Téma: Proč nikoho nezajímám

29.09.2019 15:22
Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  51
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den

Jsem zklamaná z mých známých přátel.

Vždy působim jen pro ně aby si na něco stěžovali.

Nikdo se mě neptá jestli je chci poslouchat a mám čas. I když  třeba spěchám a řeknu že zrovna nemůžu. Nikoho to nezajímá, jen jsou nasraní, vzteklí a  jen výmluvy  jak nemůžu mít čas atd… vždyť pro "přátele si čas můsím udělat. Vždy je musím  trpělivě poslouchat. Přitom jde o vyložené blbosti za co si můžou jen sami a já nevím  co po mě vůbec chtěji když jsou důležitější věci.

Ne ta když mám  nějaký problem  a starosti JÁ!

 

To už najednou nikdo nemá čas, všichni spěchají a diví se že já mám nějaký problem. podle ně to žádný není, vždyť jsem to jen JÁ. ale mám si posloechnout co ONI. Do mě jen všichni kopou, jako bych byla odpad.

To že něco trápí psa a musela jsem několik dní na veterinu, nebo měla jsem já nějaké zdravotní problemy, vyšetření při čemž jsem nevěděla na čem jsem nebo   finanční, něco na úřadech… to pro ně problem není a raději poslouchat jejich problemy, ale na rozdíl od nich jsem nikoho  nezatěžovala, tedy oni  o tom nechtěli ani slyšet, po tom když mi volali proč jsem se dlouho  neozvala a chtěla jsem jim tedy  vysvětlit důvod.

Jen jsem  si musela poslechnout jejich kopance, urážky a jaký oni mají problem s partnery, že jim nekupujou květiny, že se dívají po mladších, že jen kynou, nepomůžou s ničím, jestli na ně žárli, jestli jsou nevěrní, neměli sex. nebo co mají uvařit, co celý den dělali, kde byli, jak jsou unavení, jakou si mají koupt kabelku, boty, … na co se dívali v TV. bla bla bla… prostě vyložené nepodstatné kraviny.

Dokonce se mi ozvala jedná známá  z práce, se kterou jsem se seznamila asi před 15 lety a našla si mě přes soc. sítě. Pak jsem pochopila proč. Jen aby si mohla stěžovat na chlapy, protože její kamarádky už ji zřejmě poslouchat nechtěji. Je mi záhadou proč si po letech vzpomněla na mě, když jsme nebyly ani v kontaktu? Jsem z toho zklamaná.

 

Tentokrát moje trpělivost přetekla a řekla jsem DOST! Už mě nebaví poslouchat něčí stěžování a fňukání. Taky jsem člověk a ne vrba a chci mít klid. Jenže nikdo mě nechápe a když jsem se ozvala tvrdí o mě že jsem sobec a zlá.

Proto jsem jim řekla.

Ano jsem zlá a budu zlá pokud se oni nezmění a neuvědomí si že i jsem člověk a ne vrba. Pokud je nezačnu  taky zajímat a nevím co po mě chtějí. Že já mám svých problemu dost a nikoho s tím nezatěžuju a vlastně ani nemůžu když  nikoho nezajímám aby mi třeba poradil. ani oni je nechtěji poslouchat.

 

Pak tedy po tom co jsem jim řekla si  mě poslechli proč jsem se neozvala, ale podle nich  že jsem měla zdravotní problem a nevěděla jsem na čem jsem, musela jsem podstoupit několik vyšetření, do toho lítat se psem a finanční-podle nich je to jen hloupost.

(Ale když mají ONI zdravotní problem tak to si musím poslechnout, i když se jedná jen o rýmunebo bolení hlavy)

 

Takže jsem řekla když je to hloupost tak až mě budou uznávat se pak ozvu. Do te doby je nechci  taky slyšet.

No jsem si poslechla  jak jsem arogantní.

Jsem jim vysvětlila že se jen chovám ke každému jak se chovají oni ke  mně.

 

Copak nejsou normální lidé kteři chápou i mě? A ne hned se uražejí, nebo mě obviňujou jak jsem špatná jen proto když se já ozvu, odmítnu je poslouchat, když  já je nezajímam.

Mrzí mě že mám kolem sebe takové lidí, ale mám taky svou hrdost.

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.09.2019 21:29 Uživatel: Kubator
Věk:  30
Téma: Proč nikoho nezajímám
Text uživatele: 

Ahoj, úplně jednoduše. Takovýhle lidi co popisuješ je nejlepší ignorovat při nejlepším všechny poslat někam. To se na mě nezlob ale v tvým popisku to nejsou kamarádi ale banda mamrdů protože kamarád se chová jinak. Ze všeho jsem pochopil že si našli hromosvod svých osobních problémů na kterej nahážou všechny svoje problémy a tím pádem se jakoby problémů zbaví a odejdou vysmátý. Na takovýhle lidi je nejlepší se z vysoka vykašlat a jestli to neumíš tak to bude zase kolotoč.

 
01.10.2019 16:13 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Proč nikoho nezajímám
Text uživatele: 

Takové lidi přitahuješ, jsi tu pro ně ale oni pro tebe ne… Máš pocit, že si zájem musíš zasloužit? Pokud ano, pak to vychází…

 
02.10.2019 06:41 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Proč nikoho nezajímám
Text uživatele: 

Ahoj, tak něco podobného znám taky. Je na to jediná rada, temto lidem se vyhýbat. Nemáš skutečné přátele? Lidi, kteří mají zájem o tebe? Mně to taky trvalo a divila by ses. Mám pár lidí, kteří mě opradu vyslechnou, pomohou, poradí… Až je mi to někdy trapné a zapřísahám see, že budu víc poslouchat než mluvit. Ale taky znám to o čem píšeš. Já jsem měla-no a mám vážné pproblémy v rodině atd. Obča jsem si zašla taky za takovou tzv. kamarádkou… Ona mě sice vyslechla, no spíš okomentovala každou větu, co jsem jí řekla, a prý jsem vše udělala špatně, to či ono jsem dělat neměla. Ale jak dostala prostor k řeči ona, vče bylo jinak. Neustále pomlouvala kolegyni, rozebírala každé slovo, co jí dotyčná řekla. Je jí 45 let, ale někdy mám pocit, že je jí 15, nebo ani to ne? Prý má ta nenáviděná kolegyně přítele, který pracuje blízko bydliště kamarádky… Takže tato paní jí prý řekla, že se dozví o všem, co kamarádka kupovala-třeba dámské hygiencké potřeby… Z tohoto důvodu chosí již kamarádka nakupovat jinak, i když si zajde. Připadá mi to vše tak dětiské, nezralá, často si říkám. Jo holka, kdyby věděla, co jsou opravdové starosti… Většinou jsem se od ní vracela otrávená, bez nálady… A to jsem předtím byla relativně i v pohodě. Takže se s ní už moc stýkat nechci. A to že mi ubyde jedna tzv. kamarádka? Asi není čho litovat.

 Myslím si, že štěstí není v tom mít kolem sebe spoustu lidí, ale pár, co tě nepodrazí, ale poddží. Jinak, ksysi jsem si utrávená stěžovala an kolegyni, mladou holku a syn- v té době 18 letý mi řekl Každý se k tobě chová tak, jak mu to sama dovolíš… Takže tak asi

 
02.10.2019 07:15 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Proč nikoho nezajímám
Text uživatele: 

Slunicko, vetsina lidi si "ulevuje" tim, ze nekomu jinemu sdeli sve starosti. Tim se jejich starosti stavaji polovicnimi.   Pokud jim nastavis ucho, radi sve problelmy do nej vykrici.
Moznosti, co mas: bud je vyslechnout a jit dal, nebo je prerusit a zacit mluvit o svych starostech. Pokud te tito lide obtezuji, tak je jednouse vymaz ze sveho zivota. Hodne se ti ulevi.
Mela jsem jednu znamou, ktera si ze me taky udelala vrbu. Casto mi volala a v dlouhych hovorech sdelovala sve problemy, kterych bylo opravdu hodne. Kdyz jsem ji chtela rict neco ja, tak najednou musela hovor ukoncit. Tohle jsem si nechala libit 2x a pak jsem se distancovala. Divila se, ale teď uz nevola!
Tihle lide nejsou kamaradi, ale zrouti tve energie.

 
02.10.2019 07:22 Uživatel: jen anonym
Věk:  56
Téma: Proč nikoho nezajímám
Text uživatele: 

Tedy k upřesnění, přítel té její neoblíbené kolegyně pracuje v supermarketu na pokladně. A je to blízko bydiště tzv. kamarádky. Nejen, že mi to připádá směsné a dětinské, když tato kolegyně tvrdí, že bude vědět o všem, co si kamarádka nakoupila. Ale hlavně i nesmyslné. Ti pracovníci u pokladen to dělají podle mě naprosto automaticky, za pár minut si těžko vzpomenou, co komu markovali. To snad, kdyby tam kamarádka denně kupovala litry alkoholu. A podobnřch problémů ona řeší spoustu. Např. tato kolegyně se prý neustále ptá, kdo půjde v sobotu do práce, to není povinné, kamarádka stále řeší, co jí má odpovědět. Třeba nechce se mi nebo tak? To takhle prý nejde, tak chce, abych jí pomáhala hledat důvody, proč nemůže. Přitom to není nadřízená, prostě jen kolegyně. Pak si tu nenávist kompenzuje tím, že řeší, jak nemožně chodí kolegyně oblékaná, jak je lakomá, jaké má problémy s přítelem… To ví jen z drbů-nemluví s ní. Takže závěr-vždy je to o dialogu. zajímají mě tvé problémy, tebe zase mé. Ale je to o kompromisu. Tohle není ten případ. Ona s dotyčnou nemluví, ale není to tak, že ji neřeší.

 
03.10.2019 10:03 Uživatel: Sluníčko M.
Věk:  51
Téma: Proč nikoho nezajímám
Text uživatele: 

Ano taky to tak vidím, že nejlepší je na tyto lidí se vykašlat a nereagovat, když mě prozvoňujou, protože oni se neobtěžujou se ani zavolat, když přitom se chtěji jen vykecat kraviny. Já je ani neposlouchám, buď se snažim je přerušit abych něco mohla říct, ale nenechaly se.

Stejně jako" kamarádkam", které se na kamarádky jen hrajou -I matce jsem řekla Dost! Volala mi aby si postěžovala na brachu a jeho  novou fuchtli co se k nim nacpala do baráku. Jen bracha… bracha… Lenka… Lenka… proto jsem matce  řekla a co jako JÁ???? Takže nic ČAU až tě budu zajímat se ozvi. Nemínim už pořád dokola  poslouchat brachuv život, když ho takový chce.

Nezajímám, matka to nepochopila, takže praskám mobilem, všem kdo začne fňukat aniž by se zajímal o mě. Kašlu na ně.

 

Nemám vlastně žádnou kamarádku, která by vyslechla i mě.

Jednu takovou jsem měla, ale ona taky moc ráda chtěla se všemi manipulovat a provádět věci za zády, když nedosáhla svého. Já jsem se nedala, proto se ona urazila, do dnes (03.10.2019), už je to skoro 2 roky co se mnou přestala komunikovat, aniž by přiznala svou vinu. Ale kašlu na ní, vymazala jsem ji ze života.

Stejně jako další známou co mě bombarduje smskama o jejich psech a kočkach. Že mám starosti sice prý jak tvrdí pochopila, ale jen na par hodin. Druhý den a pak další a další jestli mám ještě starosti a opět psi a kočky, otravné sousedky co ji pomlouvají…

Jsem ji napsala že nevím jak ona, ale já nemívám jen jednodenní, či několikahodinové starosti, ty jsou delší dobu.

Když  nikoho moje problemy nezajímají tak se nebudu ani ozývat. A tímto jsem to ukončila.

Nikomu nevolam, nereaguju. I matce hned prasknu s mobilem když začne o brachovi.

Jo najednou se všichni začali divit co se se mnou stalo.

 
30.01.2023 21:50 Uživatel: MAUU 93
Věk:  29
Téma: Proč nikoho nezajímám
Text uživatele: 

Vážená. ani nevíte, jak ráda bych Vám teď řekla: "vítej v klubu". Právě děláním vrby a Matky Terezy současně v rámci svého okolí jsem naprosto zapomněla myslet na sebe a pracovat se sebou.  

Teď, když už mě nepotřebuji, jsem jako Robinson na pustým ostrově v pokoji ve svým domě a na to, až mi zadrnčí telefon, čekám jako na smilování. Série na mě Bílej tesák a hold se s tím musím naučit žít, když už jednou v životě opravdu nevím kudy, kam a proč.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Proč nikoho nezajímám
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3553x
Chci umřít 2 3287x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1540x
Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů 7 1587x
vrati mi vse osud? 4 1453x
Uzavřená do sebe 8 1659x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1598x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2246x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1258x
Úzkosti a pocit, že nikam nepatřím 2 2914x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny