Bezplatná právní poradna online

Téma: Elektronický platební rozkaz kvůli dluhu z dědictví

16.09.2011 09:17
Uživatel: Katka
Věk:  40
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Prosím vás o radu. Můj manžel se svými sourozenci zdědil dům, ale i dluhy po svém otci. Dluhy vznikly za nedoplatky plynu, elekriky atd. v domě, který patřil otci ale neužíval ho (žil s přítelkyni v jiném městě), ale protože vše bylo psáno na otce - dluhy byly jeho (stihli je udělat sourozenci, kteří v domě žili, do otcovy smrti). Po jeho smrti jsme dluhy zaplatili, ale pouze manžel, ostatní ne. Dnes po 4 letech přišel elektronický platební rozkaz, který jsme my opět zaplatili (naši část), ale sourozenci ne. Včera jsme obdrželi od soudu dopis ve znění, že se elektonický platební rozkaz ruší (§173 odst.2), protože ani jednoho ze sourozenců nenašli na adrese. Prosím, jak to mám teď chápat? To oni už nemusí platit svůj podíl a my jak "blbci" vše poctivě uhradili a už naše peníze neuvidíme a nebo budou stíháni jinak. Moc vás prosím za odpověď, za každou radu i malou, s pozdravem Katka. Jak nadále postupovat, pokud oni nic platit nemusí a my již zaplatili, je to nespravedlivé.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.09.2011 12:48 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Elektronický platební rozkaz kvůli dluhu z dědictví
Text uživatele: 

Jde o dost složitou problematiku, pokud by Vám tu nikdo neodpověděl, obraťte se na Bezplatnou právní poradnu online.

 
18.09.2011 20:06 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Elektronický platební rozkaz kvůli dluhu z dědictví
Text uživatele: 

O elektronických platebních rozkazech a vymáhání pohledávek touto cestou toho moc nevím. Pokud Vám ale bylo doručeno usnesení soudu o tom, že se paltební rozkaz ruší z toho důvodu, že nemohl být doručen dalším účastníkům řízení (sourozencům Vašeho manžela), pak to znamená to, že bude zahájeno klasické soudní řízení, které by následovalo tehdy, pokud by se věřitel domáhal dlužné částky žalobou a nikoliv platebním rozkazem. Soud tedy bude zjišťovat, jak a kdy dluh vznikl, kdo se na jeho vzniku podílel, jak a kdo jej splácel apod. Takže klasické soudní řízení s veškerým dokazováním, které se povleče. Ohledně nároku na již zaplacené peníze ale nevím - Váš manžel pravděpdobně bude účastníkem soudního řízení, může na tuto skutečnost u soudu upozornit, jinak doporučuji poradit se s právníkem.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Elektronický platební rozkaz kvůli dluhu z dědictví
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny