Bezplatná právní poradna online

Téma: Odchod od otce dítěte s dítětem do zahraničí - je nutný souhlas otce dítěte?

20.02.2018 19:31
Uživatel: Woman 32
Věk:  32
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Dobrý večer,

potřebovala bych se informovat.  

Když mam 8letou dceru bydlime ještě u otce dítěte. Já chci od něj odejít do zahraničí - na Slovensko, když uteču bez jeho vědomí může mě udat na policii a ohlásit to jako únos?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 533x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Pomoc
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.02.2018 20:17 Uživatel: satam
Věk:  61

Město:U Německa

Téma: Odchod od otce dítěte s dítětem do zahraničí - je nutný souhlas otce dítěte?
Text uživatele: 

Nejspíš vás obě nahlásí jako pohřešované osoby. Pokud to považujete za udání, pak tedy ano.

 
20.02.2018 21:15 Uživatel: Listicka
1533931136_listicka_v_trave.png
2000-3000
Téma: Odchod od otce dítěte s dítětem do zahraničí - je nutný souhlas otce dítěte?
Text uživatele: 

Muze se jednat i o mezinarodni unos:
Mezinárodním únosem je protiprávní přemístění nebo zadržení dítěte, jímž bylo porušeno právo péče o dítě
(jednoduše řečeno právo rodiče, instituce nebo orgánu, který se na únosu nepodílí a nedal k přemístění ani zadržení souhlas) podle právního řádu, v němž dítě mělo před přemístěním nebo zadržením obvyklé bydliště a v době přemístění nebo zadržení bylo toto právo skutečně vykonáváno (čl. 2, 11) b) Úmluvy).

Obvyklým bydlištěm dítěte je pak dáno dosavadní bydliště dítěte před únosem.

Zdroj: https://www.sancedetem.cz/cs/hledam-pomoc/rodina-v-problemove-situaci/problemy-v-partnerskem-vztahu/mezinarodni-unos-nezletileho-ditete-v-ramci-rozvodovych-sporu.shtml#mezinarodni-unos

 
20.02.2018 22:35 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
Na příjmu
500-1000
Administrátor
Téma: Odchod od otce dítěte s dítětem do zahraničí - je nutný souhlas otce dítěte?
Text uživatele: 

 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 

Problematika vycestování a přestěhování s dítětem do zahraničí se tam opakovaně řešila.

 

 
20.02.2018 23:25 Uživatel: Barča
1520366479_lvice.png
Téma: Odchod od otce dítěte s dítětem do zahraničí - je nutný souhlas otce dítěte?
Text uživatele: 

Komu bylo svěřeno dítě do péče? O to tu jde v první řadě.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Odchod od otce dítěte s dítětem do zahraničí - je nutný souhlas otce dítěte?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny