Bezplatná právní poradna online

Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?

09.04.2013 11:43
Uživatel: Jindra
Věk:  34

Město: Karlin

Odpovědí na téma: 10
Text: 

Zdravím všechny, mám jeden dotaz, jaká je šance dostat děti do péče. Děti 7 a 9 chtějí zůstat se mnou.

Práci mám kousek od domu a můžu kdykoliv odskočit, tzn. zavést do školy, na kroužek, zůstat doma při nemoci a td. S dětmi mám pěkný vztah. Matka není špatná, jen má svou hlavu, často na ně křičí je nevrlá a občas umí odjed za zábavou a přijede i za 5 dní a to ty děti vidí.

S dětmi jsem si sedl, vše jim řekl a oni mi řekli, že chtějí být se mnou. Matka o domluvu nestojí a chce je taky do péče. Mám nějakou šanci v naší justici uspět? Má vůbec nějakou váhu přání dítěte 7 a 9 let před soudem? Nebo je lepší ani nebojovat a tím ušetřit děti soudních tahanic před předem prohraným procesem?

Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4301x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: svěření dětí do péče otce
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.04.2013 11:46 Uživatel: veverka
Věk:  30

Město:Praha

1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
Text uživatele: 

Já třeba vyrůstala v péči otce, ale tam to bylo o domluvě obou rodičů. Těžko říct. Záleží i na bytové situaci a jiných okolnostech. Nejlépe poradí nějaký právník specializovaný na tuto problematiku.

 
09.04.2013 11:55 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
Text uživatele: 

No, nebudeš to mít lehké. Abych řekla pravdu, tak sice zákon nic o tom, že musí děti zůstat s matkou nic neříká, ale fakt je, že je to stále považováno za "to normální" bohužel. Z mé zkušenosti, pokud matka bude trvat na svěření do péče a nebude skutečně alkoholička apod. , příliš šancí nemáš.

Neznamená to, ale že bys je neměl vůbec, to ne, jen jsou dost mizivé.

Už jsem to tu v jiném tématu psala a bylo mi odpovězeno, že takhle to spíš nefunguje, no já mám zkušenost jinou a tak Ti ji i napíši. Znám situaci kdy děti chtěli zůstat s otcem, on mě proto podmínky, ale matka byla proti, soud se táhl a pak jako mávnutím proutku děti změnili názor. Stačilo k tomu celkem málo. Matka prostě děti odvedla od otce, jelikož nebyly rozvedení, nebyl to problém a začalo vymývání a to mj. i od sociální pracovnice a dalších, že by přece děti tohle mamince nemohli udělat atd.

Zkrátka než došlo na to, že je vůbec otec mohl vídat, uteklo víc než tři měsíce, matce se jen domlouvalo, aby dětem umožnila styk s otcem, což se nakonec i stalo, jednou za dva týdny a když nakonec za rok soud rozhodl, tak už jen o svěření dětí do péče matky.

Je to smutné, ale je to tak. Pokud Ti můžu radit sama za sebe, tak sbírej důkazy proč by děti měli být svěřeny do péče Tobě, nebraň matce ve styku s nimi, mluv s dětmi co nejvíc o tom, aby měli maminku rády, ale aby si uvědomovali, že ať budou chtít být s kýmkoliv, není to zrada druhého.

 
09.04.2013 15:03 Uživatel: Taj3
Věk:  30
srnka2.jpg
0-100
Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
Text uživatele: 

Přání dítětě před soudem velkou váhu nemá. I když to zní logicky, tak naše zákony občas nejsou postaveny na základech logiky.

To, co píše výše Veselka, bych brala jako dobrou věc k zvážení. Teď děti řeknou, že chtějí zůstat s Vámi, ale stačí cílená manipulace matky a otočí se o 100%.

Pokud řešíte svěření dětí do péče, nejspíš, jste podali i žádost o rozvod manželství, pokud jste sezdáni? ! Kdo je navrhovatel?

Pokud není rozumná domluva s matkou, připravte se, pokud se to vůbec dá, že se před soudem bude probírat "špinavé prádlo" a to je velmi, ale velmi nepříjemná věc. Pokud bude ve Vašem řízení soudit žena, je možné ( i pravděpodobné ), že se přikloní k matce. Jestli je to manipulátorka, má šanci na úspěch.

Nedivila bych se, pokud by do rozepře - pak už asi ta situace v klidu řešit nepůjde - vklínila Vaše děti a snažila je se obrátit proti Vám.

Radila bych, pokud je to možné a únosné, domluvit se s matkou, případně jí navrhnout řešení problému dohodou u právníka ( jako první krok ).

Pokud nebude dohoda možná, pak sbírat veškeré možné důkazy, že o své děti nejeví zájem ( školka, škola, kroužky, učení se s nimi, návštěvy lékařů apod. )

A hlavně pevné nervy!

 
09.04.2013 16:38 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
 
09.04.2013 17:29 Uživatel: Eve
Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
Text uživatele: 

Hlavně v mnohých případech je to o tom, kdo má více peněz, známých apod. Soudy většinou nejsou spravedlivé a i když by to mělo být v zájmu dítěte, bývá to obvykle naopak. Dítě ovlivní soud až tak v 15 letech, protože v tomto věku, pokud si postaví hlavu a vždy od matky uteče, tak nakonec s tím nikdo moc nesvede a mohly by být u vás, ale do té doby to většinou není možné. Jediné, co můžete udělat, pokud vám je nesvěří, vysvětlovat jim vše na rovinu, pokud na vás manželka bude házet špínu a říci, že za vámi smí s jakýmkoliv problémem přijít.  

 
09.04.2013 18:16 Uživatel: Barča
Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
Text uživatele: 

Pokud máš svědky na tyhle pětidenní "úlety" matky, snad by šance i byla.

 
09.04.2013 19:26 Uživatel: Jindra
Věk:  34
Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
Text uživatele: 

Samozřejmně, že to lidé okolo vědí a vidí, že není doma i několik dní, ale zrovna se mi nechce házet a vytahovat špínu jeden na druhého, přece jenom jsme spolu nějakou dobu žili a splodily dvě děti a pokud by přišlo na vytahování nepříjemných věcí z mé strany, tak věci jako nevěra, pětidenní výlety bez upozornění a bez nějaké domluvy mají v tomto sporu váhu? A když už by přišlo na věc, bude si soud zjištovat i v okolí jaký jsme jeden i druhý z pohledu druhých? Jak píšete tak slovo 9ti letého dítěte nemá asi váhu natož tak 7mi letého a řešit to bude soudkyně, takže žena! To je asi další plus pro mou že?

Ještě jsem přemýšlel se odstěhovat i z dětmi. Na sociálce mi řekli, že dokud není rozhodnuto o péčí, můžu pokud budou děti chtít se snimi odstěhovat, ale musím to nahlásit na sociálce a ta si ověří kam se stěhuji a jestli děti codí do školi a jestli je o ně správně postaráno. Tím jsem myslel, že pokud bych přišel k soudu s tím, že děti již bydlí u mě, chtějí být semnou, mají nové kamarády, školu a jsou spokojené a sociálka nebude mít k bydlení námitky, že by se tím moje šance trochu zvětšila. Jenže jak to tak kolem sebe slyším, že se pomalu automaticky přidělují děti matce, aby mě ten pokus nestál statisíce a pak neseděl někde v domě sám a děti se zase nemuseli znovu někde zvykat na novou školu a kamarády, což si nemyslím, že je dobře pořád něco měnit.

Děkuji za váš názor

 
10.04.2013 08:15 Uživatel: Taj3
Věk:  30
srnka2.jpg
0-100
Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
Text uživatele: 

Tím, že Vás bude soudit žena, je možné, že bude více nakloněna matce, avšak není to pravdilem.

Nezmiňujete se moc o tom, jaká je komunikace s matkou, zda-li je přístupna dohodě?

Úplně nejlepší a nejméně stresující pro všechny by byla oboustranná dohoda o péči o děti a tu byste pak už jen nechali soudem schválit.

Jak se  ktomu staví matka?

 
10.04.2013 21:15 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
Text uživatele: 

Chápu, že je pro Vás nepříjemné vytahovat na Vaši ženu u soudu nějaké špinavosti, ale fakt je, že pokud žena není alkoholička, feťačka nebo psychiatrická pacientka (případně kombiance uvedeného) a tudíž neschopná se o děti postarat, pak soudy většinou svěří dítě matce. Pokud se nebudet schopni na péči o děti dohodnout, pomůže Vám opravdu každý argument, který podpoří tvrzení, že se matka o děti dost nestará, resp. že Vy se staráte lépe (více). V takovém případě je vhodné sociální pracovnici a potažmo i soud upozornit zejména na ty matčiny výlety, kdy několik dní o dětech neví a nezajímá se o ně. Sociální pracovnice si může informace o Vaší rodině zjistit různými způsoby: může se přeptat ve škole, kdo z rodičů se o dítě víc zajímá, poptat se sousedů v domě, dětské lékařky apod.

K Vašemu nápadu se s dětmi odstěhovat - v případě soudních sporů o svěření dětí do péče čas výrazně pracuje pro toho rodiče, se kterým děti žijí. Soud se táhne několik měsíců, může to být i déle než rok a protože často odcházejí právě matky s dětmi, soud jim je pak svěří do péče, protože děti už si u matky přece zvykly, tak proč je vytrhávat z jejich prostředí. Takže pokud má Váš nápad alespoň tichou podporu OSPOD, stálo by to za zvážení. Zvažte to ale opravdu dobře, abyste dětem spíše neublížil - pokud by to pro ně znamenalo i změnu školy a tudíž ztrátu všech kamarádů, bude to pro ně v tomhle věku změna hodně citelná.

 
25.04.2013 13:48 Uživatel: peapa1
Věk:  48
0-100
Téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
Text uživatele: 

 

Ahoj mám podobný problém, ale částečně se mě podařilo ho vyřešit. matka od dětí odešla za mým byvalím kolegou s kterým měla pomer a pozadala o deti. deti vsak k matce nechteli a nechtej tak jsme u soudu dosahli aspon ze deti jsou sverene do pece me ale musi matku navštevovat. Takze ano bojovat jde ale neni to jednoduche a tim to zdaleka nekonci. držím palce

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Svěření dětí do péče otce - mám nějakou šanci děti získat?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny