Téma: Musím se zabít kvůli dluhům - bojím se o dluzích říct rodině

16.05.2015 08:06
Uživatel: Dno
0-100
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Chci moc vrátit čas a žít. Jsem úplně na dně a musím se zabít. Dohnaly mne dluhy a nemůžu to přiznat rodině. Chtěl bych vrátit čas o 4 roky a vážit si toho co jsem měl, jak jsem žil a věnovat se víc a milovat víc svou rodinu.

Miluji je stejně, ale finance mne dohnaly k tomu, že to budu muset skončit.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3482x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem na dně
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.05.2015 10:12 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Musím se zabít kvůli dluhům - bojím se o dluzích říct rodině
Text uživatele: 

Když už ne sebe, jestli opravdu miluješ svoji rodinu, tak to neuděláš. Je Ti jasné, co by se stalo s Tvými dluhy a vůbec se vším Tvé rodině potom? Bolest, zklamání, velké problémy atd. Učitě se to dá nějak řešit, když by jsi o tom všem napsal trochu více. Zkusíš to?

Ještě doplním, když to vezmu čistě teoreticky z toho mála, co jsi napsal, tak je jasné, že máš dluhy, které nejspíše narůstaly a teď už Tě zřejmě nahání i věřitelé atd. Momentálně nevíš jak dál, na vyplacení peníze nemáš. Tak přemýšlíš, jak z toho ven, ovšem jako řešení vidíš pouze Tvůj definitivní útěk z toho - odchod z tohoto světa. Ale vůbec Ti nedochází, co by se stalo pak. Předpokládám, že svojí rodinou máš na mysli manželku a děti. Tak si to přestav - nikdo z nich nic netuší, pak, čistě teoreticky, kdyby jsi o udělal, tak v prvé řadě manželka ztratí manžela a děti otce = dostaví se bolest. V druhé řadě všechno praskne = dostaví se šok, zklamání, možná zloba + velké problémy, protože věřitelé se sesypou na manželku, což ve výsledku odnesou i děti. A všichni si budou roky klást otázku: " Proč… ", na kterou však nikdy nedostanou odpověď. Za to se však ze dne na den ocitnou v tak tvrdé realitě, kterou by nepřáli ani svému nepříteli a která je poznamená na celý život. Takže přemýšlej, co tím vyřešíš. Vůbec nic. Ty z toho navždy zbaběle utečeš, ale svým milovaným připravíš peklo. Promiň mi moji upřímnost, ale je to tak. Odnesou to a trpět budou pouze Tvojí blízcí, tak jestli je opravdu miluješ, nedělej to. Zkus nějakou poradnu (né soukromé firmy nabízející zázraky za poplatek), třeba by šly ještě dohodnout splátky nebo odlužení atd.  

 
16.05.2015 10:26 Uživatel: jancaho
Věk:  34
500-1000
Téma: Musím se zabít kvůli dluhům - bojím se o dluzích říct rodině
Text uživatele: 

Co tak oddlužení, insolvence nebo jak se tomu říká? My se k tomu snažíme dohnat švagra. On je takový, že začne řešit věci, až je pozdě. S vymahači odmítal spolupracovat, zapíral se, odmítal se domluvit na splátkovém kalendáři. Teď skoro nic nemá, bydlí po  kamarádech. Ale kdyby chtěl, může se z toho průšvihu vylízat. Nejhorší na tom je, že lže. Ale asi i sobě.

 
16.05.2015 11:17 Uživatel: Dno
0-100
Téma: Musím se zabít kvůli dluhům - bojím se o dluzích říct rodině
Text uživatele: 

Ztratil jsem práci, začal podnikat. Teď rok máme firmičku a vše jde do ní, takže jsem nic rok nevydělal. Půl roku už neplatím za sebe sociální a zdravotní, chtějí mi sebrat auto, najel jsem na rychlé půjčky s měsíční splatností atd. Celkem to je všechno cca 2 miliony. Vše co jsem udělal je špatně a v okolí nikdo nic netuší. Fakt nevím jak dál.

 
16.05.2015 12:43 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Musím se zabít kvůli dluhům - bojím se o dluzích říct rodině
Text uživatele: 

Já být Tebou, vezmu všechny listiny související s dluhy a zajdu hned do nějaké občanské nebo bezplatné právní poradny - zkus pohledat, jaké jsou v Tvém okolí. Nebo jestli máš nějakého známého právníka… Je potřeba, aby se na to komplexně někdo podíval a poradil Ti kroky, které máš nebo můžeš udělat, aby jsi mohl podat žádost o oddlužení, insolvenci a pod. No a pak by jsi měl také zvážit, i když to není lehké, že půjdeš s pravdou ven, protože to brzy stejně praskne, když už je to v téhle fázi - určitě nezůstane pouze u zabavení auta, vzhledem k výši dluhu. Jenže čím déle to budeš odkládat, tím hůře…

 
17.05.2015 07:40 Uživatel: Dno
0-100
Téma: Musím se zabít kvůli dluhům - bojím se o dluzích říct rodině
Text uživatele: 

Ještě mne napadlo utéct do zahraničí, najít si práci a posílat peníze domů.

 
17.05.2015 07:55 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Musím se zabít kvůli dluhům - bojím se o dluzích říct rodině
Text uživatele: 

Jsou věci, které se v těžkých chvílích těžce poslouchají, ale když jim dá člověk šanci, mohou fungovat.

 

V první řadě: nejsi sám, kdo se ve svém životě někdy dostal do finančních potíží. Takových lidí je hodně. A ti lidé (my), již vyšlapali nějaké cestičky, jak se v takových situacích zachovat a co dělat.

 

Já Ti napíšu několik principů, co jsem dělal já a co jsem se naučil, když jsem byl v podobně těžké situaci.  

 

1.  Naučil jsem se, že všechno je možné řešit. I zdánlivě neřešitelné. Vždy existuje další možnost, jak jít ode dna nahoru, i když jí hned nevidíš. Tato možnost zde je a ty ji musíš začít hledat. Možná chvilku potrvá jí najít, ale to je ok. I věřitelé uvítají, když situaci řešíš konstruktivně, i když by měli chvilku počkat. Tobě i jim se to vyplatí.

 

2.  Někdy je dobré věci nechat chvilku oddechnout resp. krachnout. Nadechnout se a začít je dělat znovu, s novým plánem a lépe. Nakonec i Henry Ford tvrdil, že krach je pouze příležitost, jak začít znovu a tentokrát lépe. Stejně jako Ty nebo řada dalších podnikatelů, před tím než postavil Ford Motors, zkrachoval. To samé se stalo mně. Před tím, než jsem uspěl, jsem zkrachoval, 3 krát.

 

3.  Dluhy jsou běžná věc, do které spadlo hodně lidí a dostalo se z nich. Základem úspěchu je vytrvalost. Každá těžká lekce, kterou od života dostaneš, je zkouškou Tvého charakteru. Není od toho, aby tě zastavila, ale od toho, abys se z ní poučil a vyšel z ní silnější. Je to trénink, který z Tebe dělá lepšího jedince. To se ti právě děje – zocelujte Tě to. Důležité je proto vydržet. Nejslavnější americký prezident, Abraham Lincoln, zkrachoval 2x, ale co je zajímavější, 8 krát neuspěl ve volbách. Osm krát!  

A takových lidí je hodně.  

Autorka Herryho Pottera, Joanne Rowlingová, vedla více než 35 let neúspěšný a nešťastný život. Když napsala Herryho, odmítlo jí 12 vydavatelství. Nevzdala to a udělala další zastávku ve vydavatelství.  

Takže nevzdávej to. Boj je normální věc. Zkoušky jsou součásti naších životů.  Každá těžká situace jednou pomine a bude lépe, protože ji dokážeš vyřešit.  

 

4.  Dopřej si chvilku pauzu, uklidni se a zamysli se nad problémem s chladnou hlavou, v klidu.  

 

5.  Začni na sobě pracovat – vzdělávat se. Každý den. Úspěch není o tom zda máš dluhy nebo le, ale o tom, jak si nastavíš hlavu. Začni třeba tady: http://www.firstclass.cz/ 

 

6.  Vytrvej. Hledej různé možnosti. Nemusíš se rozhodout hned, máš čas. Úspěch se dostaví.  

 

7. Neutíkej. Možná se to nezdá, ale s rodinou a přáteli tento problém zvládneš lépe. Rodina je zde od toho, aby Ti pomohla. Manželka je první osoba, které bys měl věřit. Chybou bylo, žes ji o tom nepověděl dávno – nevadí - teď máš příležitost to napravit.  Věřím tomu, že i když se to nezdá, ona má velikou šanci Ti pomoci a poradit. Manželky jsou poklady. V dobrém i ve zlém. Využij toho.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Musím se zabít kvůli dluhům - bojím se o dluzích říct rodině
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co teď... 3 1666x
Morbidní sebevrahové a momo posedlost 9 1672x
život o ničem 3 1703x
Asi jsem homosexuál, předávkoval jsem se, ale neumřel jsem 5 2327x
Jsem zničená, smutná, naštvatná - už nemůžu dál a chce se mi brečet 4 2398x
Sám ve 24 letech - vyřeší to sebevražda? 6 2301x
Jsem Harry - co vy na to? 6 1931x
Klidná bezbolestná sebevražda - postup, jak na to? 15 6720x
Nemám důvod žít, ani pro koho žít 22 7411x
Rakovina tlustého střeva s metastázami ve 23 letech - sebevražda 11 3119x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny