Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč

13.01.2012 17:17
Uživatel: Karel
Věk:  46
0-100
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Vážení mám jen dotaz zda se Vám zdá spravedlivé \aby církve dostali skoro 100miliard??? Mě to spravedlivé nepřipadá, cirkve dostanou peníze na ůkor daňových poplatníků. Co Vy na to???

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
13.01.2012 17:25 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

Nedávno jsme se k tomu vyjadřovali tady.

 
13.01.2012 19:13 Uživatel: Julie
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

  Mě se to spravedlivé zdá...   Když pominu fakt, že farář je státní zaměstnanec, tak oproti účetní na finančáku (taky státní zaměstnanec)  mi otevře třeba v noci a ochotně mi poradí. Zazvoň na babu z berňáku a uvidíš.....   Jo a taky ještě nestávkovali, jako st. zaměstnanci. Stávkoval kde-kdo že chce přidat- doktoři, horníci, železničáři, policajti, hasiči, učitelky, úředníci, ale faráře ve stávce jsem ještě neviděla. A pokud chceš ušetřit, zruš senát. Pa.

 
13.01.2012 19:36 Uživatel: nepřihlášená stařenka
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

Tak ještě jednou:

Asi tak, pokud vyznávají J. Krista a tvrdí, že jsou jeho církev, tak žádný majetek. Pán Ježíš, neměl, kde by hlavu složil, chodil bos a pomáhal druhým. Dal tak jasný příklad svým následovníkům. Pokud někdo nenásleduje jeho příkladu, nepatří do jeho církve. To je můj pohled na věc. Už Jan Hus hlásal proti prodávání odpustků a byl upálen. A pán Ježíš se rozzlobil a v chrámě popřevracel stoly pěnězoměncům, kteří jen v chrámě kupčili, tím dal najevo svůj postoj.

 
13.01.2012 20:14 Uživatel: Julie
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

  Reflex   Jediné co mi vadí, tak je fakt, že církev je vlastně Vatikán....

 
14.01.2012 08:10 Uživatel: Tajtrdlík
Věk:  60
0-100
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

Překvapila mne ta rychlost a shoda když to procházelo schvalovacím procesem. Zajímá mne jaký dopad to má na státní kasu když se pro nedostatek financí ruší hodně důležitých položek pro život obyčejného člověka. Josef 2. dal církevnímu majetku hodně na zadek. Půjde se ještě do doby před ním? Pokud by se církev vyrovnala se státem, který do jejich majetku vrazil v minulosti hodně financí určitě by se taky církev prohnula. Možná by to bylo fifty - fifty? Nejde o víru v Boha. Jde o prachy a ty ve státní kase chybí. A co Kalousek, který chudým bere a bohatým dává? Jaký má názor na tuto záležitost? Myslím si, že je podezřelé ticho. Co odborníci? Má někdo solidní informace k této události? Jaký dopad to má pro nás obyčejné lidi?

 
15.01.2012 04:56 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

Jojo, to se tu už probíralo:

Navrácení majetku církvím - názory

 
15.01.2012 12:09 Uživatel: Karel
Věk:  46
0-100
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

Vážení přátelé je opravdu vidět že nesouhlasných názorů na restituce církvím je více než dost.Opravdu by se měl národ zamyslet a něco začít konat dřív než bude pozdě a než nám to  tady vláda všechno rozkrade / I KDYŽ UŽ NENI CO ROZKRÁST/

Proto podporuji aktivity HOLEŠOVSKÉ VÝZVY to je snad jedinné řešení. Vím asi se to zde nemá ale já jiné řešení nevidím, už se mě nechce podporovat tuto vládnoucí lůzu.

 
15.01.2012 12:15 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

Karle, jsou tři složky moci, které vládnou světu, to je Náboženství, Politika a Kapitál /peníze, byznys/. Tyto složky budou vždy jednat spolu, jelikož je spojuje moc nad lidmi, o tom je historie lidstva.

 
20.01.2012 15:28 Uživatel: Andreah
Věk:  34

Město:Jeseník

avatar.jpg
100-500
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

Můj názor je ten, že by neměli dostat nic. Je to banda lidí co tento majetek v minulosti nenabyla čistě a za víru se jen schovávali. Pokud ano, tak ať se o něj starají a nechtějí po nás občanech už ani korunu na jakoukoliv opravu apod.

 
09.03.2012 20:01 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

Podívejte se na YouTube - Kardinál Duka zřejmě připravoval krádež. Novinářka podala trestní oznámení. Zajímavé.

 

 
07.10.2012 15:52 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

A pokud to někoho zajímá.... ZDE

 
07.10.2012 17:07 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

cirkve nebo politici vsichni stejni zlodeji

 

v nedeli kazou v kostele pomahej bliznimu svemu a v pondeli by se chteli soudit a miliardy

 

dneska uz v ty cirkve veri jenom stare babky ktere se to naucily za mlada, vsichni ti knezi to delaji jenom pro penize, proste stejna pakaz jako ti politici, kazdy se stara jenom o to aby mel on

 

Katolický kněz, evangelický kněz a židovský rabín se sešli a diskutovali o tom, jak se dělí s církví o finanční prostředky.
Katolický kněz říká:"Já si nakreslím kruh, stoupnu si doprostřed a všechny milodary vyhodím do vzduchu. Co spadne do kruhu, patří církvi, co spadne mimo, je moje. "
Evangelický kněz říká:" Já si také nakreslím kruh, ale co spadne do něj, to je moje, zbytek patří církvi. "
Židovský rabín řekne:" No, já si kruh nekreslím. Stoupnu si, všechno vyhodím do vzduchu - a co Hospodin potřebuje, ať si chytí!

 
19.02.2013 10:22 Uživatel: PL
Věk:  48
Téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Text uživatele: 

Tenhle článek mi přišel mejlem, možná, že i někomu z vás změní pohled na restituce.


> > novinář Josef Klíma - Restituce > >

 

 Restituce majetku církví?

Nikoli - je to megatunel!

Když jsem 10.1. 2012 psal článek na téma darování majetku církvím, ani jsem netušil, jak velikou budu mít pravdu se svou lehce konspirační teorií o tom, u koho nakonec skončí majetek, který hodlá Kalousek,    Schwarzenberg a spol. církvím darovat…a pojďme si říci, co se nového "profláklo".

 
Máme zde věc, o které se vůbec nemluví, jako by se nikdy nestala. evidentně si stávající  vedení církví velmi přeje, aby se tu skutečnost veřejnost nikdy nedověděla, a  aby se na ní zapomnělo : Federální shromáždění ČSFR 1. srpna 1991 schválilo
"výčtový zákon, kterým se restituovaly majetky církví a náboženských  společností. "   Jako důkaz onoho vstřícného kroku  mezi státem a církví bylo prohlášení tehdejšího kardinála  Františka Tomáška, že to je poslední nárok, který církev vznáší!!!

 
Nejen on, ale i další opoziční představitelé se vyslovili pro restituční tečku.

Kardinál Tomášek upozornil také na to, že nejde o žádný majetek zabavený komunisty, jak tvrdí ti, kteří se těší na  příspěvky do stranických kasiček a konta jedinců…,, !!! Úplné vypořádání
poměrů s římskokatolickou církví tedy proběhlo 1.8. 1991!!!   

 Právník a vedoucí katedry práva Bankovního institutu Aleš Rozehnal vypracoval , analýzu ze které vyplývá, že právo, které měla církev k majetku, který užívala, nebylo právem,   i když se vlastnickému právu podobalo.    Oproti vlastnickému právu totiž podléhalo řadě omezení.

Naopak majetek, který má být podle předkládaného návrhu církvím vydán, na rozdíl od minulosti žádným omezením podléhat nebude, a subjekt ho obdrží, bude odlišný od právnických osob, kterým byl vyvlastněn.   O majetek v případě katolické církve přišla veřejnoprávní instituce, která se při proměnách legislativy proměnila v soukromého vlastníka.  


Prohlašované restituce jsou tedy pouze zavádějícím názvem pro naprosto nové  uspořádání majetku a jeho systémové zařazení. politicky nekorektně řečeno jde o  darování majetku soukromým subjektům, který mu v roce 1948 rozhodně nepatřil, protože tento 
soukromý subjekt prostě neexistoval … jinak řečeno, jde o krádež a  vytunelování státního majetku ve prospěch soukromého subjektu!  

  Další právní rozbor od profesora Právnické fakulty UK Václava Pavlíčka, odborníka na ústavní právo a Benešovy dekrety říká : "Za první republiky nikdo nepochyboval o tom, že majetek katolické církve má  veřejnoprávní charakter. "   Když návrat k tomuto stavu není možný, stát by katolické církvi vydávat majetek neměl!     

  A ještě je tu jedna důležitá otázka:  Je všeobecně známo, že třeba v případě katolické církve podléhá veškerý její majetek přímo správě Vatikánu. Je součástí majetku Vatikánu - ergo darované nemovitosti a pozemky se stanou majetkem cizí mocnosti. a ejhle. čin, který naruší územní celistvost České republiky ve prospěch cizí mocnosti. a to je přeci vlastizrada!!!

 Osobně bych byl klidně pro to, co navrhoval     kolega Vereš. každý poslanec a senátor, který bude hlasovat pro zákon v navrhované době,   byl okamžitě obviněn z TČ vlastizrady a pochybení při správě veřejného majetku.  

 Ale teď k nejdůležitější části, která se týká mé malé "konspiračky" v předchozím článku.   provalilo se totiž to, že velké developerské firmy …česky řečeno  "překupníci s pozemky". už teď vyjednávají s církvemi o výměnách odkupu lukrativních pozemků,  které mají církve dostat. Takovou výměnu musí schválit Pozemkový fond a světe div se. O potvrzení směny žádaly stát také dvě pražské firmy Duplicatus a Real 24, v nichž působí ekonom pražské arcidiecéze a zároveň vedoucí správy majetku na Arcibiskupství pražském  Karel Štícha, jako předseda dozorčí rady. Duplicatus si vyjednal směnu pozemků s římskokatolickou farností v pražských Stodůlkách a Real 24 se dohodl s farností v Uhříněvsi.

Jak vidíte … samotní církevní funkcionáři a lidé napojení na církev se velmi angažují v tom, jak na předpokládaném darování majetku církvím pořádně vydělat. Jde o miliardy, za něž lze developerským společnostem lukrativní pozemky rozprodat.   Vzhledem k tomu, jaké čachry se dějí neustále s územními plány v Praze a dalších městech v ČR, jde spíše o desítky miliard.   A jsem si jistý, že politici jako Kalousek, "kníže Schvrzenberg"
a další velmi angažovaní v přípravě tohoto megatunelu, to vše velmi dobře vědí a hodlají si taky pořádně "zasosat" ze státního majetku ve svůj prospěch.

 Braňme se občané!!!   Zabraňme darování majetku a stovek miliard církvím!!!

Zabraňme největšímu tunelu od dob velké  privatizace!!!  

A někteří chtěli pana knížete za prezidenta. Co k tomu dodat???

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Restituce majetku církvím za 100 miliard Kč
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny