Téma: Jsem asexuál?

05.07.2017 05:05
Uživatel: Opicezulice
Věk:  17
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj všichni,

začínám si na sobě všímat jedné nepříjemnosti, která mě znervózňuje. Nikdy jsem neměla příliš v lásce pusinkování a objímání (max. přátelské objetí od kamošky nebo od rodičů), ale nic víc. kluky jsem brala jako kamarády a jakékoliv zalaskovani jsem odsuzovala. Vždycky jsem to brala, že jsem taková byla, protože jsem byla malá a měla jen takovou pózu, ale nyní mi táhne na 17 a situace se nelepší. Kluci se mi sice na pohled nějací líbí, ale to je všechno, nedokážu si představit, že bych s někým měla spát (vůbec mě to neláká, zatímco zbytek třídy je úplně nadržený), líbání mi nic neříká, není mi vůbec příjemné. Ze sexu mám dokonce strach. Vždy, když se někdo o něco pokusí, rozbrečím se a uteču. Vzhledem k mému  věku  mi to začíná být divné. Lesba nejsem, holky mě nijak nepřitahují. Bojím se, že jsem asexulál a že budu celý život sama. Proto se ptám: myslíte, že bych mohla být asexuál, nebo jsem normální a akorát ještě nepřipravená? Jak se projevuje asexualita?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.07.2017 08:49 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Jsem asexuál?
Text uživatele: 

Ahoj. V 17ti tohle řešit ještě vůbec nemusíš. Mě v tvém věku kluci jeste nezajímali ani na pohled . Já osobně jsem zacala až v 21 letech. Vůbec to neřeš. Všechno má svůj čas. Každý to má nastavené jinak. Až ten tvůj čas přijde, tak přijde alt. Po pravdě,  dokonce je nejlepší nikdy nezačínat  

 
05.07.2017 16:24 Uživatel: asexuálka
Věk:  50
Téma: Jsem asexuál?
Text uživatele: 

Ahoj. Mohla i nemusela. Jste mladinká, takže skutečně se může jednat "jen" o neprobuzenou vášeň. Osobně jsem začínala se sexem až po dvacátých narozeninách, a to z rozumového důvodu, protože jsem chtěla děti - tenkrát byla jiná doba. Co Vy? Plánujete do budoucna děti?

Jinak bych Vám položila pár otázek - nemusíte na ně odpovídat veřejně, ale zamyslete se nad nimi: Proč odsuzujete zaláskování a vztahy? Prožila jste Vy osobně nebo znáte ze svého okolí nějaký bolestný rozchod, těžké zklamání? Odpor k sexu či strach z něho pramení odkud, opět nějaký krutý zážitek nebo výchova? Doporučuji Vám osobní návštěvu sexuologa nebo sexuoložky ve Vašem okolí (na netu se jistě dá najít odkaz na nejbližší sexuologickou poradnu = tam Vám pomohou ujasnit si, co doopravdy chcete). Nevím přesně, ale mám pocit, že je to hrazeno ze zdravotního pojištění: to se můžete zeptat při případném objednání se. K tomu nechat si poradit či pomoci odborníkem je potřeba odvaha, a tu jste prokázala už tím, že se ptáte takhle veřejně. Držím palce, abyste se v sobě zorientovala, a přijala se taková, jaká jste.

I asexuál může žít ve vztahu. A pokud ve vztahu nežije, netrápí ho to, naopak je spokojený, protože to je jeho rozhodnutí. V tom je tahle současná doba úžasná, že společnost nikoho k ničemu nenutí.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jsem asexuál?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Odstěhovat se či zůstat 4 2680x
Přehnaně vnímavá 4 1141x
Jak přestat být osamělá - rady, tipy, diskuze 7 1451x
Nevím, co dál... 1 1433x
Je mi 18 let a potřeboval bych holku kolem 15 let - kde ji najít? 1 2398x
Jak udržet duševní pohodu a nepropadnout stresu - zkušenosti, názory, diskuze 4 1744x
Jsem cíťa citlivá, s věkem se to zhoršuje 4 2038x
Zapomenuté vzpomínky z dětství - jak si vzpomenout? 3 2672x
Dva vršky od PET lahví položené vedle sebe na podlaze - jak si to vysvětlit? 39 3181x
Líbí se mi starší muži (40 let), je mi 16 - je to zvláštní? 6 2524x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny