Bezplatná právní poradna online

Téma: Svěření vnuček do péče babičce

24.10.2011 21:20
Uživatel: Marcela P.
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Potřebuji poradit,Podala jsem si žádost k soudu o svěření vnučekdo své péče, neboť přítelkyně mého syna se o děti nestará. Syn je ve vákonu trestu ale je to starrý trest z roku 2002. Bydlela u mne pomalu dva roky  o děti jsem pečovala já s mou rodinou. Našla si přítele ,který nepracuje, fetuje a má hrozný záznam v trestním rejstřiku. Mladá používá marihuanu. Můj syn je ve vězení za to že si šel koupit za falešnou dvoustovku  hamburgra. Byl mladitství ale po rozhodnutí soudu kdyř mu bylo udělen trest v trvání šesti let, emigroval do Kanady a jeho přítelkyně letěla za ním tak se jim narodili dvě holčičky. Pak syna vrátili zpět do ČR. No ale problém mám v tom že sociální pracovnice nehledí na to co dělá, neboť bydlela u mne a o děti bylo postaráno a děti nejsou zanedbané nejsou podviživené a jsou čisté. Teď se odstěhovala ke své mamince kde tam též nic sociální pracovnice neshledala. Ano, tam se také stará maminka. Teď tu mám vnučky od pátku mladá je u svého přítele o tři vchody dál. Ani jednou se na děti nepřišla podívat. Prostě jedním slovem opravdu o děti nemá zájem. Jedné jsou dva roky druh pět let. Ta mladší nechce jít vůbec domů. Minulý týden mi ji rvali z ruky, musí to bát hrozné pro tu malou. Dnes jsem se zmínila že zítra musí za maminkou pomalu půl hodiny plakala. Pak jsem ji řekla že jen na chvilku a pak si ji vemu. Jsem ze všeho zoufalá . Paní sociální prcovnice mi stále tvrdí že mi je soud nedá. Mohla bych tu psát toho moc co se událo jen za poslední tři měsíce. Ale to sociální pracovnici nezajímá. Nemám to prý jak dokázat.Stále si myslí že to dělám jen kvůli tomu jejímu příteli. Ne opravdu to není. Ten kdo toto nevidí nezažil neuvěří. Navíc jsem romka. Přítel mladé mi kreslí hákové kříže nadávají mi oba, dokonce když jsem mu řekla že nedovolím aby on vychovával mé vnučky řekl mi že on nechce mé vnučky ale mladou že moc dobře vím že nemá rád cikanskou krev. Policie to řešit nechce o když jsem jim to hlásila. Na facebooku má pod svou fotkou napsáno polít a zapálit. Vnučky mají mou krev na co chcou čekat? Pak každý od toho bude dávat ruce pryč chraň panbuch kdyby se něco stalo. Je to denně ve zprávách. Mladá ráda spí kouří marihuanu on je na pervitínu na co chtějí čekat, Mají se tet´stěhovat do devátého patra. Tu když bydlela tak jsem ji vyřídila byt o poschodí níž a malá dvouletá j utekla ke mne nahoru. Nechávala je samy doma a tak dál musela bych psát román. Mé vnučky mě milují a já je, prosím poraďte mi co mám dělat. Na právníka nemám abych si vzala sebou k jednání jsem zoufalá. Předem mnohokrát děkuji za radu. Marcela

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.10.2011 23:03 Uživatel: Barča
Téma: Svěření vnuček do péče babičce
Text uživatele: 

Vydržte, chodí sem i sociální pracovnice. Určitě Vám poradí, jako mnohým tady. Držím Vašim vnučkám palečky, aby to pro ně dopadlo co nejlépe.

 
25.10.2011 20:56 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Svěření vnuček do péče babičce
Text uživatele: 

Vzhledem k tomu, že jste si už podala návrh k soudu - předpokládám, že šlo o návrh na tzv. předběžné opatření - je teď zapotřebí vyčkat, jak sou dopadne. O tom, jak je možné postupovat po (kladném) rozhodnutí soudu, jsem dnes už psala v odpovědi na podobný, ale stručnější příspěvek, takže se o tom už víc rozepisovat nebudu. Zkusím spíš napsat pár postřehů, které mě napadaly, když jsem Váš příběh četla:

Píšete, že sociální pracovnice Váš návrh nepodporuje a tvrdí, že Vám soud vnučky stejně nesvěří. Pokud má k celé záležitosti takovýto postoj, není to pro Vás bohužel moc dobrá zpráva. Soud se bude během řízení rozhodovat na základě předožených dokumentů a je pravděpodobné, že si vyžádá i zprávu sociální pracovnice OSPOD. Pokud tato zpráva bude vyzvnívat v tom duchu, že vnučkám bude lépe u jejich matky, tedy pro Vás negativně, je bohužel velmi malá šance, že by Vám pak soud vnučky do péče skutečně svěřil. Je to smutné, ale je to tak, názor OSPOD je pro soud důelžitý, takže je dobré mít ho na pokud možno na "své" straně.

Skutečnosti ohledně přítelkyně Vašeho syna a jejího nového partnera (užívání drog, hákové kříže, ponechávání dětí bez dozoru) mi přijdou dost závažné a moc nechápu, jak je možné, že je sociálí pracovnice přehlíží. Takže mě napadá, jestli všechny tyhle věci, které jste sem napsala, ví i dotyčná sociální pracovnice. Pokud si nejste jistá, rozhodně bych OSPOD navštívila, všechny tyto důležité věci bych sociální pracovnici sdělila a trvala na tom, aby byly zapsány a založeny do spisu. Pokud Vás sociální pracovnice odbyde nebo odmítne obsah Vaší schůzky zapsat, můžete poslat na OSPOD i písemný podnět ohledně prošetření poměrů v rodině s tím, že si přejete být informována o výsledku. Podnět můžete podat s uvedením jména nebo anonymně - OSPOD má povinnost to prošetřit.

Pokud nejste spokojená s prací dotyčné sociální pracovnice, můžete se obrátit na vedoucí příslušného sociálního odboru se žádostí o její změnu - někdy to pomůže. 

Napadá mě, jestli sociální pracovnice mluvila s dětmi nebo alespoň se sousedy v domě. Kromě podání podnětu nemáte totiž moc možností, jak sociální pracovnici přinutit jít do rodiny a udělat šetření. V krajním případě byste tak mohla zkusit vzít vnučkyi v době kdy budou u Vás, s sebou na OSPOD, aby sociální pracovnici samy řekly, jak se doma cítí a s kým chtějí nebo nechtějí být. Pokud máte možnost průběžně získat nějaké důkazy o tom, že se přítelkyně s partnerem o vnučky řádné nestará (fotky, výpovědi svědků cokoliv), udělejte to, může to být použito později u soudu. Pokud totiž nemáte na svojí straně sociální pracovnici, můžete bojovat i sama, ale bude to hodně těžká bitva. Přeji Vám do tohoto boje hodně štěstí a sil, nenechte se odradit, Vaše vnučky za to rozhodně stojí.Mrkající

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Svěření vnuček do péče babičce
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny