde něco povídat

 
07.08.2013 20:00 Uživatel: MitsCa
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

Tyhle věci mě se*ou taky Veverko. Teď mám možnost si přivydělat jistou velmi velmi tvrdou až hnusnou obchodní praktikou cca 200 - 300 tis. jednorázově a ani mě to nebude stát moc úsilí - mám to de facto už předjednáno. Je to nefér, ale člověk se učí, co vidí kolem. Já vidím kur*árny a mám možnost ji taky udělat. Jenže takový nejsem, tak mám dilema. Zachovat se fér (jako vždy) nebo jít po čtvrtmilionu který stačí "jen" zvednout?

 
07.08.2013 21:21 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

Milá Veverko! Vypsala jsi zde plno věcí, které asi štvou většinu slušných lidí. A ti vyčůránci v nich hledají inspiraci.

Jak a kdo to má změnit? Chceš, aby všude, v každé zemi vládnul osvícený a vševědoucí člověk, monarcha, prezident, absolutně spravedlivý? Kdo určí, že je to ten pravý a vyvolený, že časem nesklouzne ke zneužívání moci a jak dokáže být ke každému z milionů spravedlivý a znalý problémů každého, když každý jsme jiný. Kdo zajistí realizaci vůle pana dokonalého? Kdo ho bude jmenovat, nebo bude volen? Jak mohou nedokonalí lidé vůbec někoho dokonalého najít a zvolit? Dokonalý panovník prostě nemůže být, jako nemůže být dokonalý politický systém. Podobně nemůže být dokonalé náboženství, protože náboženství jakékoliv, kolik jich existuje, je už výtvor člověka.

Je to asi nadlidský úkol. Může to někdo z nás změnit? Změnit to asi nemůžeme, nikdo z nás jednotlivců. Co vlastně vůbec můžeme změnit každý z nás, když neumím změnit ani svého manžela nebo manželku, dokonce ani svoje dítě a už vůbec ne matku nebo šéfa?

Můžeme změnit každý jen a jen sebe, nebo se alespoň o to denně snažit. Snažit se být sami co nejdokonalejší, nezávidět, nepomlouvat, pomáhat bližním, milovat sebe i své bližní a volit ty, kteří se o to také aspoň snaží. Žít v souladu s „Řádem stvoření“. (Pozor to má s náboženstvím jen málo společného. )

Důležité a to úplně stejně je nerozčilovat se nad tím a neřešit to co změnit nemohu. Mohu změnit cenu ropy na světových trzích anebo cenu bezínu u své čerpací stanice? Mohu změnit počasí, mohu změnit výsledek „svého“ fotbalového klubu? Přesto statisíce lidí denně kritizuje počasí, žvaní o cenách nafty nebo píva, nebo vykládají, co by měli „oni“ udělat či zařídit, co by měli „oni“ říkat, nebo neříkat.

Tomu co nemohu změnit, nesmíme dávat nadbytek své energie, příliš velkou pozornost a emoce.

To co umíme změnit, naopak musíme měnit s plným nasazením všech svých schopností a hlavně s nejlepším svým vědomím a svědomím.

To co zde píši, je součást mojí víry. Věřím, že je bezpodmínečně mít v úctě celý svět, celý život a snažit se zbytečně nikomu a ničemu neubližovat. Protože platí, že jsme každý součástí jednoho celku, protože všechno a všichni jsme vznikli z jedné energie, která je současně nositelem informace.

 

Když tedy ubližujeme jiným, ubližujeme stejně i sobě.

alt

 
07.08.2013 22:29 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

Jo jo, Pluto. To, že nemá cenu se příliš trápit tím, co nemůžeme změnit, říkám často lidem ve svém okolí. Samozřejmě, nikdo nejsme dokonalý a svět taky nemůže být dokonalý. Přitomto nezvratném konstatování ale nesmíme rezignovat zcela…Nesmíme si říkat, že když to nemůže být 100% skvělé, kašleme na to. Jinak s Tebou naprosto souhlasím, že každý musíme začít u sebe. Je to asi  otázka a úkol každého znás, každý den

 
11.08.2013 00:50 Uživatel: Alan
Věk:  26
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

Tohle stěžování si na dnešní dobu mi přijde dost směšný, protože si myslím že to lidé dělali úplně vždycky. Naopak myslím že můžeme být rádi že žijeme v dnešní době, kdyby jste si trochu nastudovali historii tak byste viděli, že se lidi dřív lépe neměli a rozhodně nebyli lidé lepší a nic na tom neměnilo že byli křesťané. A že je všechno o penězích, se zdálo lidem podle mě od té doby co peníze vnikly. Samozřejmě že dnešní doba má i negativní stránky, ale to bude mít každá doba.

 

Já když o tom přemýšlím, tak bych v jiné době žít nechtěl. V jaké době byste chtěli žít vy, když je tahle tak hrozná?

Myslím že se tenhle pocit odvíjí, také dost od toho v jaké společnosti se pohybuješ a čím se zabýváš (já osobně například ani nevím co to Džambulka je.

 
11.08.2013 17:12 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

Milý Alane,

 

o tom, jak se člověk má, se nedočteš v žádné učebnici, jde o subjektivní pocit. Zda lidé byli či nebyli lepší, to jako jedinec nemůžeš soudit, nikdo není schopen to objektivně posoudit.

 

V jiné době bych žit nechtěla, ani jsem to zde přímo nenapsala, takže nevím, odkud to máš.

A že nevíš, kdo je Džambulka…Asi jsi tím chtěl ukázat, jaký jsi intelektuál a člověk žijící naplno, který nemá páru o bulváru, ale věř, že lidé opravdu chytří, vzdělaní a s přehledem vědí, o co jde, a uvědomují si v souvislosti s tím třeba právě to, z čeho žijí média, a leckdy nejen ta bulvární.

 
12.08.2013 12:12 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

Milá Veverko, je to už skoro týden, co jsi zde napsla. Doufám, že je babičce už lépe. Je to náročná operace a tělo zeslábne, ale časem se jí uleví, až začne jíst, i zesílí. Veverko, právě v takto vyhraněných situacích člověk přemýšlí o nespravedlnosti a o marnosti. Je pravda, že v dnešní době se hodně žije majetkem a lidem chybí duchovní hodnoty, jako je úcta jeden k druhému, pomoc potřebným lidem i zvířatům a vstřícnost s vřelostí a úpřímností a při tom to lidem hodně chybí a činí je to málo šťastné. Já hodně čerpám od Plutíka a od Rybky. Také jsem hledala v životě útěchu a povzbuzení a tak jsem četla i Bibli. Nikam nechodím, do žádného náboženství, do žádného kostela hledat Boha. Toho mám v srdci a snažím se z Bible čerpat posilu a tak se k té knize vracím. Někdo si čte i jiné knihy, která já třeba ani neznám, ale teď mám rozečtenu jednu, jmenuje se Psycho - Kybernetika a je pro mně zajímává. Takže občas se každý dostaneme na nějaké rozcestí a hledáme, kudy se vydat dál. Někdy je to cesta taková, že zde dáme otázku a otastní se nám pokusí odpovědět, poradit, nabudit a to je dobře, Teplé lidské slovo dokáže zahřát u srdce a dát sílu do budoucna. Veverko, drž se, zase bude dobře.   Pavla 

 
12.08.2013 12:48 Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Text uživatele: 

Díky, Pavli ♥

S babičkou je to složité, no jo, skoro 84 let, ne každý se toho dožije, I když třeba její maminka, moje prababička, se dožila 95 a někteří jsou ještě v těch 83 v pohodě, třeba děda, její manžel. Ona už má i po mozkové příhodě před dvěma lety Parkinsona, postupně se to zhoršovalo, částečně možná i Alzheimera, je toho víc.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Trocha filozofování na témata marnost a nespravedlnost v životě a společnosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny