Téma: Volby - škoda papíru, kam/na koho se obrátit se změnou způsobu hlasování?

21.01.2018 18:06
Uživatel: Ctibor
Věk:  48
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den.  

Chtěl bych navrhnout někomu, kdo má na starosti volby v ČR, aby se přešlo od papírového hlasování k elektronickému, tj. že při příchodu do volební místnosti by volič nechal nascanovat občasnký průkaz, pak klikl na displeji na volenou stranu či osobu (podle typu voleb).  

Připadá mi strašná škoda spotřebovat tolik tun papíru - tím spíš, že 40% lidí vůbec volit nejde a jen papír hodí do koše.  

Děkuji za doporučení kam se obrátit.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 931x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Volby - škoda papíru?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.01.2018 18:23 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  43

Město:Praha

500-1000
Téma: Volby - škoda papíru, kam/na koho se obrátit se změnou způsobu hlasování?
Text uživatele: 

Ono všechno je možné, ale já mám třeba obavu z možné manipulace. U fyzického hlasování je to přece jen o dost složitější a snáze se na to přijde - je to vidět třeba v USA, kde se v některých státech hlasuje papírově a v některých elektronicky - a když v těch "papírových" docházelo na základě žádostí kandidátů k přepočítání hlasů, ukázaly se poměrně velké rozdíy. Kontrola u států, kde se hlasuje elektronicky je nemožná.

 

Každopádně s jakýmkoliv návrhem se můžeš obrátit na libovolného poslance či senátora a pokusit se ho přimět, aby pro něj v parlamentu či senátu získal podporu.

 

… mimochodem ona ekologičnost je dost diskutabilní. Podle mne by výroba a následná likvidace "volebních automatů" byla mnohem větší zátěží a to i kdyby vydržely třeba 10 let (jako že asi těžko). Oproti tomu papírové lístky se dají poměrně snadno recyklovat (a mám dojem, že už z recyklovaného papíru vyrobené jsou)

 
22.01.2018 08:57 Uživatel: Ctibor
Věk:  48
Téma: Volby - škoda papíru, kam/na koho se obrátit se změnou způsobu hlasování?
Text uživatele: 

Uznávám, má to svá pro i proti.  

Díky za tip a názory.  

 
22.01.2018 11:23 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Volby - škoda papíru, kam/na koho se obrátit se změnou způsobu hlasování?
Text uživatele: 

Vůbec bych nechtěla elektronické hlasování při volbách přesně z důvodů, o kterých píše Patrik.

Jednak je to snadno zmanipulovatelné, jednak by to bylo hrozně drahé a neúčelné, když by se to používalo pouze na volby, jednak by to bylo snadno zneužitelné = skenování občanských průkazů atd. , a jednak by kolem toho byly akorát zase nějaké obstrukce = všichni víme, co se dělo a děje např. kolem Opencard.

Volební lístky jsou jen za čas. Mnohem větší plýtvání papírem vidím jinde, např. letáky do schránek, nebo rozvozy nákupu domů firmou košík.cz. Nákup balí (chystají) pro zákázníka do papírových tašek, ovšem systém mají již dlouhodobě a nesmyslně udělaný tak, že jednotlivé položky ve výsledku téměř nekompletují, tzn. , že i malý nákup je zbytečně v x papírových taškách, ve kterých je objednané zboží pouze na dně, či dokonce samostatně. Denně rozvezou x nákupů po ČR. Víš kolik je to tun papírových tašek denně? Opakovaně papírové tašky tato a jí podobné firmy použít z hygienických důvodů nemohou.  

Mimochodem papírové tašky jsou kapitola sama pro sebe. Ve výsledku o moc ekologičtější nejsou. Výroba je energeticky poměrně náročná, papírová taška je ve srovnání s igelitovou relativně těžká, na její výrobu je třeba více materiálu a složitější postup (technologie), jejich přeprava je mnohem dražší atd.

Další denodenní plýtvání papírem = např. výroba léků na předpis. Výrobci jednou za čas obmněňují obal (krabičku) za "hezčí", ovšem ve výsledku jí udělají o něco větší a to na stejné množství platíček s léky. Výsledek? Zbytečné plýtvání.

A tak by se dalo sáhodlouze pokračovat dále.  

Čili ano, máš pravdu v tom, že papírem se zbytečně plýtvá. Ale ve výsledku jsou volební lístky tím nejmenším zlem proti každodennímu jinému plýtvání papírem.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Volby - škoda papíru, kam/na koho se obrátit se změnou způsobu hlasování?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny