Bezplatná právní poradna online

Téma: Změna invalidního důchodu ze 3. na 2. stupeň

18.01.2013 18:52
Uživatel: izildur
Věk:  56
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, jak mám postupovat v případě, když mi byl v těchto dnech invalidní důchod změněn ze stupně 3 na stupeń 2, jedná se o to, že se budu muset zaregistrovat na úřadě práce ÚP, kvůli sociálnímu pojištění, ale nevím kdy. Zatím jsem obdržela jen posudek o invaliditě, mám vyčkat, až mi příjde rozhodnutí, nebo tam můžu zajít jen s tím posudkem? Dodávám, že  pravděpodobně podám odvolání. Děkuji, kdo ví, jak v tomto případě postupovat, prosím o radu, Děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3426x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: změna invalidního důchodu ze stupně III na stupeń II,
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.01.2013 23:29 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Změna invalidního důchodu ze 3. na 2. stupeň
Text uživatele: 

Pokud je v posudku jasně uvedeno, že jste invalidní ve 2. stupni od nějakého konkrétního data, pak by mohl úřadu práce stačit tento posudek, doporučuji si to ale raději předem telefonicky ověřit. Jestliže jste si při pobírání invalidního důchodu přivydělávala a bylo za Vás odváděno sociální pojištění, mohla byste mít nárok také na podporu v nezaměstnanosti. Zdravotní pojištění za Vás bude i nadále hradit stát, doba strávená v evidenci úřadu práce se Vám bude také započítávat jako tzv. náhradní doba pojištění pro nárok na starobní důchod - ale nejdéle po dobu tří let. Pokud budete chtít být důchodové pojištěná i po uplynutí této lhůty, můžete si platit dobrovolné důchodové pojištění.

 
19.01.2013 00:31 Uživatel: izildur
Věk:  56
Téma: Změna invalidního důchodu ze 3. na 2. stupeň
Text uživatele: 

Díky za odpověď, -při pobírání invalidního důchodu jsem si nepřivydělávala, poněvadž v posudku bylo jasně uvedeno-není schopna práce ani za zcela mimořádných okolností. , takže nemělo ani smysl si nějakou práci hledat, nyní mám uvedeno, že jsem schopna po vzniku invalidity II. stupně vykonávat soustavnou výdělečnou činnost jen s podstatně menšími nároky na duševní schopnosti. Nevím, jak mám postupovat dál, předesílám, že mám doma v péči manžela, který je odkázán na mě, má III. stupeň inv. na velice závažné onemocnění. Měl by být pod dohledem, a chceme být spolu, nechci, aby šel do nemocnice. , zatím to zvládáme a korigujeme nemoc doma.

 
19.01.2013 01:05 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Změna invalidního důchodu ze 3. na 2. stupeň
Text uživatele: 

Jestliže je Váš manžel vážně nemocný, mohl by mít z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu nárok kromě invalidního důchodu také na příspěvek na péči. Pokud by byl uznán závislým na péči jiné osoby ve stupni II - IV a Vy byste byla jeho pečující osobou, započítávala by se Vám péče o manžela jako náhradní doba pojištění pro nárok na důchod bez nutnosti evidovat se na úřadě práce. Doporučuji tedy prostudovat podmínky nároku na příspěvek a zkusit o něj případně zažádat.

 
19.01.2013 00:55 Uživatel: izildur
Věk:  56
Téma: Změna invalidního důchodu ze 3. na 2. stupeň
Text uživatele: 

pokud byl nově stanoven jiný stupeň invalidity ode dne7.1. 2013, je nutné na prac. úřadu dodržet ohlašovací povinnost do 8 dnů? Oznámení jsem obdržela písemně dne 16.1. 2013. Takže nejpozději do 24.1. ? Dále-mám celkem i pochybnosti o celkovém,, vypočítání" odpr. roků, nějak se mi to nezdá, kde to mám nechat znova ověřit? A jestli se započítává projekt příprava na práci (docházka 2. roky. denně 6-8hod. )také do dob pojištění, -to mi tam započítáno nebylo, jde o dva roky, které jsem mohla strávit v něj. zaměstnání, a ne sezením v učebně a různými psychotesty a rekfalifikacemi, které mi nakonec stejně nebyly k ničemu, jen ty základy počítače a ECDL kurs hodnotím pozitivně, dalo mi to nějakou novou, jinou a pro mne zajímavou zkušenost do života, když uvážím, že dřív jsem ani nevěděla, jak, a kde se PC zapíná.

 
19.01.2013 04:35 Uživatel: Barča
Téma: Změna invalidního důchodu ze 3. na 2. stupeň
Text uživatele: 

Paní, nevypočíítávejte tu datum osmého dne, kdy se máte hlásit na ÚP a hlaste se co nejdříve. Samozřejmě, že Vaše "vysedávání" na učebně Vám započítáváno je, pokud jste toto absolvovala pod ÚP. Zbytek (Vaše pochybnosti) Vašich dotazů Vám zodpoví tam. Na výsledek odvolání můžete čekat až po těchto nezbytných úkonech.

 
17.11.2013 18:03 Uživatel: Milka
Věk:  53
Téma: Změna invalidního důchodu ze 3. na 2. stupeň
Text uživatele: 

Dobrý den. Jak mám postupovat při odvolání k OSSZ. Byl mi změněn invalidní důchod ze 3. na 2. stupeň. Jsem po léčbě maligního agresivního lymfomu a po autologní transplantaci krvetvorných buněk a po imunotherapii. Dle posudku ošetřujícího lékaře nelze vyloučit relaps onemocnění. Dle posudkového lékaře klesla má pracovní schopnost o 50%. Má vůbec cenu podávat odvolání, nebo mám být ráda i za tento 2. stupeň? Děkuji za odpověď.

 
17.11.2013 18:47 Uživatel: iza
Věk:  57
Téma: Změna invalidního důchodu ze 3. na 2. stupeň
Text uživatele: 

Dobrý den, to odvolání se musí podat do 30dnů od doručení rozhodnutí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Změna invalidního důchodu ze 3. na 2. stupeň
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 8
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 3 témata
Počet témat celkem: 15599
Počet odpovědí celkem: 170672
Počet registrovaných: 4605 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejkomentovanější za 7 dní: Trikolóra - hnutí občanů
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny