Bezplatná právní poradna online

Téma: Dcera nechce jezdit na víkendy k otci - co dělat?

29.04.2012 14:40
Uživatel: Dita
Věk:  30
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Zdravím všechny,

poslední dobou moje osmi letá dcerka nechce jezdit na víkendy k otci. Už dopředu mi říká, že se jí tam nechce a brečí mi. Když to řeknu jejímu otci, tak na mě hned vyjede, že má na ni také právo. I když si jí bere jen z povinnosti ( několik let o ní nejevil zájem tak často, protože by se o ni musel postarat-teď si už udělá všechno sama), chce se před všema ukázat jaký je starosrlivý otec, i když tomu tam není. Neříkám že jí nemá rád, ale dcerka u něj určitě není na prvním místě. Dnes se od něj opět vrátila s bolením hlavičky a opět plakala. Nevím co mám dělat. Jsem matka samoživitelka nyní bez partnera a prostě už nevím jak jí mám nahradit celou rodinu tak, aby byla šťastná a měla krásné dětství. Ona prostě šťastná není a to mě rve srdce...

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.04.2012 14:50 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
 
29.04.2012 18:10 Uživatel: Julie
Téma: Dcera nechce jezdit na víkendy k otci - co dělat?
Text uživatele: 

  Asi bych to řešila s exem, tedy pokud je s ním domluva. Oba musíte mít spokojenost dcery na prvním místě a dělat pro to vše. Ale to by jste se asi nerozváděli, že? Je to boj.

 
29.04.2012 19:41 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Dcera nechce jezdit na víkendy k otci - co dělat?
Text uživatele: 

V první řadě bych se snažila zjistit, proč dcera k otci nechce. V osmi letech by už Vám měla být schopná sdělit nějaký důvod, co konkrétně jí vadí. Je na ni otec - nebo někdo jiný - zlý, tzn. křičí na ni, bije ji apod. ? Nebo se jí málo věnuje? Pokud má otec např. novou rodinu a děti, může se u něj dcera cítít odstrčená a mít pocit, že už není na prvním místě, přestože to nemusí být pravda. Nebo jí u otce chybí něco jiného - vlastní pokoj (koutek) oblíbené hračky? Snažte se o otci mluvit před dcerou pěkně a dceru k pobytu u otce motivovat. Pokud to bude možné, zjistěte od otce, jaký pro dceru připravil program, aby dcera věděl, a co budou podnikat, na co se může těšit. Pokud by byla hodně úzkostná, můžete se třeba zkusit domluvit, že v sobotu večer zavoláte a popovídáte si s ní o tom, co zažila. Můžete ji samozřejmě vždy vybavit také nějakou oblíbenou hračkou, která ji bude o víkendu u otce místo Vás hlídat.

Pokud ale otec dceři neubližuje, nedoporučuji dceřin kontakt s otcem omezovat nebo zcela přerušovat jen proto, že dcera k otci nechce.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dcera nechce jezdit na víkendy k otci - co dělat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 15610
Počet odpovědí celkem: 170742
Počet registrovaných: 4609 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Ex si semnou asi hraje
Nejkomentovanější za 7 dní: Ex si semnou asi hraje
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny