Bezplatná právní poradna online

Téma: Střídavá péče po rozchodu - zkušenosti s OSPOD

10.06.2014 10:23
Uživatel: maceška
Věk:  29
0-100
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den,

 

máte někdo zkušenost s OSPOD?

 

Přítel požádal u soudu o střídavou péči. Matka dítěte nesouhlasí a podala návrh k soudu na svěření dítěte do své výhradní péče s tím, že otci bude umožněn styk pouze jednou za 14 dní.

 

Jaký je nyní postup sociálky? Přítel kontaktoval sociálku, přinesl tam svůj návrh, který poslal na soud. Paní na sociálce mu řekla, že dokud návrh nepřijde od soudu, nebude nic dělat.  Následně ale sociálka ukázala tento návrh matce - je toto korektní jednání? Následekm toho totiž odmítá matka dítě otci předávat.

 

Jaký je tedy standardní postup OSPOD? Máme obavy z možného ovlivnění OSPOD ze strany matky.

 

Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3064x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Střídavka po rozchodu, zkušenosti s OSPOD?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.06.2014 11:09 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Střídavá péče po rozchodu - zkušenosti s OSPOD
Text uživatele: 

Ovlivnění pracovnic OSPODu ze strany matky se neboj, mnohé pracovnice ani žádné ovlivňování nepotřebují.

Jsou samozřejmě ale také i výjimky.

 

Nechceš to slyšet, ani se na to neptáš, ale dám Ti jednu nevyžádanou přesto dobrou radu. Nepleť se do těchto věcí přítele o které Tě sám výslovně nepožádá a i pak buď se svojí aktivitou velmi opatrná.

 

No a k Tvému dotazu, chodí sem uživatelka sociální pracovnice která Ti jistě bude umět fundovaně poradit.

 
10.06.2014 12:55 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Střídavá péče po rozchodu - zkušenosti s OSPOD
Text uživatele: 

Korektní to je, protože otec i matka mají právo na OSPOD nahlédnout do spisu. Oba jsou účastníky řízení.  

 
10.06.2014 13:39 Uživatel: usměvavá
Věk:  42
0-100
Téma: Střídavá péče po rozchodu - zkušenosti s OSPOD
Text uživatele: 

Dobrý den,

jak říká Avatárek, všechny zúčastněné strany mají nárok. Matka může odmítat co chce. Pokud platí nějaký rozsudek, tak platí za jakýchkoliv okolností. Pokud se Vám zdá nějaká podjatost sociální pracovnice, má Váš přítel právo požádat o změnu. Nyní se bude posuzovat možnost střídavé péče, tzn. vyjádření dětí (pokud jsou starší 12cti let), prostředí, kde by měly děti žít, partneři rodičů a jejich vztah k dětem, finanční možnosti a zda je vůbec technicky proveditelná střídavá péče - vzdálenost bydliště obou rodičů. No, osobně jsem zažila u partnera a jeho dětí střídavou péči a bylo to o ničem. Děti byly zblblé kam jít ze školy domů, nikdo nic pořádně nevěděl, protože děti zas už nepamatovaly co komu řekly. Ohledně výchovy také o ničem, jeden zakázal a druhý povolil a to mezi bývalými manžely probíhala dobrá komunikace, ale zmatek ve všeh a v závěru jsem měla pocit, že děti,, občůrávaly,, oba dva. Osobně bych volila svěření do péče jednomu z rodičů a samozřejmě i v dostatečné míře styk s druhou stranou. Je již na domluvě otce  matky jak frekventovaný styk to bude. No a jak dlouho to koho bude bavit. Ono na začátku všichni děti chtějí a v závěru je to jen o financích a osobním volnu, které si málokdo chce urvat. No a především, jak Vám zde velice dobře Veselka, nechte ať si vše Váš přítel vyřeší sám. Zbytečně by mezi Vámi vznikl spor. V

 
10.06.2014 17:31 Uživatel: jancaho
Věk:  33
500-1000
Téma: Střídavá péče po rozchodu - zkušenosti s OSPOD
Text uživatele: 

Taky nejsem moc zastánce střídavé péče. I když může být pár lidí, kterým vyhovuje. Řeší přítel to, že mu bývalka odmítá předávat dítě? To mi připadá už docela velký problém.

 
11.06.2014 06:20 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Střídavá péče po rozchodu - zkušenosti s OSPOD
Text uživatele: 

Jenže bohužel se společnou péčí většinou nesouhlasí ženy a to z toho důvodu, že mají větší šanci dostat potomka do vlastní péče. Kdyby tomu tak nebylo, nahlížely by na věc jinak.  

Já se dokáži vžít do situace otce, protože pro mne by bylo nemyslitelné vídat dítě dle kalendáře a ještě jednou za 14 dní.  

Tohle by si měly všechny ženy uvědomit, jak by se cítily, kdyby se situace obrátila. Jenže dokud bude naše právo nadržovat ženám, nikdy se to nezmění.  

 
11.06.2014 10:19 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Střídavá péče po rozchodu - zkušenosti s OSPOD
Text uživatele: 

Tak tak a vypadá to, že již budou i otcové mít stejná práva jako matky, týká-li se péče dětí. Nedávno jsem četla článek, který jsem teď dohledala:

"Střídavá péče by měla být u rozvedených rodičů standart, odůvodnil své rozhodnutí Ústavní soud. Výchova dítěte jen matkou či otcem by měla být vyjímkou, kterou musí rodiče i soudy pečlivě odůvodnit".

Zdroj: ZDE = článek ze dne 5.6.2014

 
12.06.2014 21:23 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Střídavá péče po rozchodu - zkušenosti s OSPOD
Text uživatele: 

Jestliže OSPOD obdržel dva různé návrhy na úpravu poměrů dítěte, bude se jimi oběma zabývat a bude se snažit zjistit, která z těchto možností bude pro dítě přínosnější. Střídavá péče má větší šanci na úspěch tehdy, pokud rodiče dítě bydlí blízko sebe (minimálně ve stejném městě), aby dítě nemuselo měnit školu apod, a hlavně pokud jsou schopni se na důležitých věcech dohodnout. V opačném případě nastupuje spíše svěření dítěte do péče jednoho z rodičů.  

Jak už psal Avi, to, že si matka přečetla návrh Vašeho přítele, není nic neobvyklého, protože matka i Váš přítel mají právo nahlížet do spisu. Tedy i Váš přítel se může seznámit s textem návrhu, který podala matka.

Rozhodně bych ale řešila situaci, že matka přestala Vašemu příteli předávat dítě. To, že pířtel požádal o střídavou péči, ji k otmu rozhodně neopranuje. Takže bych Vašemu příteli doporučila nejeprve promluvit s matkou a pokud to nezabere, tak apelovat na OSPOD, aby situaci s matkou řešil, a každé nepředání dítěte na OSPOD hlásit.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Střídavá péče po rozchodu - zkušenosti s OSPOD
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny