Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat

17.05.2015 20:03
Uživatel: nadně
Věk:  26
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Dobrý den,

v posledních dnech jsem si uvědomil že potřebuji pomoc. Už několik let trpím depresí a utapěl jsem to v alkoholu a mariuhaně, ale za poslední rok (05/2014-05/2015) se to vše vyhrotilo opijel jsem se do bezvědomí. Když začnu pít tak neumím přestat a piju dokud neodpadnu a většinou si z těch večerů nic nepamatuju a často jsem se probudil pomočenej atd.

03/2015 jsem dokonce sedl za volant a v rychlosti 200 km/h jsem se na dálnici vyboural teď z toho budu mít obrovské problémy. Vím že si za to mohu sám. Měl jsem i přítelkyně, ale všechny jsem je odehnal. Teď už to vše tak přeteklo že jsem se rozhodl to řešit a chci byt zase šťastný a tohle období překonat a zase fungovat.

18.5.2015 jdu ke své obvodní lekařce aby mi doporučila nějakeho psychologa který by mi pomohl. Nejsem žadnej grázl a uvědomuji si jak tím ublyžuji všem svým blízkým a to musí skončit. Nemůžu pořádně spát a když jse mi zadaří usnout tak se mi zdají velmi zlí sny a probudím se s panickým strachem a výčitkama svědomí.

Poslední dobou jsem myslel i nad sebevraždou ale to nemohu své rodině udělat. Mám strach jak to všechno zvládnu a jestli se mi to podaří alkoholik nejsem bez problému bez alkoholu vydržím ale s tím co se mi honí v hlavě je to horší udělal jsem tolik průserů kterých lituji a nechci takhle dál pokračovat ale potřebuji pomoc než udělaám něco horšího. Měly by jste pro mě nějaky rady do začátku budu teď čelit velkým potížím kvůli té nehodě a musím to zvládnout kvuli sobě a hlavně mé rodině.

Děkuji za každou reakci a radu.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3359x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nemužu takhle dál
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.05.2015 20:39 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Aha. Takže se napřed musela stát nehoda, abys chtěl žít životem slušného člověka? Ale lepší pozdě, než nikdy, to je pravda. I když do té doby jsi životem grázla určitě žil a ne, že ne. Nedá se nic dělat, musíš nést následky a snad se nezpronevěříš do budoucna svému odhodlání. Roky na to už máš.

 
17.05.2015 20:57 Uživatel: nadně
Věk:  26
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Ano mate pravdu pohnojil jsem to pořádně a musím za to zaplatit proto se chci obrátit na psychologa aby mi pomohl s tím jak se cítím a mohl normálně fungovat a čelit tomu co mě čeká. Jsem rad že jsem nikomu neublížil a vylezl z toho živej. Ale když to nebudu řešit tak se může stát že se z toho už nikdy nevyhrabu.  

 
18.05.2015 01:33 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Když už jsi se sám rozhodl s tím něco udělat, začni tím, že začneš věci nazývat pravými jmény. Píšeš, že: "Už několik let trpím depresí a utapěl jsem to v alkoholu a marihuaně,  ale za poslední rok (05/2014-05/2015) se to vše vyhrotilo opijel jsem se do bezvědomí. Když začnu pít,  tak neumím přestat a piju dokud neodpadnu a většinou si z těch večerů nic nepamatuju a často jsem se probudil pomočenej atd." Ovšem v zápětí píšeš, že: "… alkoholik nejsem bez problému bez alkoholu vydržím… " Takže to nějak nesedí, že a krom jiného je načase si přiznat, že máš problém i se závislostmi = alkohol + marihuana. Pochybuji o tom, že když jsi se poslední rok opíjel do bezvědomí + jsi již několik let utápěl deprese v alkoholu a marihuaně, že nejsi závislý a jen tak s tím ze dne na den přestaneš - to spíš vypadá i na odbornou péči psychiatra, kam spadají nejen léčba deprese, ale i závislostí i s přihlédnutím k tomu, pokud jsi tu nehodu způsobil pod vlivem jednoho či druhého, nebo obojího. Takže pokud si chceš dát svůj život opravdu dopořádku, pak potřebuješ odborníky dva, nejen psychologa, zvláště, pokud jsi poslední dobou pomýšlel i na sebevraždu. Takže, přiznej si narovinu, jaké máš problémy, svěř se o nich narovinu odborníkům a pak vydrž u jejich léčby - nějakou dobu to potrvá, ale pokud chceš být opravdu zase šťastný a fungovat, tak to dáš. Jen musíš být trpělivý a spolupracovat s odborníky, aby se to povedlo. Bez Tvého odhodlání, trpělivosti, spolupráce a práce na sobě samém to nepůjde, protože jak sám píšeš: "Ale když to nebudu řešit tak se může stát že se z toho už nikdy nevyhrabu." A ta nehoda, ta je jasná, tam musíš nést důsledky, které z ní pro Tebe vyplynou, ale to už víš také sám. Je štěstí, že jsi nikomu nic nezpůsobil, tak to ber jako šanci vše dát do pořádku, sebe do kupy a vydrž to.

 
18.05.2015 05:51 Uživatel: nadně
Věk:  26
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Ano nehodu jsem způsobil pod vlivem alkoholu a toxikologii jsem měl čistou. A přiznávám že mám problém s alkoholem jen jsem tim chtěl říct že nejsem ještě ve stadiu kdy bych se bez alkoholu třepal a hledal po domě flašky nebo tak něco. V tydnu nepiji a od nehody jsem se celkem držel a neopijel jse max 2 piva po praci na zahradě, ale teď o víkendu jsem se u sestry na grilování opil tak jak to já umím a vše bylo v pořádku než jsme šli spát jakmile jsem usnul začali se mi zdát ty sny a nevidržel jsem u ní a utekl z jejího domu zbytek noci s cestou k sobě domů jsi pamatuji jen v mlze vím že jsem jel na kole a podle toho jak jsem dodřenej mi to asi moc nešlo ale domů jsem se naštěstí dostal. Dnes jdu k té doktorce a svěřím se do péče odborníků tak snad mi pomůže když jsi o tom promluvím s odborníkem. Tahle noc byla taky těžká i po dvou prášcích na spaní jsem nemohl spát. A v hlavě jsem si říkal jak tohle asi bude probíhat mám z toho celkem strach ale snad to zvládnu a snad mě i doktoří pomohou. Moje rodina si zaslouží mít zpět syna kterej by jim dělal radost a né ostudu a potom i já bych chtěl už pomalu začít žít a ne jen přežívat.  

 
18.05.2015 16:21 Uživatel: nadně
Věk:  26
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Tak po dneší návštěvě obvodní lékařky jsem dostal prášky na spaní a domluvili jsme se že se pokusím sehnat si psychologa i psychiatra sám na vlastní náklady abych neměl záznam u pojišťovny. Byla možnost že by mi předepsala rovnou antidepresiva ale řekl jsem že jako první možnost zkusím sezení s psychologem. Rozeslal jsem emaily 4 psychologum a 3 psychiatrům, tak snad se některej ozve že by měl na mě čas. Snad se mi uleví když si s někým promluvím a když ne tak potom zvolim ty antidepresiva ale nechci jít rovnou do prášků. Jinak veškeré mariuhany a alkoholu jsem se zbavil a kamarády co mě zvali na pivo jsem odmíntnul s tím že mám teď zdravotní problémy. Tak snad to zvládnu.

 
19.05.2015 08:30 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Na netu lze najít psychology a psychiatry s dobrými recenzemi, kteří používají aplikaci, když na ně klikneš, tak se Ti rovnou nabídnou i volné termíny k objednání u nich, ze kterých si můžeš vybrat = klikneš na vybaný termín a domluvíš si návštěvu + obdržíš potvrzení emailem:  TADY  (klikni) a TADY  (klikni). Počítej s tím, že jedno promluvení si s odborníkem stačit nebude, je to běh na delší trať. Probíhá to tak, že u obou se Tě budou ptát na vše od dětství dosud. U psychiatra většinou na první schůzce, po které zváží, zda-li jsou u Tebe na místě léky a jaké. Tyto zabírají cca po jednom až třech měsících, podle toho, o jaké jde. Pokud někdo užívá antidepresiva, je žádoucí a vhodné, aby o tom okolí vědělo, protože se na přechodnou dobu, zejména na počátku léčby, může celkový stav zhoršit - to vše je vždy uvedeno v letáčku těch kterých antidepresiv, pokud by Tě o tom nepoučil lékař. Také se může stát, že první antidepresiva nesednou a je třeba po poradě s lékařem zvolit jiná. Ale to se může stát i např. u léků na tlak, na srdce atd. , prostě u jakýchkoliv léků. Přeci jen je to chemie a ne každému sedne lék, který jinému ano. To je individuální. Vím, že antidepresiva zatím nechceš, můžeš to zkusit zatím bez nich, ale uvidíš sám, jak dlouho to bez závislostí vydržíš, přeci jen jsi teprve na začátku. Samozřejmě se pak chodí k psychiatrovi na pravidelné kontroly. U psychologa to povídání od dětství může být delší než na jednu schůzku či sezení, tam se to probírá podrobněji, aby se přišlo na to, kde je jádro či kořen potíží nebo problémů + pak psycholog zvolí vhoný postup na míru, aby se dosáhlo toho, co bude cílem. Tzn. , že tam těch schůzek či sezení bude více a budou intenzivnější, dle konkrétní potřeby jejich četnosti a celkové doby trvání docházení k psychologovi vůbec. Aby vše mělo smysl a očekávaný výsledek, je třeba, jak jsem již psala výše: "Bez Tvého odhodlání, trpělivosti, spolupráce a práce na sobě samém to nepůjde." Takže, jestli se opravdu chceš změnit, vydrž to.

 
31.05.2015 13:05 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

 

 

nadně - je to jenom dobře, že si uvědomuješ - že potřebuješ pomoc. Trpíš depresí, utápěl jsi se do bezvědomí v alkoholu a marihuaně, máš zlé sny, myslíš na sebevraždu … . Je dobře, že chceš byt zase šťastný a tohle období překonat a zase fungovat jak píšeš.

Faktem ale je (podle toho co píšeš), že jsi se stal otrokem, protože hřích je určitá MOC a každý kdo hřeší je otrokem hříchu. To znamená, když se například zakoukáš do manželky kamaráda sblížíš se s ní a uděláš to dvakrát - třikrát, najednou zjistíš že nejsi svobodný, nebo když se člověk dvakrát - třikrát sexuálně sebe uspokojí, následně zjistí že je otrokem svého těla, nebo když někdo začne proklínat a udělá to dvakrát - třikrát a už proklíná pořád, nebo když se často opíjíš najednou zjistíš, že se stáváš alkoholikem, že nejsi svobodný a tak dále. Protože pravdou je, že všechno je nám dovoleno, ale ne všechno osoží.

 

Prostě jsi OTROK, už se neovládáš, probouzíš se s panickým strachem a s výčitkami svědomí (jak píšeš) .

A co se Ti všechno honí v hlavě viď? Nevíš zda to zvládneš = NEVÍŠ. Myslíš že sebevraždou něco vyřešíš, že Ti bude dobře? Víš co se odehrává s člověkem když umírá = když se mu odděluje duše od těla? (Ale chápu Tvoji úvahu o sebevraždě, protože člověk který trpí už neví jak dal, nevidí východisko a chce se vymanit z nesnesitelných a děsivých okovů sebevraždou … . )

 

Každopádně se svěř odborníkům, kteří léčí závislost na alkoholu a snaž se zachovávat klid. Jako křesťanka, Tě chci ujistit, že můžeš byt uzdravený když doopravdy budeš chtít, protože hodně alkoholiku a narkomanů už bylo uzdravených skrze Ježíše. Jako AKUTNÍ křesťanskou radu v těžkostech a pokušeních bych Ti doporučila:

 

1)   Dělej často v těžkostech a pokušeních svaté Znamení Kříže. (Znamení Kříže se dělá tak, že pravou rukou =prstami= se dotkneš od čela na břicho, pak levé rameno a následně pravé rameno) a současně říkáš: Ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého. Amen.  

 

2)   Když přichází pokušení, ať jsi kdekoliv, poklekni (nebo v hloubi srdce poklekni) před Pánem a řekni: Pane, odříkám se Satana, jeho díla, chci jenom Tvého Ducha.

    Když nevíš, co je dobré a co je zlé, řekni v hloubi srdce v pokleknutí: Pane, odříkám se Satana, jeho díla, jeho náklonnosti, chci jenom Tebe a Tvého Ducha.


3)   Říkej: Ježíši pomoz mi, Ježíši příď mi na pomoc!

 

Tohle říkej a dělej svaté Znamení kříže a uvidíš, že v nejtemnějších momentech a pokušeních Ti to velice pomůže, já to tak dělám pokaždé když mám těžkosti - pokušení a pomáhá mi to. Protože faktem je, že na člověka non stop, po duchovní stránce útočí a dopadají ohnivé střely Zlého. Jsou to AKUTNÍ křesťanské praktiky a praktiky samotných mystiků na které často útočil zlý duch - (pekelné síly).


Každopádně, jsi vnitřně spoutaný - potřebuješ taky osvobodit a uzdravit skrze modlitbu , proto by bylo správně a velice Ti doporučuji, aby jsi vyhledal i křesťanskou pomoc - kněze a podobné křesťanské informace. - (a bude líp, uvidíš).

alt

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
04.07.2015 10:13 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Krásný a pravdivý citát na obrázku.

 
04.07.2015 01:18 Uživatel: na dně
Věk:  26
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Zdravím tak tohle co čtu v posledním příspěvku je pro mě trošku přehnaný, jsem ateista a svou (ne) -víru jsi nehodlám změnit, jsem Darvinovec. Jinak k tematu navštívil jsem tři psychoterapeuty ale moc mi to nepomohlo, ve směs mě odkazali na alkoholickou lečebnu což chápu. Psychyatry jsem zavrhl nehodlám nahradit drogu drogou. Co se pití týče tak nemůžu říct že bych parkrát neodbočil většinou jsem to vyhrotil když jsem se dohádal s bejvalou po které mi je smutno i když vím že to nemůže klapat. Na druhou stranu jsem to začal řešit tak že jsem od rána do večera v práci a když večer příjdu z práce tak mám v garáži vždy rodělaný auto nějakýho známýho a opravuji ho. Se spaním je to horší víc jak tři hodiny v kuse nenaspím. Mariuhany jsem se ani nedotkl a nechybý mi to. Teď je hlavní prioritou zaplatit škodu co jsem způsobil, dostat se z podmínky a osamostatnit se a kdyby jse poštěstilo najít přítelkyni co mě podrží v horších chvílích,  ale to časem zatím mi je strašný smutno po bývalé holce. Měla spoustu chyb která jsem nezvládal ale i tak na ni nemůžu zapomenout i když vím že to nemůže fungovat

 

 
04.07.2015 10:27 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Ahoj. Jsem ráda, že jsi se ozval a napsal, jak je to u Tebe dál. Obávám se však, že se řítíš do dalšího průšvihu či potíží tím, jak málo spíš - to nemůžeš dlouhodobě vydržet ani fyzicky, ani psychicky a stejně i tam, kam zatím nechceš, skončíš.  

S těmi psychoterapeuty předpokládám, že to bylo tak, že Ti neodmítali dlouhodobou pomoc, ale jen i chtěli, aby jsi se současně léčil nejen u nich, ale i v léčebně tak, aby to mělo smysl, skutečný efekt a mohlo se tak spolehlivě dosáhnout cíle, o který by šlo a jde. To je škoda, že jsi toho psychiatra odmítnul, jednak kvůli Tobě samém a jednak i kvůli té situaci (události), která se stala, a která Tě již přiměla Tvůj problém řešit. Když jsi sem psal o tom poprvé, připadalo mi, že jsi již k opravdovému řešení zcela vážně odhodlaný, jak však plynul čas, připadá mi, že Tvé odhodlání polevilo. Já chápu, že by to bylo těžké, ale myslím si, že je to škoda a ve výsledku jsi si stejně vlastně nepomohl. Ta hora práce, co teď ve dne v noci děláš, je také vlastně jakoby berlička, ale v tomto množství opět nezdravá. Nemůžeš docházet alespoň k některému z těch psychoterapetů, kde by jsi řešil příčinu pití alkoholu (deprese + její kořeny) a zařadit si do svého života nějakou zdravou aktivitu, při které by jsi si lépe vyčistil hlavu a unavil se zdravě tak, aby jsi mohl lépe spát?  

 
05.07.2015 19:45 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Útěk do práce nic neřeší.  

 
04.07.2015 01:27 Uživatel: na dně
Věk:  26
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

napsal jsem to blvě já mám mnohem víc chyb než ona a ty nelze odpustit, jí je osmnáct a beze mě jí bude líp já jsi nikoho tak dobrýho nezasloužím

 

 
04.07.2015 19:45 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Sebelítost: "beze mě jí bude líp já jsi nikoho tak dobrýho nezasloužím" , neupřímnost sám k sobě o tom, že máš problém s alkoholem a neupřímnost ke svému okolí - výmluvy kamarádům, kteří Tě zvou na pivo o tom, že máš teď zdavotní problémy + hledání jiných berliček - přehnaně moc práce a nové přítelkyně, co Tě podrží v horších chvílích, Ti nepomůže, nýbrž sebevýchova k sebekázni + to že se tomu postavíš upřímně a čelem jako muž a necháš si pomoci (samotnému Ti to nejde), neboť sám se v tom stále plácáš a děláš hlouposti - hádáš se s bývalou, kdy hádky opět řešíš alkoholem, přehnaně pracuješ a příliš málo spíš. Chci tím říci, co jsem Ti psala již na začátku: "Takže pokud si chceš dát svůj život opravdu dopořádku, pak potřebuješ odborníky dva, nejen psychologa, zvláště, pokud jsi poslední dobou pomýšlel i na sebevraždu. Takže, přiznej si narovinu, jaké máš problémy, svěř se o nich narovinu odborníkům a pak vydrž u jejich léčby… atd. (zbytek je výše)."

 

 

 

 

 

 
05.07.2015 11:38 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Text uživatele: 

Ahoj, je dobre, ze jsi ten svuj problem zacal resit. Budes muset zmenit zivotni styl, vymenit okruh znamych, abys nezapadal porad do stejnych kruhu. Mas pred sebou dlouhou cestu  jiste nebude bez prekazek ale pri pevne vuli lze tu cestu zvladnout. Jelikoz alkohol je pro tebe skutecne nebezpeci a nekdy ani neznas miru, zkuz to nepit ho vubec, proste se mu zacni vyhybat, at nejsi v pokuseni. Urcite to nebude lehke, ale nakonec zjistis, ze i tak se da zit. Ty deprese a nespavost jsou nasledkem piti alkoholu, tvoje jatra jsou narusena a nestihaji se s tolika jedy vyrovnat.
Pokud se pripojis k AA, zjistis, ze nejsi sam a pak to budes ve skupine spis zvladat.
Kazdopadne ti budu drzet palce.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nevím si rady se svým životem - ubližuji sobě i okolí a chci s tím skoncovat
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny