Téma: Odmítl jsem holku na seznamce kvůli její romské národnosti - velmi nedomyšlený email

05.12.2013 18:28
Uživatel: Jihočech87
Věk:  26
0-100
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Zdravím vás.

Dnešní neosobní komunikace přes různé sociální sítě, ICQ či maily svádí člověka k tomu, že leckdy udělá pěknou - s odpuštěním - kravinu. Takovou jsem jednou udělal i já…
Před několika málo lety jsem hledal nějakou známost přes internet. Odpověděl jsem na jeden seznamovací inzerát a až po odeslání odpovědi jsem slavně zjistil, že odpovídám mladé slečně romské národnosti. Předem avizuji, že touto "zpovědí" nechci otevírat nějaké citlivé společenské téma.

Šlo zkrátka o to, že mne ono dodatečné zjištění zmíněného faktu zklamalo (holt jsem byl plný předsudků). Slečna se mi záhy a ochotně ozvala, avšak já jí vrátil mail, za který se stydím, a jenž mne dodnes mrzí. Nechtěl jsem onu naší (byť kratičkou) "korespondenci" ukončit neozýváním se. Zformuloval jsem tedy odpověď, ve které jsem upřímně (až příliš) uvedl, že jsem si až dodatečně zjistil její romskou národnost, čímž jsem zdůvodnil, že naše další komunikace není možná - tj. , že nemám zájem o seznámení, a aby na to dotyčná slečna zapomněla. A protože jsem tehdy neprožíval zrovna šťastné období a byl ze všeho frustrován, tak jsem zřejmě bezmyšlenkovitě formuloval odpověď tak špatně, že mohla vyznít velmi urážlivě (přesný obsah si však již nepamatuji, vím ale že jsem jistě nepoužil žádnou vyloženou vulgaritu! ).

Dnes si totiž říkám, že jsem jí mohl zarmoutit, že z mé odpovědi může mít mindrák/deprese či podobně. A nejen to - ani jsem si pořádně neověřil její věk, takže tady hrozí, že jsem mohl "zaútočit" na nějakou velmi mladou slečnu, kterou jsem tím spíš mohl rozhodit. Zkrátka jsem to podělal. Mladej člověk může mít z takového mailu úzkost a kdoví jaké mohou být následky.  

Nevím, možná je můj problém malicherností, ale přece jen červíček pochybnosti maličko hlodá.
Zajímal by mne tedy váš názor: Do jaké míry bych nesl morální vinu za to, že by se (velmi hypoteticky) ona slečna po delší dobu trápila (nebo i hůř - sebevražda - i když to už je asi přitažené za vlasy)? Musím podtrhnout, že jsem to tehdy podělal, bylo to unáhlené a lituji toho. Tehdy jsem měl sám dost problému, tak se to asi takhle projevilo. Celková frustrace - nevim (ale tím se nechci ospravedlňovat).

Díky za vaše čtení (jestli jste to vydrželi až sem) a dík za vaše případné reakce.
Zdraví vás Honza.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3135x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Velmi nedomyšlený email
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
05.12.2013 18:50 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Odmítl jsem holku na seznamce kvůli její romské národnosti - velmi nedomyšlený email
Text uživatele: 

Už se stalo. Mohl sis sice vymyslet nějakou záminku, ale řekl si, resp. napsal co si v tu dobu cítil a jak si to cítil a jak sám uvádíš žádnou vyloženou urážku. Je to pryč a netřeba se tím dál zabývat.

Karmu si už stejně nevylepšíš.

 
05.12.2013 19:24 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Odmítl jsem holku na seznamce kvůli její romské národnosti - velmi nedomyšlený email
Text uživatele: 

Myslím, že se zbytečně trápíte. K žádným takovým koncům jistě nedošlo. Horší by bylo, kdybyste ji opustil například těhotnou. Ale mejlem jste si ji ničím nezavázal a zavčas seznamování ukončil. Mimoto, kdo si dává inzerát, nikdy neví, jaké reakce dostane a tudíž má počítat s čímkoli. To je riziko seznamování přes inzeráty. Pavla

 
07.12.2013 22:58 Uživatel: I
Téma: Odmítl jsem holku na seznamce kvůli její romské národnosti - velmi nedomyšlený email
Text uživatele: 

Určitě se ta slečna na seznamce musela citit ponižena ona přece zato nemuže je to romka. Nemužete házet všechny do jednoho pytle. Třeba je to slušné děvče hold jste se unahlil ale nedá se už nic dělat. Já bych se zato nestyděl že je to romka pokud by to byla slušna a hodna dívka tak já bych ji tu šanci dál.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Odmítl jsem holku na seznamce kvůli její romské národnosti - velmi nedomyšlený email
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny