Téma: Kolabující zdravotní péče v ČR - co bude dál?

21.01.2011 18:47
Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město: Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dnes jsme s kolegou v práci (50letý lékař) mluvili o tom, co bude dál. V nemocnicích lékaři dávají výpověď, ruší se oddělení, budou přetěžována zbývající existující oddělení (a ambulantní nemocniční lékaři) a lékaři budou unavení, vyčerpaní. Zdravotnictví začne kolabovat, protože bude nedostatek lůžek a moc pacientů.

Také přijde brzy to, že se díky tomu, že populace pomalu, ale jistě chudne, sníží průměrný věk dožití (nebude na léky, operace a drahá léčba bude pozdě nebo vůbec).
Říkáte, že to není možné? Možná by bylo zajímavé se zeptat onkologických pacientů jak je to s jejich léčbou.
Zjistíte, že máte rakovinu, jste zděšený a chcete se rychle léčit. A co nastane? Na onkologii vás objednají za měsíc, protože je moc pacientů. Ha, utekl měsíc, vy jste u onkologa a on vám řekne, že je už pozdě (za měsíc vznikly metastázy)
a nebo druhá varianta (tu vám radši ani nepřizná a rovnou řekne, že je to s vámi ztracené) a to že na léčbu nejsou peníze (prostě pojišťovna některou léčbu neuhradí, protože je moc nákladná A NEBO UHRADÍ, ALE JEN URČITÉMU POČTU LIDÍ ZA ROK).
Tvrdíte, že to není možné? Je. Je to realita. Jsem ve zdravotnictví a vím, jak to už nyní funguje.

Ve zdravotnictví to bude tak, že kdo bude mít peníze, ten si kvalitní péči zaplatí (soukromé kliniky apod.) a vyjde jako vítěz (zdravý vítěz) a kdo peníze nebude mít, ten bude mít jen základní pojištění a s tím spojené základní léky a bude si čekat hezky na operace.
Myslíte že ne? Však uvidíte … (na 99% si myslím, že to přijde do 10 let nejpozději).

Jo a prosím vás, nechci vyvolávat nějakou velkou diskuzi, ale nenavážejte se do nás, lékařů. My jsme dlouhodobě podhodnocení a nedobrovolní sponzoři zdravotnictví.
Navážejte se do zdravotních pojišťoven
(a zeptejte se, kde vzali na honosná sídla a nemalé odměny pro vedení a management) a hlavně se zeptejte ve farmaceutických firmách (mimochodem víte o tom, že ČR nemá žádnou výrobnu léčiv a všechny peníze jdou do zahraničí? ) , proč jsou u nás předražené léky (nechtějte vidět ani statistiky cen léků, které se mi dostaly do rukou, nestačil jsem se divit, jak léky "nenápadně" podražily za posledních 5 let).

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.01.2011 20:04 Uživatel: Medvěd
Věk:  50

Město:Valašské království

5000-6000
Téma: Kolabující zdravotní péče v ČR - co bude dál?
Text uživatele: A já bych něco napsal, ale také tady nechci rozvířit diskusi, ale vzhledem k tomu, že jsem jistou dobu působil jako obchodní zástupce se zdravotnickou technikou, jsem lehce nahlédl do poměrů v našem zdravotnictví... A jsou lékaři, kteří umějí využít peníze, které proudí do zdravotnictví, pro sebe...
 
21.01.2011 20:35 Uživatel: Julie
Téma: Kolabující zdravotní péče v ČR - co bude dál?
Text uživatele:   Já bych řekla, že na tuhle diskuzi je tenhle večer moc krátký. Mlčící
 
21.01.2011 20:50 Uživatel: Divoška
Věk:  42
Téma: Kolabující zdravotní péče v ČR - co bude dál?
Text uživatele: Naše zdravotnictví mě děsí a vůbec nechápu,jak můžou být obrovské rozdíly na jednotlivých odděleních.Jsou totiž lékaři a lékaři.Vím,že dnes můžou dělat jen co jim finance dovolí.Ale jedni by pro pacienty vypustili duši ,umí se usmát ,potěšit a dát naději a druzí opravdu hledí jen na peníze.A zdravotní pojištovny-nechat dvě a zbytek zrušit a hned by bylo o trochu víc pro nemocné.
 
22.01.2011 18:19 Uživatel: Smějící se Jack
Věk:  25
500-1000
Téma: Kolabující zdravotní péče v ČR - co bude dál?
Text uživatele: Já bych jen napsal, že stojím 100% na straně lékařů. Jen je potřeba, aby byli důslední - nebrali výpovědi zpět. Bojím se ale, že to udělají. Myslím, že je třeba v těchto otázkách jednat nekompromisně a hrubou silou, nic jinýho v tomhle státě neplatí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kolabující zdravotní péče v ČR - co bude dál?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny