Téma: Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů

17.04.2020 08:58
Uživatel: Irca
Věk:  19
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Žiji se svým přítelem od své plnoletosti a hádáme se kvůli mým rodičům. Oni bydli na opačném koutě naší republiky a my za nimi v rámci možností jednou za 14-1. měs. dojíždíme autem. Na tom by nebylo nic tak zvláštního. Mému příteli vadí o víkendu s nimi sedět a popíjet alkohol a nevycházet vůbec na svěží vzduch a dusit se v dýmu cigaret. Já jsem styl univerzální, tj. jak sedavý doma, tak pohyblivý po venku s nějakým cíleným programem. Když za nimi kdykoliv přijedeme, jako vloni jsme tam trávili čas na dovolené v létě u nich zavřené v bytě, tak můj přítel sportovně založený byl z toho hrozně nešťastný. Moje máma nám začala rozkazovat, když jste přijeli za námi tak snad posedíte, ale to by chtěli celodenní lenošení. Já se snažím svým rodičům přizpůsobovat a poslouchat mámu, že bych byla domácí typ, ale přítele to nutí furt dělat nějakou pohybovou aktivitu, kolo, brusle, běh, fitness a tennís. Vloni jsem mu řekla, že místo moře pojedeme k rodičům a budeme s nimi popíjet doma alkohol a sedět stále na gauči 24h. Přítel se semnou hádal a řekl mi, ať alespoň rodiče, které nejsou nemocní, jen mají prediabetes diagnozu se půjdou s námi trochu provětrat na svěží vzduch a malinko pohybovat. Oni tvrdí, že v 55 letech už jsou staří a to se má být jen doma. To nemyslím teď aktuální situaci, ale všeobecně i z předchozího období odlišný životní styl. Podepsala se na ně obezita za ty roky sezení u televize, brambůrky a piva, ale oni by chtěli, že by můj přítel vypadal stejně jako oni a má se vykašlat na udržování své postavy a zdraví v jeho 18 letech. On to kategoricky odmítá, nebude při pěkném počasí vysedávat se staženými rolety doma a chlastat alkohol. Já jsem mu jednou vynadala, proč nechce na nějaký čas se mé rodině přizpůsobit. On už teď má na návštěvu k nim averzi a odmítá mne tam zavést svým autem, protože se ho snažíme všichni předělat k něčemu co on nesnáší. Tak jsem mu řekla, že až to bude možné někam jet, tak si jeť sám na dovolenou a já ke svým rodičům a to my zase odpověděl, že příjde o hezky společné strávenou dovolenou v páru a sám nikam nechce. Jak tento začarovaný kruh řešit, nechci ho ztratit, ale ani rodiče rozčílit, že je nebudeme poslouchat co oni chtějí. Jinak si v jiných věcech dobře rozumíme. Je nějaká racionální cesta, jak z toho v partnerské krizi kvůli mým rodičům ven? Už mi předhazuje ze vzteku, jestli je mám radši, tak ať jdu k nim prožívat ruský styl robotníků na ubytovnách co znají ve volném čase jen to jedno.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.04.2020 20:07 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů
Text uživatele: 

A ty se priteli divis, ze tam nechce travit dovolenou? Ja bych tam jela tak 1-2x a vic ne!
Kdyz je zvykly na jiny zpusob zivota, tak mu v tom preci nikdo nema pravo branit! ??
Tvuj pristup vam muze jeste zpusobit hodne problemu.
Zamysli se, v kom je vlastne ta chyba!!

 
18.04.2020 01:07 Uživatel: B.
Věk:  33
0-100
Téma: Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů
Text uživatele: 

Ty jo, to zní jak nějaký divný dům hrůzy z hororu, nejsem si jistá, jestli bych tam vydržela dýl jak pár minut a přítele absolutně chápu.

Jednak je absolutně nenormální neodseknout se v dospělém věku od rodičů a přizpůsobovat se jim, a to u v běžných nepatologických záležitostech. Přizpůsobovat se ještě navíc takhle destruktivnímu životnímu stylu je… Podle mě úplně mimo.

Být Tebou opravdu zvolím dovolenou, aspoň jednou za rok, a přehodnotín přizpůsobování se rodičům. My třeba k našim nejezdíme tak často, ale jednou tam byl určitý problém, a stačilo říct "tohle nám nevyhovuje, pokud to bude tak a tak, nemůžeme jezdit na noc", a oni to normálně respektovali, problém odstranili, spokojené všechny strany, když už je to na nás moc, vyjedeme na výlet, zase všichni spokojení… Prostě vzájemnej respekt, oboustranná dohoda…

 
18.04.2020 07:55 Uživatel: Irca
Věk:  19
Téma: Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů
Text uživatele: 

Ještě bych chtěla dodat, že moji kamarádi se kterým jsem s přítelem seznámila ještě ze školy mají podobné sklony k sedavému stylu žití jako moji rodiče. Celé dny odpočívají u počítače, facebook, hry, alkohol, cigarety, jíst nezdravá a tučná jídla a při krásném počasí si zatáhnou závěs a připadají si jako v katakombách. Můj přítel jim na léto navrhl nějaký výlet třeba na kolech do přírody, venku taborák a jejich reakce byla výmluvy, jednoho bolí záda, druhý se lečí několik měsíců s palcem u nohy a další chlastají doma alkohol a kouří. Jednou jsem ho vzala na návštěvu ke kamarádce a při 6hodinovém sezení na gauči byl opět neštastný a vyhlížel z okna modrou oblohu a čerství vzduch. Po návratu domů byl velmi zklamaný i když moji přátelé se dobře bavili. Pro něj jsou fajn přátelé z fitnesu, ze sportovního oddílu a z jeho školy. Je těžké druhou stranu přizpůsobit na jiný životní styl a když se někdo přizpůsobit musí pod nějakým tlakem, tak z toho jsou akorát hádky. Moji kamarádi se mu posmívají, že dokáže vypít jen jedno malé pivo a oni několik kousků za sebou. Začíná mít už averzi i na moje sedavé přátelé doma a zajímá se odděleně o plnohodnotný styl života a hlavně nesmí chybět pohybová aktivita. Hledáme nějaký kompromis co je vlastně normálnější styl života pro mladý pár.

 
18.04.2020 08:27 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů
Text uživatele: 

Irco, tobe asi sedavy zpusob zivota pripada normalni, protoze jsi tak zvykla z domova.   Ale jeden z vas se bude muset prizpusobit. Proste jste kazdy z jineho testa. S timhle budete mit problem i do budoucna.
Ale normalni je ten jeho pristup.

 
18.04.2020 08:36 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů
Text uživatele: 

Myslím si, že odpovědi/ rady, které tu dostaneš, budou vesměs stejné = pravdu má přítel.

A celkem jsem na rozpacích z toho, co si o tvém dotazu myslet, jestli to myslíš fakt vážně, nebo si děláš srandu.

Normálně uvažující člověk totiž chápe, že není v pořádku a normální sedět doma na gauči 24/denně, cpát se brambůrkama, pít alkohol, kouřit atd. , stejně tako to, že prediabetes není žádná legrace, nýbrž vážné varování o tom, se blíží diabetes jako takový, a to, pokud člověk nezačne brát vážně, je dobrovolné a vědomé "kopání si hrobu"  zbytečně a v předčasném věku či vůbec.

 Čili odpověď je jasná. Tak, jak žijí tví rodiče, kamarádi (jejich výsměch tvému příteli je trapný) a chceš, aby žil i tvůj přítel, není normální.

Netvrdím, že každý musí být namakaný sportovec, ale to, jak žijí tví rodiče a chceš i ty, tak to je vážně extrém.

Jinak "gratuluji". Tímto: "Tak jsem mu řekla, že až to bude možné někam jet, tak si jeť sám na dovolenou a já ke svým rodičům… " jsi dobrovolně zabila váš vzah a je jen otázka času, kdy ho přítel s tebou ukončí.

 
18.04.2020 12:16 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů
Text uživatele: 

Irca nejspis zdedila autoritativni zpusoby po svych rodicich!!

 
20.05.2020 00:08 Uživatel: Koronavirus
Věk:  11
Téma: Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů
Text uživatele: 

Mně se zdá, že v tomto případě má přítel pravdu.

 

Do doby, kdy jsi byla dítě, jsi prostě poslocuhala rodiče. Teď jsi dospělý, a máš svou vůli i zodpovědnost.

 

Nicméně pokud si vybereš muže, máš ho následovat i proti vůli ostatních - když je rozumný a chce po tobě rozumné věci.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přízpůsobení se životnímu stylu rodičů
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
V životě nikam nesměřuji 8 3503x
Chci umřít 2 3252x
Stres z řízení auta po autonehodě 1 1522x
vrati mi vse osud? 4 1434x
Uzavřená do sebe 8 1637x
Opakující se neverbální obtěžování jinou ženou 1 1577x
Kauza Slunečnice - špatný přístup k seniorům 10 2225x
Neviem sa v zivote nakopnut 2 1240x
Proč nikoho nezajímám 7 2892x
Úzkosti a pocit, že nikam nepatřím 2 2889x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny