Bezplatná právní poradna online

Téma: Podmínky pro osvojení malého dítěte

27.12.2011 15:36
Uživatel: Lenca
Věk:  26
Odpovědí na téma: 6
Text: 

CHci se zeptat...Je to moc...Muj brat je ve vykonu trestu, jeho bejvala pritelkyne je na ulici fetacka...ktere odebrali 4letyho synka, a potom ji odebraly syna 2 letyho a to je syn meho bratra...chtela sem ho osvojit ale nemela sem podminky mam stejne stary dite oba maji 3 roky...ted uz podminky mam, mam pritele s kterym se za 4 mesice bereme, cekame miminko a stehujeme se na barak ktery je velky po rekonstrukci...dotaz se tyka toho zda mam nakou sanci si ho osvojit...ted ho ma v osvojeni te matky jeji sestrenice nekde v jesenikach, posilame mu balicky, darecky, jezdime tam..ale chtela bych ho mit doma...ona je sama na tri deti a chodi do prace tudiz malyho hlida jeji matka ktera se musi starat jeste o lezaka tatinka..myslite ze jako blizssi rodinna mam sanci? dekuju moc...

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.12.2011 16:06 Uživatel: David
Věk:  36
83522a17135.jpg
Téma: Podmínky pro osvojení malého dítěte
Text uživatele: 

To je podle mě se lepší obrátit na nějaký sociální odbor. Ono je to těžko říct, protože úřady myslí  trochu odlišně a selský rozum moc nepoužívají, ikdyž by to bylo celkem logické co říkáš. Hlavně to bude chtít pevné nervy.

 
27.12.2011 16:24 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Podmínky pro osvojení malého dítěte
Text uživatele: 

Obsáhlé informace o osvojení naleznete zde, pokud chcete, můžete se zeptat přímo v Bezplatné právní poradně online nebo sem také chodí uživatelka socialni_pracovnice, která by Vám mohla také poradit.

 
27.12.2011 23:52 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Podmínky pro osvojení malého dítěte
Text uživatele: 

Osvojením se setřenice matky stala zákonným zástupcem dítěte, vůči kterému má nyní stejnou rodičovskou zodpovědnsot jako vůči vlastním dětem. Osvojit je možné jen dítě, které je tzv. právně volné, tedy v případech, kdy s osvojením souhlasí rodič dítěte (zde de facto ona sestřenice) nebo kdy o nezájmu rodičů rozhodne soud. Ten by mohl dle mého názoru ve Váš prospěch rozhodnout i v případě, že by dítě vyrůstalo v nevyhovujících podmínkách. Pokud má ale dítě zajištěné zákaldní životní potřeby, není zneužívané, týrané či zanedbávané, pak to s možnosti osvojení vidím dost bledě. Domnívám se toitž, že soud nerozhodne o změně osvojitele jen proto, že jste bližší příbuzná a máte lepší bytové podmínky.

Pokud byste se ale chtěla o celé situaci pobavit s někým osobně, můžete zajít na oddělení sociálně právní ochrany dětí (tzv. OSPOD) na městském úřadě, kde stále častěji mívá nětekrá sociální pracovnice na starosti přímo oblast náhradní rodinné péče a zjistit, jaké byste mohla mít šance.

 
28.12.2011 17:46 Uživatel: LENULI
Věk:  26
Téma: Podmínky pro osvojení malého dítěte
Text uživatele: 

Dekuji za odpoved ale ona neni osvojitel jen pestoun...zatim prej...tak to je asi jiny pripad nebo se milim?

 
28.12.2011 19:54 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Podmínky pro osvojení malého dítěte
Text uživatele: 

Lenuli, psala jsi, že sestřenice má dítě osvojené, proto jsi dostala odpověď o osvojení. Nicméně, chápu, že chceš mít dítě svého bratra u sebe, ale nejsem si jista, jestli je moudré nebo vhodné, aby tak malé dítě mělo zase další změnu. To by v případě Tvé žádosti též posuzovaly i sociální pracovnice, ne jen soud. To, že je sestřenice sama a chodí do práce si nemyslím, že je zásadní překážkou, stejně tak to, že jí s péčí pomáhá její maminka i když pečuje o ležícího tatínka. Takových maminek samotných pečujících o vlastní či nevlastní děti je víc. Důležité je, je-li dítě po všech stránkách řádně zabezpečené. Nevím, jestli bude stačit, že jsi bližší příbuzná a budeš mít novou rodinu a bydlení. Jak říkám, myslím si, že se bude i zvažovat, jestli je další změna prostředí pro dítě taky v jeho zájmu. I když chápu, že jsi bližší příbuzná. Je to složité, ale je potřeba myslet i na to dítě. Opakované změny prostředí v tak malém věku nejsou úplně ideální. To je můj názor.  

 
28.12.2011 19:46 Uživatel: Chiquita
Věk:  24
Banana.png
1000-2000
Téma: Podmínky pro osvojení malého dítěte
Text uživatele: 

A ta sestřenice by s tím souhlasila, nebo by to bylo proti její vůli? To je totiž asi dost podstatné...

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Podmínky pro osvojení malého dítěte
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny