Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou

13.07.2013 19:03
Uživatel: Takeru
Věk:  18
Odpovědí na téma: 15
Text: 

Ahoj, mám dosti závažný problém, poslední dobou přestávám snášet svou nemoc, kterou trpím 8 let. Jedná se o horečnaté stavy (41 °C) a velké bolesti kloubů (každý měsíc), minulý týden to bylo tak vážné že jsem musel ležet 4 dny na ARO,  po této zkušenosti s nemocnicí se nemohu zbavit myšlenek na to že by bylo lepší tady nebýt.

Kamarády nemám, koníčky jsem měl, ale kvůli nemoci jsem je musel přerušit, ve škole se mi nedaří jelikož mám více jak 3XX hodin zameškáno, byl jsem donucen několikrát opakovat prvák (stále v něm jsem  ). Moje životní cíle žádné. Už nevím jak dál.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2643x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Už nejde dál ...
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.07.2013 19:44 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Ahoj, většina tvých negativních pocitů a myšlenek pramení nejspíš právě z Tvé nemoci. Nevím, co je to za nemoc, ale pokud jsi kvůli ní skončil na ARU, tak by Tě doktoři měli nějak dál léčit, ne? Pokud máš pocit, že léčba, kterou podstupuješ, nepomáhá, zkus najít jiné odborníky, kteří by Ti mohli pomoci (s hledáním jiných doktorů by Ti mohli pomoci i rodiče) a můžeš zkusit také zapátrat na internetu a najít více informací o své nemoci. Třeba Ti to pomůže víc věcí pochopit, lépe se s celou situací vyrovnat a třeba najdeš i jiné lidi, kteří touto nebo podobnou nemmocí trpí - může to začít vyměňováním zkušensotí a skončit třeba pevným přátelstvím. Hlavně to nezvládej - život stojí za to, i když má člověk někdy pocit, že se mu nic nedaří a že už nemůže dál.

 
13.07.2013 19:57 Uživatel: Takeru
Věk:  18
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

No, našel jsem na internetu  kluka s podobnými příznaky, jenže je už posmrti (1993) a já se bojím že to dopadne stejným způsobem, a co se týče lékařů, ti se s tímto druhem onemocnění nesetkali a neví jak to léčit, vždy když odcházím z ordinace je mi řečeno že si mám vzít Paralen. No ten beru 8 let a už neúčinkuje, a jiná antibiotika nesnesu. Takže bolesti jsou horší a horší.

 
13.07.2013 20:23 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Pokud máš několik let opakovaně horečky, tak i těm doktorům musí být jasné, že tady Paralen nepomůže. Pokud od nich nedostáváš jinou odpověď, měl by ses poohlédnout po jiných doktorech, pomoc musí existovat. Avatárek, admin tohoto webu, je doktor - neurolog - třeba ho něco napadne. Pokud se Ti neozve sám tady v diskuzi, můžeš mu zkusit poslat vzkaz. Hlavně to ale nezvládej a hledej - to, že jsi našel jednoho, který to nepřežil, neznamená, že Tě nutně musí potkat to stejné.

 
22.07.2013 00:47 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Těžko říct - může jít o nějaké autoimunitní nebo infekční onemocnění (klidně i nějaké exotické onemocnění - u těch bývají výkyvy tepot z normy nahoru - a periodicky pořád dokola). K určení diagózy by se asi muselo vědět víc věcí - jak často se ty stavy horeček a bolestí kloubů vyskytují, jestli je to pravidelné, které léky zabírají a samozřejmostí je pečlivý rozbor krve - biochemický a hlavně krevní obraz. Asi by bylo vhodné i imunologické vyšetření, event. i vyšetření infekcionistou, protože občasné horečky až 41°C "jen tak" nejsou určitě normální.

Jestli je Ti 18 let, je divné, že Ti lékaři dají Paralen a dál to neřeší. Škoda že jsi nenarazil na někoho (takový dr. House), kdo by o Tebe jevil větší zájem a víc se snažil onemocnění rozklíčovat - tím spíš, když Ti nemoc tak zásadně narušuje kvalitu života, že dokonce přemýšlíš nad sebevraždou.

 
14.07.2013 04:40 Uživatel: Studna
0-100
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Plně souhlasím se socialni pracovnici - vyměnit lékaře.

Nepíšeš, jaká vyšetření ti dělali, nedělali. Jistě dělají opakovaně serologii a mikrobiologii, třeba i včetně malárie, i když se zdá nepravděpodobná, borelie, paraziti atd. Podrobná imunologická vyšetření - vyloučit autoimunitní onemocnění, jistě vylučovali zánětlivá ložiska, třeba i PET scanem atd.  

Pokud nevyšetřují, nevyšetřovali, nemáš za sebou vyšetření, musíš jinam.

Držím palce, aby se příčina našla, a i když se nenajde, aby ti dokázali nějak ulevit. Ona si někdy dokáže poradit i příroda sama a některé nemoci, ač jsou,, výrazné", se ztratí.

 
14.07.2013 08:13 Uživatel: Listicka
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Ahoj, pokud te posila doktor domu s paralenem uz 8 let, okamzite ho zmen a obrat se na nejakou univerzitni nemocnici nebo na odbornika. Vyrozumnela jsem, ze doktor nestanovil spravnou diagnozu ale ty jsi nasel kluka se stejnymi symptomy. Jak muzes vedet, ze mel totez, co ty?
Na tvem miste bych zalarmovala rodice a zname, at ti pomuzou najit odbornika, aby te zacali konecne spravne lecit.
Hlavne to nevzdavej!! Zlom vaz!

 
14.07.2013 09:13 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Ahoj, to je tedy dost šílené. Já mám třeba praktickou lékařku, která by tohle určitě řešila a kdyby se tomu někdo dostatečně nevěnoval, řešila by to jinde a jinak. Kdybys byl někde od Brna, mohla bych ti dát třeba nějaké kontakty, kdybys chtěl.

Tady jasně není něco v pořádku a je potřeba najít doktora, který bude ochotný se tím zabývat a ne ti dát paralen.

Byl jsi třeba na imunologii? Nebo na nějakých vyšetřeních, co popisovali ostatní v diskuzi?

 
14.07.2013 12:18 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Ano, tak to chodí. Doktoři dávají masívně paralen na vše. Maximálně doporučí Vobenzym. Ani ATB na vše nazabírají. Hledej další možnosti. Čínská medicína atd.  Souhlasím s ostatními. Nevzdávej to. Přemýšlej. Odpočívej. Posiluj tělo jak se dá. Klidně si lehni do postele a pak na procházku a do postele a spi a spi. Klidně. Vymaň se z toho co si o Tobě myslí okolí. Jednej s doktory i s alternativními léčiteli a řiď se sám sebou, svými pocity a snaž se najít lidi se kterými se zasměješ. Pokud se Ti to hned nepovede, pamatuj, že lidi jsou jen lidi a že se nezmění. Masívně vitamín C. Tedy z ovoce /2 grepy denně/. CHemický  překyseluje organismus, na to pozor.

 
21.07.2013 19:19 Uživatel:
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Prosím tě, hlavně to nevzdávej!! Uvidíš, že se to všechno upraví, a ty budeš v pohodě. Psychika má obrovský vliv na naše zdraví. Musíš věřit tomu, že se uzdravíš, nesmíš pochybovat, jinak se té nemoci nezbaviš. Já jsem prodělala rakovinu, a když jsem se dozvěděla tu diagnózu, tak jsem ani na chvíli nepřipustila myšlenku, že tu rakovinu mám. Prostě já ji nechci a vždycky ji pošlu "někam". Držím ti palce, ať to všechno zvládneš. TY TO URČITĚ ZVLÁDNEŠ, JSEM O TOM PŘESVĚDČENA.

 
01.08.2013 19:14 Uživatel: fionka
Věk:  47
0-100
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Ahoj človíčku, s myšlenkou na sebevraždu jsem se setkala osobně, také nemoc, také sama. Když není nablízku osoba, se kterou můžem probrat cokoli, tak je vážně  zle. Měla jsem štěstí a potkala mladou paní, zrovna začínala marketing se sladkovodní řasou a ječmenem, proč Vám to píši? No dala jsem se na zelené potravinky, doktorka se mi smála, ale já místo litování samy sebe, začala číst knihy a hledat další informace a taky obětovala peníze dala se do pití a pojídání těchto opravdu odporných-chuťově!!! preparátů. Dnes po roce je mi mnohem lépe, setkávám se s lidmi kteří to také baští a tak vzkazuji nehažte flintu do žita, pijte ječmen, chroupejte chlorelu. Neumím četovat, ale mailik zvládnu, tak klidně napište.maraje66@seznam.cz  A DRŽTE SE!

 
06.08.2013 21:57 Uživatel: Takeru
Věk:  18
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

No je to tady, další vlna horeček, bolestí, útrap a úzkostí. Tyto řádky píši s vypětím sil. Mé velmi silné podvědomí mi "naznačilo", že dopadnu velice špatně, nejen co se týče psychické ale i fyzické stránky.

Nevím proč, něco mi říká že když bych to tady zabalil tak bude lépe. Kamarády nemám, otce nenávidím, přítele mamky taky ne, a mamka slepě věří že se všek lepšímu obrátí. Ale já vím že tzv. konec. Ztratil jsem smysl života, nejsem pěknej "vzhledově" má inteligence mě spíše ubíjí a má fotografická paměť už zaznamenala tolik špatných věcí… Celé roky jsem se pořádně nezasmál, nikdo o mne  nemá zájem. Jedině komu by to přišlo líto že jsem odešel by byla mamka, nepoznal jsem lásku, nemám rád lidi, nemám rád sebe a nemám rád tenhle zk***enej svět.

 
07.08.2013 19:14 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Je hrozné číst něco takového od někoho tak mladého jako Ty. Zkusili jste navštívit nějakého jiného lékaře, jak jsme Ti tu radili? Přece musí exisotvat řešení… Píšeš, že máma "slepě věří, že se vše k lepšímu obrátí" Víra je dobrá a důležitá věc, ale někdy samotná víra nestačí - je třeba jí trochu pomoci a jít jí naproti…

 
07.08.2013 21:46 Uživatel: Takeru
Věk:  18
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Už jsme vyzkoušeli tucet doktorů v Praze, v Brně v Olmouci  v Jihlavě v Hradci Královém a v mnoha dalších nemocnicích jsem strávíl měsíce a měsíce. Krevní testy vždy v pořádku, udělali všechna vyšetření co znajíi, ale vůbec nic nenašli, doma se to nedá moc vydržet, nejen že jsou spory mezi mnou a sestrou, ale i s přítelem, otcem, a mnoha dalšími osobami žijící u nás. A jak jsem mnohokrát psal nemám žádné kamarády, všichni se ke mě otočili zády (taky kdo by se kamarádil s introvertem, potažmo když je stále nemocný). V poslední době zemřelo pár lidí které jsem dobře znal, a dá se říct že jsme byly v kontaktu, ale už tu nikdo není. Život mi poslední dobou připomíná danajský dar.

 
08.09.2013 11:26 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

A co alternativní medicína? Nemyslím zblázněného léčitele, co ti bude tvrdit, že máš pít převařenou vodu a všechno bude v pohodě. Některé praktické lékařky se věnují homeopatii nebo jiným alternativním způsobům léčení. Máš jistotu, že je to vzdělaný lékař, ale vzhledem k tomu, že tobě žádný takový zatím nepomohl, tak třeba by ten ne úplně konvenční nějak pomohl. Někteří spolupracují s léčiteli, kteří jim třeba poradí, kde a co mají hledat a lékaři pak postupují klasickou léčbou, jen už ví, kde je problém.

Chtěl bys něco takového zkusit? Kdyby jo, klidně se ti můžu poptat po podrobnostech.

 

 
13.10.2013 15:08 Uživatel: bonamiterezie
Téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Text uživatele: 

Ahoj, jak se daří? Jsi ochotný povídat si po netu? Mám omezený přístup k počítači, zkusím to ještě po 21. hodině, jestli mi přišla odpověď. Bonami

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nemoc mi ničí život - přemýšlím nad sebevraždou
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Co teď... 3 775x
Morbidní sebevrahové a momo posedlost 9 789x
život o ničem 1 894x
Asi jsem homosexuál, předávkoval jsem se, ale neumřel jsem 5 1327x
Jsem zničená, smutná, naštvatná - už nemůžu dál a chce se mi brečet 4 1446x
Sám ve 24 letech - vyřeší to sebevražda? 6 1395x
Jsem Harry - co vy na to? 6 1182x
Klidná bezbolestná sebevražda - postup, jak na to? 10 3357x
Nemám důvod žít, ani pro koho žít 18 4296x
Rakovina tlustého střeva s metastázami ve 23 letech - sebevražda 11 2019x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny