Bezplatná právní poradna online

Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace

18.05.2015 21:33
Uživatel: Přezdívka :-)
Věk:  29
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Ahoj,

rozhodla jsem se rozvést manželství, i když máme děti. Poradíte prosím? Kde se o to žádá? Kolik to stojí? Co potřebuji?

Už nemůžu dál. Manžel mě totálně psychicky vysává. Není na něj vůbec spolehnutí, lže, i v maličkostech, vymýšlí se nesmysly. Už mu nemůžu vůbec věřit. V domácnosti vůbec nepomůže. Spíš naopak - takový další dítě, o který se starám. I finančně nějak extra nepomáhá. Platím skoro všechno sama. Láska mezi náma není vůbec. Už i na fyzický napadení došlo. Je to smutný, ale myslím, že mi bez něj bude líp. Jsem ještě docela mladá, snad si ještě najdu někoho s kým mi bude dobře. S tímto člověkem už nechci dál žít. on dokonce krade, je totální držgrešle, peníze má, ale prostě nedá, šetří. Má se šetřit, ale co je moc, to je moc. Dluží mi i peníze… nechtělo se mu do bankomatu, tak jsem mu půjčila několik tisíc, co jsem měla doma. A on pak tvrdil, že jsem mu je nepůjčila, ale dala. Přitom já jsem na mateřské a on vydělává slušný peníze. Fakt jsem neviděla většího hamouna, lháře a podvodníka. Je mi z něj zle. Navíc je protivný, náladový, vulgární, …

Víte čeho se bojím nejvíc? Je to takový povrchní, ale bojím se lidí - protože můj manžel navenek vypadá jako děsně příjemný chlapík, co se krásně stará o děti. Nikdy jsem ho nepomlouvala před lidima, neřekla jsem o něm nikomu že je lhář, podvoník a zloděj. Spíš naopak, každému jsem říkala, že toje dobrý apod. Jenom své nejbližší rodině jsem se svěřila… no a teď najednou rozvod, štve mě, že to lidi budou řešit, vyptávat se mě apod. Bydlíme totiž na vesnici : -/ taky u mě v práci si to budou vykládat : -/ Musím se na ty lidi nějak vykašlat, prootože to je můj život, ne jejich, ale nějak mi oto nejde.

Nepište mi prosím, proč jsem si ho tedy vzala apod. Prostě jsem si ho vzala, udělala chybu, které lituju, ale nic s tím nenadělám už. takže rozvod…

Děkuji za pomoc.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3979x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Chci se rozvést... jak na to?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.05.2015 21:49 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Informace k rozvodu manželství vizte zde:  

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/rozvod/

 

Informace ke společnému jmění manželů SJM vizte zde:

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/sjm/ 

Jen na okraj podotýkám, že není-li SJM notářsky zúženo, peníze a majetek jsou u manželů společné. Tzn. ač je manžel držgrešle, moc mu to asi nepomůže.  

 
18.05.2015 23:29 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Dluží mi i peníze… nechtělo se mu do bankomatu, tak jsem mu půjčila několik tisíc, co jsem měla doma. A on pak tvrdil, že jsem mu je nepůjčila, ale dala.

Jak Ti manžel může dlužit peníze??? Už tady je něco špatně, protože jste manželé, nic nevypovídá o tom, že byste měli zúženo společné jmění manželů a tedy Tvoje peníze jsou jeho peníze a platí to samozřejmě i naopak.

 

V zásadě máš dvě možnosti. Buď být velkorysá, tedy zapomenout na vlastní ublíženost a manželovi v klidu navrhnout rozvod vašeho manželství tak nejšetrněji jak to jen jde. Zejména "neomezená péče o děti, opravdu rozumné výživné atd. Samozřejmě nedávat ultimáta typu hned odpověz aj. Máš pak šanci, že se dohodnete a rozejdete se v klidu za jeden hloupý kolek, do pár měsíců (podle "vytíženosti" vašeho soudu). V takovém případě je třeba se 1) bezvýhradně dohodnout na všem a dále sepsat a předat na soud - 2) sepsat o všem příslušné dohody (děti, majetek) a u těch nechat ověřit podpisy. 3) Podat žalobu na rozvod manželství se souhlasným prohlášením manžela, opět ověřené podpisy, 4) přiložit oddací list.

Pokud vše bude v pořádku a soud vaše dohody schválí, rozvede manželství a za několik týdnů, ev. měsíců si můžete, coby manželé, jít každý svoji vlastní cestou s klidnými nervy a velice často i jako lidé kteří jsou schopni spolu normálně komunikovat. To totiž budete muset, protože máte spolu děti.

 

Pak máš druhou možnost a to prostě podat žalobu na rozvod manželství, aby o všem rozhodl soud. V tom případě je přílohou opět oddací list a zaplatíš kolek.

Nejprve musí proběhnout soud o děti, ty dáš návrh jak si to představuješ, manžel zase svůj. Až bude rozhodnuto o dětech, pak teprve může přijít na řadu rozvod a někde mezi tím nebo po něm byste si měli dořešit majetek.

No a možná za rok, dva, pět let i více budete rozvedeni. Pravděpodobně o spoustu peněz za právníky chudší a zcela jistě jako velcí nepřátelé, což velmi odnášejí právě děti o které by mělo jít především.

 

Samozřejmě jsou situace kdy se prostě dohodnout nedá, nicméně z toho co jsem vypozorovala, tak by šlo o velmi malá procenta. Ovšem to by ženy museli umět překročit sami sebe, uvědomit si, že na nich je nejvíc jak to dopadne a bude probíhat a to bohužel většina nedokáže. Výsledkem jsou vleklé spory. Jeden který můžu sledovat poměrně z blízka trvá už pátý rok a o dětech ještě nebylo rozhodnuto.

 

Aby nedošlo k omylu, nejde o to kdo na co má nebo nemá právo, kdo co zavinil, ale o to, že je to obvykle žena která odchází s dětmi a muž který o ty děti přichází, protože péče o děti není víkendové návštěvnictví.

A hlavně na začátku možná záleží na tom kdo kolik a do čeho investoval aj. , ale později už jde jen o ten princip a když se jeden staví na zadní tak záleží už jen tom druhém jestli sklopí ocas a v zájmu dětí si nechá nadiktovat podmínky nebo se také postaví na zadní.

 

Z manželství které Ti nevyhovuje odejdi, to je jasné, ale na Tvém místě bych velice přemýšlela o tom jakým způsobem, protože akce vyvolává reakci a nic se zpátky vrátit nedá.

 

 
19.05.2015 06:43 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Hezky napsáno, jen bych poznamenal jednu drobnost:

Já si msylím, že manželství neznamená, že veškerý majetek je společný. Normálně platí institut půjčení, stejně tak jako platí i institut znásilnění manželky manželem (nebo opačně). Rozlišují se peníze společné i osobní.  

Ale je to komplikovanější a nemá smysl zaběhávat do detailů a souhlasím, že když nastoupí fáze "dluží mi", pak jde o nefunkční manželství a to je podstatné tady.  

 

 
19.05.2015 06:59 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

"Přezdívko ",

 

Veselka toho napsala dost, tak já jen zagratuluji, že jsi se odhodlala svojí situaci řešit.  

 

A co se týče lidí na Vesnici, tak to sice bude bolet, ale neřeš to. Ti, co Tě pomluví by pro Tebe a Tvé děti stejně nic neobětovali a takové lidi nepotřebuješ k ničemu. Samozřejmě, že Tě pomluví, s tím nic neuděláš, proto je zbytečné se tím trápit.  

 

Fáze kterou čekáś je fáze, která Ti poslouží jako filtr a oddělí kvalitní kamarády od těch co nestojí za nic. Je to dobrá fáze a je lepší si jí projít teď než později.

 
19.05.2015 07:35 Uživatel: Přezdívka :-)
Věk:  29
Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Děkuji za příspěvky a rady. S těmi penězi to bylo tak, že on měl jít zaplatit nájem, jenže si musel jet ještě do města vybrat, a pak spěchal do práce, tak jsem se nabídla, že mám doma hotovost, že mu to "půjčím". To slovo asi není ideální, nevím kterým jiným bych ho nahradila. No jenže on řekl, že než odjedu (měla jsem za týden odjíždět), že ty peníze budu mít. Samo že se tak nestalo bohužel. Pak několikrát tvrdil, že mi je už poslal na účet, tak jsem kontrolovala a nic. Pak zase že už to tam musí být, koukám a nic. A včera mi řekl, že mi ty peníze neposlal a nikdy nepošle. Prostě lhal, že mi to dá, pak lhal, že mi to poslal. Kdybychom bojovali o každou korunu a měl málo peněz tak pomůžu, ikdyž mám jen mateřskou, ale on je docela bohatý. vymáhám to z něj jak z nějakého podvodníka a přitom je to manžel. Je mi to trapné. Bojím se, že ani při rozvodu s ním nebude rozumná řeč a že bude často lhát.

 

Co se týče majetku, tak to bude asi jednoduché, nemáme společného skoro nic. Nemáme dům, jsme v podnájmu. Vybavení do bytu jsem kupovala většinou já, tak si je vezmu. Něco málo přivezl manžel, tak to si vezme on. Během našeho společného tříletého života vydělal spoustu peněz, ale to se asi nijak nedělí že? To je celkem jedno, já chci hlavně lásku, důvěru, něhu, rozumnou komunikaci apod. Tohle mi opravdu moc chybí. Ikdyž o peníze jde vlastně taky, o alimenty pro děti hlavně, to se vypočítává nějak z platu že? A můj manžel byl dlouho nezaměstnán. Ty peníze jak jsem psala že si vydělal byly vydělané na černo. No to jsem zvědavá jak toto dopadne. ale horší to snad už nemuže být. doufám

 
19.05.2015 07:43 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Pokud si přišel k penězům bokem a nemá je v "účetnictví", tak samozřejmě soud nemůže vědět kolik to bylo a proto se to do jeho přijmu pro výpočet výživného nezapočítává, pouze pokud bys dokázala jeho příjmy doložit jinak, čímž si zase koledujete o malér oba, protože jste neplatili daně.  

 

 

Ale trochu mi přijde jako protimluv, když tvrdíš, že si "vydělal spoustu peněz" a majetek co chcete dělit v podstatě není. Pokud nemáte majetek, bydlíte v podnájmu, tak bych netvrdil, že si vydělal spoustu peněz. Možná je to hodně z Tvého pohledu, ale spousta peněz to opravdu není.   

 
19.05.2015 10:56 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Bohužel z toho co píšeš, jsi právě na té horší cestě, bohužel.

 

Víš, já Ti opravdu přeji, abys měla život v klidu, rozvedla se v pohodě a vašich dětí se tahle situace dotkla co nejméně.

Jenže, no o nic, už jsem psala první větou, zkušeností mám na to dost, rozvádělo a rozvádí se okolo spousta lidí.

To si musíš přebrat Ty co vlastně chceš a za jakou cenu.

 

 
19.05.2015 08:17 Uživatel: Přezdívka :-)
Věk:  29
Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Vydělal si spoustu peněz, ale neinvestoval, mám je na účtě, je to kolem milionu a půl (což z mého pohledu je dost). On vydělával, já hlídala děti, starala se o domácnost apod. s vidinou, že nám koupí dům, což nasliboval. Já jsem vybavila byteček, koupila věci do domácnosti, dětem, … Kupovala jsem jídlo, kupuju benzín apod. a on šetří na "náš" dům, který by byl beztak ve skutečnosti "jeho" protože ho zaplatil on, já všechyn peníze utratila za tu dobu, co on šetřil. Ale už jsem pochopila, že tento muž slibuje hory a doly a skutek utek. Slibuje a svoje sliby bohužel nesplní. A to se týká i maličkostí. Nemůžu mu věřit už nic a to je fakt hodně blbý pocit.

Majetek na dělení skoro není, jen on má spoustu peněz na účtě, který já ani děti neuvidíme. Ale co, už jsem si řekla, že na toto kašlu, budeme se muset s dětima hodně uskromnit. Hlavně teď potřebuju klid, ty jeho sliby, lži mě strašně stresují. Žiju už tak 2 roky v totálním stresu. Možná jsem se z toho už i malinko zbláznila

Ještě poznámka - on má majetek, který už měl před svatbou - je to velikánský statek, který pronajímá. Samo že se na mě nijak nevztahuje… ale i po svatbě tam něco investoval, koupil bazén, traktůrek na sečení trávy, dodělával nějaké koupelny a pokoje. Takže i po svatbě do toho domu vrazil dost peněz - což by se na mě vztahovat mohlo, ale netuším jak bych ty účty co všechno pokoupil dohledávala… takže na to asi kašlu, odejdu se skloněnou hlavou… a začnu znova.

 
19.05.2015 09:50 Uživatel: Přezdívka :-)
Věk:  29
Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Hned v úvodu jsem se upsala, nemá tam být "mám je na účtě" ale "má je na účtě"…

 
19.05.2015 10:24 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Tak z toho už nějaké výživné bude.

 
19.05.2015 10:36 Uživatel: Přezdívka :-)
Věk:  29
Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Nevím, jak jsem psala - peníze vydělané na černo…

 
19.05.2015 11:00 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Pokud na ně poukážeš (což se může stát, rozvod je ošklivý a bolestivý proces), budete muset prokazovat (zdůvodňovat) jak jste (nebo on) k nim přišli. Takže to je dobrá i špatná zpráva.

 

Ale ty peníze z nájmu, to je něco jiného. Na to už soud koukat bude, jelikož to je dlouhodobý (rozuměj do budoucna) příjem.

 

 

 
19.05.2015 09:25 Uživatel: nessik
Věk:  37
0-100
Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Děláte dobře, vztah bez lásky a důvěry nelze vést. Přeji Vám hodně štěstí, ať ho najdete brzy

 
19.05.2015 09:51 Uživatel: Přezdívka :-)
Věk:  29
Téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Text uživatele: 

Děkuju.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rozvod manželství, svěření dětí, rozdělení majetku - postup, návod, informace
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny