Bezplatná právní poradna online

Téma: Svěření dítěte instituci bez možnosti vídání s matkou

09.04.2013 20:20
Uživatel: Eve
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den,

potřebovala bych vědět, jaká je možnost bránit vlastní dítě před tím, aby jej odebrali na 3 měsíce matce, když dítě odmítá z vlastní vůle hovořit s otcem, když jsou rozvedení? Soud tvrdí, že dítě je v tom případě nutně ovlivněno matkou, i když to není pravda, dcera zažila otce jako tyrana 6 let a bojí se ho, nikdo to nedoporučuje, ale soud nebere v úvahu názor dítěte ani více než jednoho odborníka a doktorů. Je opravdu pravda, že by dítěti prostě během tří měsíců vymyli takříkajíc mozek, aby se s ním chtěla vídat, když sama nechce?  Děkuji za odpovědi.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1800x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Svěření dítěte instituci bez možnosti vidění s matkou
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.04.2013 11:33 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Svěření dítěte instituci bez možnosti vídání s matkou
Text uživatele: 

Tohle mi přijde jako poměrně zvláštní rozhodnutí soudu, ale v dané problematice nejsem doma, takže nemůžu soudit. Určitě by vám poradila Sociální pracovnice, které je tady na fóru registrovaná. Musíte počkat, než sem zase zavítá.

Měli by ti ale poradit i na OSPODu, tam jste ale museli s exmanželem být před rozvodem a on pravděpodobně i po rozvodu, pokud se něco začalo projednávat, tak nejspíše na jehop popud, když s ním dcera nechcě mluvit. Prostě bych tam zašla a zeptala se, co můžu v dané situace udělat.

 
10.04.2013 12:50 Uživatel: Eve
Téma: Svěření dítěte instituci bez možnosti vídání s matkou
Text uživatele: 

Byli tam, ale oni se odmítají vyjádřit k oběma stranám, předchozí soudy rozhodly, že by to dítě poškodilo. A jeden zmetek, který rozhodoval poslední a řekl, že už se nelze odvolat, rozhodl ve prospěch dá se říci zničení dítěte na prosto psychicky . Nevzal v pvahu veškeré zprávy psychologů, psychiatrů apod. Ale ten manžel má nepřiznané desetitisíce, pač pracuje na ŽL a dostat peychy na ruku není problém a uplatit soudce ten nejmenší, zvlášť když jsme dostali nejhoršího v celém kraji, který soudí dle bohatství daného rodiče, dítě je podle něj asi jen kus hadru.  

 
10.04.2013 16:15 Uživatel: voslík
1000-2000
Téma: Svěření dítěte instituci bez možnosti vídání s matkou
Text uživatele: 

Potom bych opravdu počkala, jestli se zde objeví sociální pracovnice. Nikdo jiný ti bohužel asi moc neporadí.

 
10.04.2013 21:32 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Svěření dítěte instituci bez možnosti vídání s matkou
Text uživatele: 

Svěřit dítě do péče nějakého zařízení jen na základě podezření na PAS (syndrom zavrženého rodiče) je podle mě opravdu dost nestandardní postup. Chybí mi trochu víc informací - o jaké zařízení se jedná, na základě čeho soud rozhodl - soudy zpravidla schválí to, co navrhne OSPOD, neumím si moc představit, že by soudce vynesl rozsudek takříkajíc "proti všemu a všem", že by skutečně ignoroval veškerá doporučení včetně doporučení OSPOD. Pokud už není možné se proti rozsudku odvolat, doporučuji aktivně komunikovat s OSPOD,  zjistit jejich názor na věc a požádat o doporučení, co by matka měla v této situaci podniknout. Na OSPOD má matka možnost nahlížet do spisu a pořizovat si z něj výpisy, stejna tak na soudu. Také aktivně komunikovat se zařízením, kde je dítě umístěno, zajímat se o něj, dožadovat se návštěv dítěte. Pokud by Vám nechtěl pomoci nikdo, pak se obrátit na veřejného ochránce práv.

 
11.04.2013 05:13 Uživatel: Eve
Téma: Svěření dítěte instituci bez možnosti vídání s matkou
Text uživatele: 

Bohužel ano, jde proti všem a všemu, protože je to s největší pravděpodobností podplacené, když manžel má dost peněz, ale důkaz se přímo těžko zajistí, takže se s tím není, jak bránit a daný soudce má takové hrůzné hodnocení i od jiných, kde taky rozhodl proti prospěchu dítěte. Na OSPODu jsou možná také podplacení, pač na žádost druhé strany se vyměnila ženská, teď je tam mrcha, co se snaží manipulovat dítě naopak proti matce by se dalo říci, takže ti matce rozhodně nepomohou, navíc pokud vím sociální pracovnice aj. málokdy  pomohou skutečně dítěti, jež to potřebuje, často je to naopak, že pomáhají tam kde to nutné není a nadělají více škody, a když je otec navíc agresor a jen zařve, tak se ho tam ty ženské bojí, tak si všude všechno vyřve.

Ale dokud nezačne ohrožovat vyloženě druhé, nelze nic udělat. Na ombudsmana se hodlá obrátit.  

 
04.05.2013 19:19 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Svěření dítěte instituci bez možnosti vídání s matkou
Text uživatele: 

Nevím, jestli Vám už přišlo nějaké rozhodnutí soudu, ale samozřejmě se můžete proti němu odvolat. S tou podjatostí soudce a sociálních pracovnic OSPODu to bude těžké dokázat, ale pokud soud nezohlednil všechna vyjádření odborníků, tak mi to nepřipadá v pořádku a odvolací soud by toto měl řešit.

Chtěl jsem téma přejmenovat, ale nepochopil jsem z textu tématu, komu bylo dítě nakonec svěřeno (jaké insituci) a proč se matka nemůže s dítětem vídat. Z prvního úvodního textu to jasně nevyplývá.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Svěření dítěte instituci bez možnosti vídání s matkou
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny