mojra.cz

Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?

09.04.2013 16:59
Uživatel: Eliška 35
Věk:  35
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Po roce vztahu jsem zjistila, že je můj partner sobec. Z domova to znám velmi dobře, můj otec je přímo ukázkový bezohledný sobec a mamka po 50ti letech vztahu s ním má z toho deprese, pocit, že si zničila život.

Nechci udělat stejnou chybu. Naivně věřím, že se snad mýlím, že se přece změní. Vím, že si za to částečně můžu sama, protože všechno dělám sama - uklízím, vařím, peru, myju nádobí, nakupuju. A on si hraje na počítači hry. Když už jsem z toho opravdu hodně frustrovaná a řeknu mu, aby alespoň vytřel podlahu nebo šel to nádobí utřít, když to řeknu opakovaně a naléhavě, tak až si on udělá chvíli času ( rozhodně ne tehdy, když chci já) to teda jde udělat, ale tváří se u toho dotčeně, že ho do toho nutím.

Má v našem třípokojovém bytě místnost, která je vlastně skladiště, rok tam neutřel prach, na hromadu tam vrší různé věci, které minimálně zpoloviny patří do popelnice a nic s tím nehodlá dělat. Nájem platíme napůl. Teď mám zrovna virózu, netřeba psát kvůli komu. Něco jako zakrývat si pusu, když jsem nemocný mu nic neříká, kýchá s notným požitkem přes celou místnost a prosby, ať si zakrývá pusu, že nechci být taky nemocná vyznívají naprázdno…

Když jdeme na návštěvu, není mu blbé se nechat hostit a nic nepřinést, tak vždycky něco koupím já… Když jsme spolu bydleli zpočátku, ani mi nedával na jídlo, přitom ví, že jsem studentka a žiju z peněz rodičů…Teď už naštěstí něco přispívá, ale pořád to ze 3/4 financuju já… Kamarádky mi radily, ať nevařím, neuklízím, neperu, nenakupuju atd. Jenže já sama nechci jíst jen nevařené jídlo, příp. mít prázdnou lednici, žít v prachu a špíně, lovit hrnek mezi hromadou nemytého nádobí, chodit v nevypraném oblečení…

Tak jak to udělat? Mít svoje nádobí, prát si jen svoje, vařit si jen pro sebe? To pak budeme spolubydlící, ne partneři…

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5434x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Můj partner je sobec - co s tím?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
09.04.2013 18:24 Uživatel: Barča
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Děvče, vezmi nohy na ramena, on to partner není ani teď. Je to parazit, se kterým ještě navíc spíš. Promiň.

 
09.04.2013 19:37 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Proč s ním ještě jsi? Ten vztah(jestli se tomu vůbec dá říct vztah) bych ukončila, dokud je čas, aby jsi pak nelitovala ztracenýho času s někým, s kým je to marný, on se nezmění a časem to bude horší.  

Najdi si opravdového chlapa a partnera pro život, protože tohle není partner.  

 
10.04.2013 08:43 Uživatel: Taj3
Věk:  30
srnka2.jpg
0-100
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Ani jednou jsi nezmínila, že by jsi ho milovala, či ho měla ráda. To už je samo ukazatel směru, že bude lepší jít dál bez něj.

Je to přísavka, který je načase utnout příjem.

 
10.04.2013 18:48 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Ukonči to - ztráta času. Předpokládám, že je mu přibližně jako Tobě = jeho návyky se nezmění - není to malé dítě, aby jsi ho teprve vychovávala, naopak bude horší a pohodlnější. Partner to není a spolubydlící taky ne, když to pořád ze 3/4 financuješ Ty. Rok není tak dlouhá doba - lepší ukončit to teď, bez závazků a větších ztrát.

 
10.04.2013 19:04 Uživatel: Eliška35
Věk:  35
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Díky holky…Máte pravdu, na druhou stranu co slyším kolem sebe, přijde mi, že v každém vztahu je něco. A mnohdy jsou to situace ještě horší, takže pak si člověk říká, jestli by třeba další partner nebyl to samé a říká si, že to ještě nějak zkusí…Je to zvláštní. Kdyby mi někdo tohle říkal před rokem, taky bych radila utéct a teď mi to tak jednoznačné nepřijde. Možná bych neměla být na něj tak "hodná", snad by si mě pak víc vážil…Ona ta knížka "proč muži milují potvory" je dost pravdivá…

 
11.04.2013 15:09 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Musel by se sám chtít změnit, ale teď naprosto nemá proč. A ty ho nebudeš přece vychovávat, tohle není role partnerského vztahu. Jak jsem začala číst tvůj příspěvek, hned mi na mysli vytanulo: Malý, nevychovaný děcko. A kolegyně z práce, která popisuje podobné historky, ale se svou dcerou.

Rozhodně s ním nezůstávej jen proto, že máš pocit, že bys nenašla nikoho lepšího, to je fakt hloupost. Štve tě to po roce, bude tě to po 5ti, 10ti nebo 15ti letech štvát míň? Jak píše Dany, teď je to bez závazků a větších ztrát - zatím. Navíc to znáš od otce, chceš se nechat zničit jako tvoje máma?

Pokud chceš ještě udělat poslední krok, tak mu řekni, že toho máš dost a nehodláš se starat o všechno, zatímco on si sedí u počítače. Jestli hledá nějakou pečovatelku, která se o něj bude nepřetržitě strata, tak ať si ji najde, ale že ty to nejsi. Uděláš tak to nejlepší pro sebe i pro něj.

 
11.04.2013 15:11 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Jo a měla by sis nastavit nějké čidlo, které detekuje neschopáčky a povaleče a vyhýbat se jim obrovským obloukem.

 
17.04.2013 01:00 Uživatel: Takykateřina
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Hm…a bude hůř!

Tím chci říct, že přeci ten první rok bývá takový, kdy se člověk i snaží kvůli tomu druhému změnit, být lepším než je nebo alespoň jako lepší vypadat, kdy ještě nehrozí stereotyp, ponorka - ty horší vlastnosti se trváním vztahu umocňují. Takže když už teď se chová takhle, tak jak to bude vypadat třeba za pět let???? Brrrrr

Popravdě to co popisuješ mi přijde, že si nanašel partnerku, ale příjemnější verzi svojí matky. Tahle máma se postará, nakoupí, navaří, vypere, uklidí, ale tahle máma nemá právo mu něco rozkazovat.  

Podle mě jediná možnost je si sednout a dát natvrdo nějaký pravidla pro vás oba. Pokud je přijme a bude se alespoň snažit je nějak dodržovat, tak můžeš ještě doufat, že se změní, ale podle mě se ti na ně vykašle - no a pak už je jen jediné řešení - a to už víš jaké.

 
04.05.2013 19:55 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Psal jsem tu asi 100x, že se lidé nemění. Budeš naivně čekat, že se něco změní a že Tě má přeci rád, takže pro Tebe časem udělá kde co, ale opak je pravdou. Znovu - už po stoporvé na tomto webu říkám - lidé se nemění, partner bude stejný a spíš se to bude horšit.  

Pokud se s ním necítíš být šťastná, je sobec a nezáleží mu na Tobě, jsi mladá, řeš to a vztah ukonči.  

 

Život je moc krátký na to, abychom ho prožili s někým, s kým se necítíme dobře.  

 
28.11.2014 23:23 Uživatel: Eleanor
Věk:  34
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Uteč! Je to jako když bych to psala já před 10 lety. Naprosto stejný, jako přes kopírák. Já zůstala a potvrzuju - život je opravdu moc krátký na to, abychom ho prožili s někým s kým se necítíme dobře. Přišly děti, na všechno jsem zůstala sama, nešťastná, vyčerpaná, s pocitem, že jsem všechno udělala špatně. Jsme spolu pořád, asi kvůli dětem. Najdi si hodného chlapa, s kterým si budeš rozumět, bude s tebou všechno sdílet a který dovede myslet i na druhé. Hodně štěstí.

 
28.11.2014 23:42 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Text uživatele: 

Vážně si myslíš, že je dobré spolu zůstávat jen kvůli dětem = sama, nešťastná, vyčerpaná, s pocitem, že jsi všechno udělala špatně… ? Že v takovém vztahu budou šťastné i děti? Nebyly by naopak šťastné, kdyby měly šťastnou i maminku, třeba v jiném vztahu? Navíc, když sama potvrzuješ, že život je opravdu moc krátký na to, abychom ho prožili s někým s kým se necítíme dobře?  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Partner je líný sobec, nezáleží mu na mě - co s tím?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny