Téma: Otec chce prodat byt ve kterém bydlíme

21.12.2011 12:51
Uživatel: Luciášek
Věk:  20
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Bydlím s otcem v 1.pok.bytě. Protože má mnoho dluhů a pracuje občas na brigádě, neplatí výživné ani mě ani bratrovi - oba chodíme do školy - rozhodl se tento byt prodat. Musím se živit brigádami už 3roky. Matka je na mateřské dovolená, tak nám moc pomoci také nemůže. Není mi jasné, když bez ohledu na mě ten byt prodá, kde budu bydlet? Pod mostem? Může to udělat? Mohu tomu nějak zabránit? Jsem bezradná.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.12.2011 13:04 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Otec chce prodat byt ve kterém bydlíme
Text uživatele: 

Vydrž Luciášku, večer sem chodívá sociální pracovnice. Hodně lidem už tady dobře poradila, určitě bude mít radu i pro tebe. Je to smutné, Tvůj strach chápu.

 
21.12.2011 14:48 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Otec chce prodat byt ve kterém bydlíme
Text uživatele: 

Ahoj, Tvému strachu rozumím a věřím, že Ti sociální pracovnice, která sem chodí, dá dobrou radu..jak už píše Barča:).

Jen si myslím, že bys tedy měla jít bydlet k matce, když u otce to nebude možné. Píšeš, že neplatí výživné... to nejspíš myslíš na bratra ne? Jestli to správně chápu, tak Ty bydlíš s otcem a bratr s matkou. Matka by Ti také měla platit výživné.

 
21.12.2011 20:52 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Otec chce prodat byt ve kterém bydlíme
Text uživatele: 

Barčo a Veselko, děkuju, že mi tak věříte, ale tentokrát asi do mě vkládáte příliš velké naděje. V téhle situaci totiž bohužel nedokážu Luciáškovi pomoci tolik, jak bych chtěla.

Pro Luciáška: I když s otcem žijete v bytě společně, pokud nejste spoluvlastníkem bytu - což předpokládám nejste - tak z hlediska legislativy k bytu nemáte žádná práva (bohužel ani užívací právo). Je čistě na rozhodnutí otce jako vlastníka bytu, zda byt prodá či nikoliv a koho v něm nechá nebo nenechá bydlet. Takže mu v proději bytu nemůžete zabránit vůbec nijak. Je to sice tvrdé, ale bohužel je to tak. Můžete tedy o pomoc s bydlením či dočasný azyl požádat matku nebo někoho jiného z příbuzných či známých, pokud odmítnou, budete si muset nejspíš najít podnájem.

S tím samozřejmě souvisí otázka, kde na "vlastní" bydlení vzít - a tady se dostáváme k výživnému neboli alimentům. S hledáním bydlení Vám rozhodně vzrostou náklady na Vaše životní potřeby, takže pokud jste dosud nepožádala soud o to, aby vyměřil Vašim rodičům výživné, je teď ten nejvyšší čas to udělat. Samozřejmě je nejprve lepší zkusit se s rodiči dohodnout, ale pokud odmítnou nebo Vám nabídnou částku, která Vám k zajištění Vašich potřeb nebude stačit, budete se muset soudní cestou vydat stejně. Žalobu o určení výživného podejte k soudu v místě Vašeho bydliště. Soudního řízení se rozhodně nebojte, i kdyby třeba otec argumentoval tím, že byt prodal kvůli zaplacení dluhů a že tedy peníze pro Vás nemá, výživné je v takovém případě přednostní pohledávkou. Stejně tak matka, i když je na mateřské dovolené, by Vám mohla alespoň nějaké výživné platit. Jako zletilá bohužel nemůžete žádat výživné zpětně, takže pokud se s rodiči nedohodnete, žalobu podejte co nejdříve. Tady najdete vzor žaloby o stanovení výživného pro zletilé dítě

 
22.12.2011 01:46 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Otec chce prodat byt ve kterém bydlíme
Text uživatele: 

V tomto případě evidentně každá rada nad zlato.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Otec chce prodat byt ve kterém bydlíme
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny