Téma: Fiktivní sociální život, božský komplex a myšlenky na sebevraždu

17.09.2013 21:34
Uživatel: Alan
Věk:  16
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Je mi 16 a svým způsobem mám skvělý život. Mám oba rodiče, kteří jsou spolu šťastní, dost peněz, ale mám strach, že tím to pozitivní v mém životě končí. S bratrem si nerozumím ani trochu a naše povahy jsou natolik rozdílné, že pochybuji že si s ním někdy rozumět budu. Babičky mám obě, ale ta jedna už počítá jen dny do konce svého života.

Ve škole jsem kolektivem příjmán dobře (možná víc než dobře), ale jen protože se přetvařuji, že mě zajímají veškeré jeho -pro mě- divné záliby. Nevidím nic povznášejícího na tom, jít někam večer bezcílně ven za alkoholem, občas mám pocit, že se tyhle akce pořádají jen, aby pak v kolektivu šlo mluvit o tom kdo má jaký vztah s kým, což je mi z osobního hlediska také celkem ukradené, vztahy dokážu navázat jen povrchní. A když jsem jednou měl kamarádku, se kterou jsem si byl skutečně blízký a myslel si, že se třeba můj život začne vyvíjet lépe a ona mi pomůže zvládat mé problémy, dobře to nedopadlo. V podstatě se na mě vykašlala a já na ní teď ani nemám chuť mluvit.  

Mimo mé problémy s asocialitou mám ještě jeden velký problém. Nejsem si tím úplně jistý, ale asi mám božský komplex. Mé sebevědomí je myslím zdravě vysoké, ale mám neustálou potřebu pocitu, že mám nad vším absolutní kontrolu a vím cokoli. Když takový pocit nemám, upadám do úzkostí. Ale jsem rád, že si to aspoň uvědomuji a zkouším proti tomu bojovat, i když pochybuji, že to kdy dokážu změnit.  

Když mám špatnou náladu, vidím kolem sebe jen společnost, které nerozumím, lásku, pro kterou ostatní žijí, ale já ji nedovedu navázat a všechny krásné chvíle které jsem prožil (například s tou kamarádkou) jsou dávno za mnou. V takové chvíli občas přemýšlím, že by sebevražda byla adekvátním řešením, kterým bych vyřešil své problémy a možná se odebral někam, kde by mi bylo lépe, ale pak si vzpomenu na rodiče a uvědomím si, že jim takovou bolest ze ztráty syna nechci působit. Vlastně rodiče jsou asi jediný důvod, proč jsem sebevraždu vždy ze svých myšlenek zahnal. Stále ale nevím, jak dlouho může můj fiktivní sociální život, kterým žiji navenek fungovat.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2416x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Má falešná tvář, kterou musím ukazovat společnosti
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.09.2013 22:05 Uživatel: Listicka
Téma: Fiktivní sociální život, božský komplex a myšlenky na sebevraždu
Text uživatele: 

Alane, jestli je ti opravdu 16, tak klobouk dolu. Takhle zraly text by nenapsal ani lecktery ctyricatnik.

Myslim si, ze prochazis beznou fazi, kdy mas pocit, ze ti nikdo nerozumi. Mne tak napada, jestli ty nejsi daleko dal, nez tvi vrstevnici? Podle tveho projevu ano. Ze si nerozumis s brachou, s tim nic neudelas. Mozna k sobe najdete cestu az za nekolik let. A ze se na tebe vykaslala jedna holka, to neres. Takovych jeste bude!! A taky bude dost takovych, na ktere se vykasles ty. Kazdy mame svoji tvar, kterou ukazujeme na verejnosti nebo v soukromi. Nekdy se clovek neprestava divit, kdyz pozna obe stranky treba sveho kolegy.
Moje rada: snaz se obklopit lidmi, se kterymi si rozumis, kteri jsou ti prinosem a ne zatezi. A najdi si nejakou slecnu, ktera  bude chtit tebe samotneho a ne jenom proto, ze v parte se to nosi.
Drzim ti palce!

 
17.09.2013 22:21 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Fiktivní sociální život, božský komplex a myšlenky na sebevraždu
Text uživatele: 

Píšeš, že Tě spolužáci "berou" jen proto, že se  před nimi přetvařuješ, že Tě zajímají věci, které jsou Ti ukradené. A jak myslíš, že by to vypadalo, kdyby ses přetvařovat přestal? Myslíš, že by se od Tebe všichni odvrátili? Já myslím, že ne. Myslím, že i u vás ve třídě se najdou lidi, kterým ty bezcílné toulky za alkoholem nic neříkají. Možná je zatím jen nevnímáš, protože "držíš partu" s většinou třídy. Možná je objevíš právě tehdy, když ukážeš svoiu "pravou tvář" a přetaneš se přetvařovat.

Pokud jde o to nevydařené kamarádství, tak to ber tak, že co se vztahů s druhými lidmi týče, člověk se je učí navazovat a udržovat celý život. Ber to tak, že tohle první nevydařené kamarádství byla prostě první lekce, kterých přijde ještě hodně. Je potřeba to nevzdat, nezanevřít na holky a pořád to zkoušet.

Co se toho božského komplexu týče, tak samozřejmě každý je rád, když má věci pod kontrolou. Otázka je, jak moc Tě to vyvádí z míry, když je pod kontrolou nemáš. Pokud by Tě tyhle stavy obtěžovaly hodně, možná by bylo nejlepší vyhledat odborníka. Ale to musíš vědět Ty sám, jak jsi na tom.

Sebevražda opravdu není řešením toho, že si nerozumíš s okolím a nedaří se Ti navazovat vztahy s druhými lidmi. Nejen že bys - jak sám píšeš - způsobil velkou bolest svým rodičům, ale hlavně by ses připravil o všechno to krásné, co Tě ještě v životě čeká. Člověk občas potřebuje zažít smutek, aby si potom o to více mohl vychutnat radost a štěstí. Držím Ti pěsti, abys i Ty to svoje štěstí našel.

 
18.09.2013 04:41 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Fiktivní sociální život, božský komplex a myšlenky na sebevraždu
Text uživatele: 

"Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti" říká staré a pravdivé přísloví. Jen není potřeba se ho držet v každém ohledu. Dále bych jen opakovala, co už je napsáno…

 
19.09.2013 15:30 Uživatel: janek
Věk:  45
Téma: Fiktivní sociální život, božský komplex a myšlenky na sebevraždu
Text uživatele: 

Zkus si vyhledat info o introvertní povaze - vidím tě na "čistokrevného" introverta. Není to nic špatného, introvert má prostě jen jiné potřeby než extroverti, a čím víc je vyhraněný tím víc nemá potřebu jít s davem.

Sama to mám podobně, dlouho jsem se pořád cítila méněcenná že nepařím a z akcí kde je hodně cizích lidí mám kopřivku… Nejraději jsem s někým koho dobře znám, stačí mi pár blízkých lidí, a když jsem se tím přestala stresovat, najednou jsem byla mnohem spokojenější.

Navíc introverze má i mnoho výhod - jsme přemýšlivější, jdeme víc do hloubky, v přátelství a partnerství věrní, v práci pečlivější. Není důvod se věšet.

 
19.09.2013 23:18 Uživatel: Bledule
Věk:  45
Téma: Fiktivní sociální život, božský komplex a myšlenky na sebevraždu
Text uživatele: 

Alane, podle toho, cos napsal, jsi úplně normální vnímavý a citlivý kluk! Vydrž, až přijde čas, potkáš někoho, s kým ti to "scvakne". Někdo má štěstí, že takového člověka pozná dřív, někomu to trvá déle. Příčin je mnoho a rozhodně není jen v tobě! Většina lidí je navíc relativně povrchních a pohodlných - jdou s proudem, aby nemuseli přemýšlet. Ty o životě a lidech kolem sebe přemýšlíš - tím se vyčleňuješ, a proto taky hůř hledáš k sobě někoho, kdo by byl jako ty. Jsi v menšině, ale zase na rozdíl od většiny prožiješ plný život. Je to dar, i když ti nejspíš někdy připadá jako danajský…

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Fiktivní sociální život, božský komplex a myšlenky na sebevraždu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co teď... 3 775x
Morbidní sebevrahové a momo posedlost 9 789x
život o ničem 1 894x
Asi jsem homosexuál, předávkoval jsem se, ale neumřel jsem 5 1326x
Jsem zničená, smutná, naštvatná - už nemůžu dál a chce se mi brečet 4 1446x
Sám ve 24 letech - vyřeší to sebevražda? 6 1395x
Jsem Harry - co vy na to? 6 1182x
Klidná bezbolestná sebevražda - postup, jak na to? 10 3357x
Nemám důvod žít, ani pro koho žít 18 4296x
Rakovina tlustého střeva s metastázami ve 23 letech - sebevražda 11 2019x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny