Téma: Nechce se milovat a neprojevuje city - nevím jestli nemá milenku a zda o mě ještě stojí

15.05.2015 20:54
Uživatel: JB
Věk:  25
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Dobrý den,  

obracím se na Vás s prosbou o radu.

S manželem jsme spolu dva roky chodili a od minulého roku jsme manželé. Máme 5ti měsíčního syna.

Pracovali jsme oba v zahraničí, ale po svatbě (v 7. měsíci těhotenství) jsem se vrátila zpět do ČR a manžel zůstal v zahrančí kvůli financím. Já jsem se vrátila hlavně kvůli lepší zdravotní péči a také nám byl přidělen byt. Původní plán byl, že se manžel cca do půl roku vrátí.

Po narození syna se ale ukázalo, že on se vracet vůbec nechce a po věčných dohadách jsme se dohodli, že zatím zůstane on tam a já tady, ale že se bude snažit každý měsíc za námi létat.

Když je tady tak relativně  vše funguje až na náš sexuální život. Nechce se mnou spát a říká, že to je tím, že je vyčerpaný a že na to není příležitost.

Jenže on tak nějak postupně chladne čím dál víc a já jsem čím dál víc paranoidní a myslím si, že někoho má. Vůbec mi neprojevuje žádné city. Mluvíme spolu po skypu, píšeme si sms, ale vše je v rámci "nutné komunikace".  

Když už se mu se svými pocity svěřím, tak mi na to odpovídá tím stylem, že bych měla jít k psychologovi a svěřit se jemu. A že nemá náladu na mé kňourání, že prý se na jeho city a pocity nikdy nezeptám. Ale to není pravda! Vždycky se ho ptám a on není schopen mi jednoznačně odpovědět. Většinou jen koulí očima a je na něm vidět jak ho to obtěžuje. Také mi tvrdí, že každý vztah jednou přejde do stereotypu. Ale náš přeci stereotypní není. Prý bych měla cítit lásku z toho, že chodí do práce 6 dní v týdnu a že denně spolu mluvíme. Ale bohužel já to z toho nějak necítím.

Věděla jsem, že vztah na dálku nebude jednoduchý. Ale jsem stále více nešťastná a on mě níjak neujišťuje v tom, že mě ještě miluje. Nějak nedokáže pochopit to, že já potřebuju asi víc. A že když už je tu, tak mě také nebaví si vynucovat každé objetí.

Nevím vůbec jak se zachovat, mám strach, že náš vztah pomalu směřuje ke svému konci. Vím, že to takto dlouho nevydržím a hrozně mě to trápí. Já nemůžu jen dávat, potřebuju i přijímat.  

Když už se o tom bavíme, tak mi vyčte věci z minulosti, které jsou tak nějak mimo mísu a které jsou teď úplně jinak, Příznám se, že v zahraničí jsem na něm byla hodně citově závislá a to že by šel někam sám pro mě bylo nepředstavitelné. Na tom jsem hodně zapracovala a hodně to způsobilo i to, že máme malého a já jsem zpět doma mezi svými a mám za kým jít. V zahraničí to byla jen práce, práce a práce a já byla moc unavená na to, abych někam šla. Navíc mi hrozně vadilo to, že sám by si chodil, ale se mnou nikdy nešel. Navíc jsem začala trpět panickými atakami, depresí a úzkostí. Takže taky si se mnou prošel svým a jsem si toho vědomá. Teď je ale situace úplně jiná a stejně se k tomu vrací a vyčítá.

Prosím o radu…

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2464x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nevím, jestli o mě manžel ještě stojí
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.05.2015 21:44 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Nechce se milovat a neprojevuje city - nevím jestli nemá milenku a zda o mě ještě stojí
Text uživatele: 

Ahoj JB,

 

bohužel, v mladém věku, kde se oba nacházíte, člověk ještě nemá žádné zkušenosti, žádnou trpělivost, žádné vnímání času a myslí si, že vše má před sebou a může vše zahodit a nabýt znovu, není motivován korigovat chyby a když vzniknou, vnímá je jako konečnou.

 

To se dle mého názoru stalo s vámi. Pokud jsi byla na manželovi přehnaně závislá a žárlivá „ (sem na něm byla hodně citově závislá a to že by šel někam sám pro mě bylo nepředstavitelné) “ a dávals mu to najevo, tak tohle mohlo postupně nahromadit neúctu až odpor. To jsou škody, které nejde zpravit.

 

Tvůj manžel Tě už nemiluje.

 

Ale je to IMHO horší. Tvůj manžel je deb*l (za jeho projevy a chování + protože Tě posílá k psychologovi).

To, že je unaven je pouze výmluva zbabělce. Jde o projev absence přitažlivosti, jen neví jak Ti to sdělit a kdyby se s Tebou rozešel, bojí se, co na to řekne okolí. Kdyby se nebál, už dávno by to udělal.

To, že Ti vykřikuje minulost je projevem jeho malosti.

To, že nechce být u svého dítěte, je projevem jeho nevyzrálosti.

 

 

 

Nerad jsem za posla špatných zpráv, ale nemá smysl si něco nalhávat. Ty se zde ptáš, ale bohužel dobře víš, že Tvá intuice Ti nelže.

 

PS: Dobrá zpráva je, že jsi mladá a už víš, že vztah je práce a běh na dlouhou trať. Další vztah bude proto mnohem kvalitnější.  

 
16.05.2015 06:39 Uživatel: JB
Věk:  25
Téma: Nechce se milovat a neprojevuje city - nevím jestli nemá milenku a zda o mě ještě stojí
Text uživatele: 

Děkuji za odpověď. Tak nějak jsem to čekala.  

Manželovi je 30let a je pravda, že mu záleží na tom co si myslí okolí.

Nejvíc mě na tom mrzí to, že to nechal zajít až takto daleko - myslím tím tu svatbu.

To všechno s tou mou závislostí bylo rok předtím a na konci  toho roku mě žádal o ruku! Nechápu to.

Pak to bylo vše relativně v pohodě až do té doby co jsem se vrátila zpět domů a pak to šlo z kopce. Nejvíce po porodu.

Takže dle Vašeho názoru už se nemám dál snažit něco slepovat?

Víte, kdybychom byli bezdětní, tak to neřeším.  

 

 

 
17.05.2015 02:19 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Nechce se milovat a neprojevuje city - nevím jestli nemá milenku a zda o mě ještě stojí
Text uživatele: 

Ještě bych zvážil to, co níže napsala Inka a lojzička. My nevidíme detaily, takže ty názory stojí za zvážení a prověření.

Vždy je dobré pokusit se dát vztah dohromady, ale já osobně bych viděl několik poznámek:

1. Na spravení vztahu musí být dva. Jeden nemá šanci, pokud ten druhý nechce.  

2. Je důležité dát si nějaký časový limit, do kdy se budeš pokoušet vztah dávat dohromady. Dej si třeba 6 měsíců. Pokud se to nedá dohromady, vše je ztraceno a nemá smysl pokoušet se o to déle.

3. Mnoho lidí se snaží slepovat vztah dítětem nebo udržovat vztah kvůli dětem. To je ale hrozně slabá motivace a pokud tam není něco víc, tak vztah nikdy nevydrží a je pro všechny utrpením. Děti nikdy nenahradí lásku mezi mužem a ženou a Ty musíš hlavně žít svůj život.  

 

Je to jako v letadle, když letušky vysvětlují, že v případě problému má matka nejprve nasadit vzduchovou masku sobě, až pak dítěti. Pokud to neudělá, tj. pokud nejdříve nezachrání sama sebe, pak nemůže zachránit ani své děti.  

 
16.05.2015 07:13 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Nechce se milovat a neprojevuje city - nevím jestli nemá milenku a zda o mě ještě stojí
Text uživatele: 

Myslím že to co prožíváte je poporodní blues. Jste zřejmě hodně citlivý člověk a porod vám to znásobil.

Potřebujete se o někoho opřít, manžel vám chybí. Někdo se po porodu otřepe a už normálně funguje, někomu to trvá i měsíce. Moc se o tom nemluví ale hodně žen to prožívá těžce. V televizi vidíte celebrity po porodu usměvavé ale už nevidíte že mají chůvy, které jim pomáhají. Vy jste na to sama. Berte to jako životní zkoušku a řekněte si že něco musíte vydržet. Zkuste si takový test, že třeba měsíc co si budete skajpovat se pokusíte mu nic nevyčítat, usmívat se na něho a povídat si  jen třeba o synovi. Trochu se jakoby zapřete, třeba ho i znejistíte změnou. Přestaňte se trápit a poručte si radost-už k vůli malému, který to vaše rozpoložení určitě také vnímá. Nevymýšlejte žádné tragické scénáře, nechte manžela ať vydělává penízky-od toho tam je. Role jsou dané-on vydělává, vy vychováváte. Tohle je váš úkol teď.

 
16.05.2015 15:55 Uživatel: lojzička
Věk:  39
Téma: Nechce se milovat a neprojevuje city - nevím jestli nemá milenku a zda o mě ještě stojí
Text uživatele: 

Ahoj, bohužel se přikláním k prvnímu názoru. Model on vydělává a vy vychováváte je jistě správný, ale o to víc by si pak měl cenit času, který tráví se svou milovanou ženou, kdyby ji miloval... Můj muž také hodně pracuje, jezdí pozdě domů, víkendy je většinou na hotelu a když ne, tak mu stále zvoní telefon a výsledek? Každou volnou chvíli tráví se mnou, nemá zájem jít do baru sám a tak by to také mělo být.

Jste ještrě mladá na to, abyste žila v nefungujícím manželství. Řekněte mu, že se chcete rozvést, že takto žít nemůžete, hlavně ale NECHCETE a uvidíte, třeba se chytí za nos! A když ne, tak bude jiný! Já prožila to samé, 10 let v citovém vakuu a nyní jsem šťastně vdaná, stále zamilovaná a spkojená. I děti to vidí a jsou při mě. Držím palce!!!  

 
17.05.2015 09:28 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Nechce se milovat a neprojevuje city - nevím jestli nemá milenku a zda o mě ještě stojí
Text uživatele: 

Pani JB, asi bych se mela priklonit na vasi stranu, ale jelikoz jsem sama zila nekolik let ve vikendovem vztahu, napisi vam svoji zkusenost. Jste mlada a jiste jste si predstavovala svuj rodinny zivot jinak. Urcite neni lehke byt sama s ditetem a nemit muzovu oporu. Vy, jak sama pisete, jste navic dusevne labilni a jiste to odlouceni snasite hur nez vas muz. Muzi to maji trochu jinak nastavene: muzi pracuji a zajistuji tim rodinu. Tak to vidi oni. Navic muzi potrebuji vic volnosti a  ten, kdo jim svazuje ruce, je omezuje. To muzi berou jako pritez. Mozna je to jeden z duvodu, proc se zatim nechce vracet. Zeny se staraji o deti a potrebuji nekoho po svem boku. Pokud si tedy chcete manzelstvi udrzet, snazte se co nejcasteji za muzem s ditetem jezdit, treba i na par tydnu a doma si vytvorit prostredi (treba komunikaci s jinymi maminkami, nejake konicky pro sebe, delat neco, co vas bavi, co vam doda sebevedomi) a nemyslet na nefunkcni manzelstvi, ktere nejspis nefunguje proto, ze se si vzajemne odcizujete. Pokud budete samostatna a sebevedoma, muz to jiste oceni.  Ono to manzelstvi na dalku vyzaduje hodne lasky, duvery a dva silne jedince, kteri vedi, proc v takovem vztahu jsou. U vas jsou to ocividne finance. Musite tedy oba zvazit, co je pro vas dulezitejsi, zda ty finance nebo vas vztah.
Byt jste v Cechach dostali, mate se tedy kam vracet. Pokud ovsem hrozi rozpad manzelstvi, radeji bych sla za muzem.  Nevim, v jake je zemi, protoze v Evrope asi zadne horsi zdravotni podminky nedokazi predstavit. Paradoxne se vam muze stat, ze sice budete mit dostatek financi ale za cenu rozpadle rodiny. Musite se tedy s muzem dohodnout kde a za jakych podminek chcete zit.
  

 
17.05.2015 21:25 Uživatel: JB
Věk:  25
Téma: Nechce se milovat a neprojevuje city - nevím jestli nemá milenku a zda o mě ještě stojí
Text uživatele: 

Děkuji mnohokrát za vaše názory. Každý z názorů má něco do sebe a ve většině jsem se opravdu viděla. Můj manžel je asi z těch mužů, co neumí vyjadřovat city a to mě ve vztahu na dálku hodně znejišťuje. Když to řeknu blbě, tak já žiju na rozhovorech na skypu (díky Bohu, že skype existuje), na smskách a vždycky se moc na něj těším. Chvíli to jde, jenže pak mě jakákoliv jeho změna rozhodí a mě začne hlodat brouk v hlavě. Jsem z těch lidí, co mají rádi, když se vše řekne na rovinu a taky neumím v sobě pocity potlačit. Tak se s tím vždy manželovi svěřím a více méně pak přijde přednáška o tom, že to je MŮJ PROBLÉM a že on mi s tím nijak nepomůže a že mi vlastně k tomu nemá co říct. Momentálně je situace taková, že mi oznámil, že ho to už nebaví a že si budeme muset promluvit. A to kvůli tomu, že jsem se ho zeptala, jak bylo na party s přáteli. Začal si sám ironicky pokládat otázky (kde byl, s kým byl, kolik toho vypil a že s nikým nic neměl, atd) a sám si na ně odpovídal. Řekl mi, že mu přijde trapné, abych se ho na to ptala. Zůstala jsem jen koukat a nevěděla jsem jak reagovat. Tímto rozhovor skončil.  

Za dva dny má přiletět. Nevím jak se k němu chovat, vím že on s tématem nezačne a nebo bude moc unavený atd.

Vím, že když začnu, tak to bude stejné  jako obvykle - řekne, že už nebude dělat to co já chci, že už mi nebude ustupovat, řekne at si najdu někoho jiného, když se mi to nelíbí. Že má dost mého kňourání, mých řešení citů mezi námi a že vlastně jediné co dělám dobře je vaření a starost o syna. Takto se na mě vysadil po tom, co se vrátil zpět do Anglie po 3 týdnech co jsem porodila. Více méně mi v tu dobu řekl, že on mi celou dobu dělal ústupky, abych byla šťastná, ale s tím je konec. Teď je vlastně řada na mě, abych udělala ústupek a vrátila se do Anglie.  

Byt v ČR jsme chtěli oba (on byl ten, kdo vše řešil a díky komu nám ten byt dali) - oba jsme se na tom dohadovali, já si nic neprosazovala. Stále jsme řešili pro a proti a ve finále jsme usoudili, že já se vrátím a on do pár měsíců také. Pak najednou obrátil o 100%.

Byt jsem zařídila, stálo mě všechno strašně moc úsilí a nehledě, že to taky nestálo korunu. Makala jsem na tom (samozřejmě s pomocí mého táty a jeho rodičů) v 8. měsíci těhotenství včetně lítání po úřadech a myslela jsem si jak bude rád! Přijel do hotového.

Ve fínále jsem si byt vybrečela já, zařídila jsem si ho pro sebe (ne pro nás). Dostal tu dvě nabídky slušně placené práce a obě odmítl). A když jsem argumentovala, že mu roste syn před očima a že já potřebuju manžela a syn otce, tak mi ve finále řekl, že ho citově vydírám.

Upřímně řečeno - nedovedu si představit, že se za měsíc vrátím do práce v Anglii na plný úvazek vzhledem k tomu, že mateřská je pouze na 39 týdnů, tudíž mě brzy končí. To co si vydělám dám za jesle, neuvidím, neužiju a nevychovám si malého. Včetně toho, že vše co jsem se tu snažila vybudovat přijde vniveč… Nedovedu si představit, že bych měla vše vystěhovat, rozprodat, stěhovat se zpět tam - najít bydlení, zařizovat to, chodit do práce plus péče o něj a o malého? Já už na tohle prostě nemám sílu.

Já tady mám domov, mám tu přátele, rodinu a syn tu má zázemí a to by v Anglii prostě neměl. Furt bude pro Anglány naplavenina, cizinci.

Manžel si to měl rozmyslet dřív než mě nechal tohle všechno podstoupit! Přitom už dávno jsme se bavili o tom, že když by bylo miminko, že život tady bude lepší.

A on z čista jasna úplně otočil a to byl dost velký šok. Pak se mi nedivte, že jsem paranoidní - najednou se mu v Anglii hrooozně líbí, nechce se mnou nic mít a chová se tak jak se chová…

On argumentuje věčně prací - přitom co si budeme nalhávat - rodinu jeho platem neuživí a nebudeme se mít o moc lépe než tu…

Nicméně já se tady nenudím, mám kam jít, mám tu přátelé, koníčky, rodinu a konečeně bych chtěla na vysokou školu. Praxe mám dost a když jsem po maturitě jela do zahrančí, tak jsem si slíbila, že se prostě do školy vrátím. Takhle bych se zase všeho vzdala a nevím jestli by to mělo vůbec cenu.

 
17.05.2015 22:22 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Nechce se milovat a neprojevuje city - nevím jestli nemá milenku a zda o mě ještě stojí
Text uživatele: 

Po tom, co jsi napsala, jsi mě jen utvrdila v mém původním názoru. Tvůj manžel je zbabělec. Zbabělec s milenkou. A ještě k tomu lhář. Problém se snaží hodit na Tebe a udělat z toho v čem jste Tvoji vinu.

 

Takové typy zbabělců považuji za největší chudáky.

Promiň tu upřímnost.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nechce se milovat a neprojevuje city - nevím jestli nemá milenku a zda o mě ještě stojí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
nerozumím rozchodu 2 991x
Přítel ke me není upřímný. 8 3171x
Objektivni nazor na uprimnost 8 2856x
Moje partnerka začala bydlet se svým dosud ženatým expřítelem 12 3294x
Partnerské krize, odstěhování 5 1988x
Moje matka mi kecá do života!!!!! 6 1392x
Proč se mnou je, když se mu nelíbím? 9 2039x
Partnerova obezita - jak mu říct, že přibral 5 2087x
Jak byste se zachovali??? 4 1417x
Manžel se cítí na vedlejší koleji, jsme jako dva spolubydlící 3 2200x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny