Bezplatná právní poradna online

Téma: Návrat do práce po mateřské dovolené

11.10.2011 21:10
Uživatel: Večerníková
Věk:  35
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den,

prosím o radu.

V neděli 9.10.2011 mi skončila mateřská dovolená. Můj zaměstnavatel mi dal před týden vědět, že pro mě práci nemá a že si mám v úterý 11.10.2011 v 15:00 přijít pro výpověď a veškeré dokumenty.

Dnes jsem tam šla na smluvenou schůzku a jaké bylo moje překvapení, když mi řekl, že musím ráno nastoupit do práce.

Nemám zajištěné hlídání pro dceru a ani ho do rána nikde neseženu. Má na takové jednání právo? Jak mám reagovat?

Děkuji za odpověď.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
12.10.2011 04:04 Uživatel: L.
Věk:  30
Téma: Návrat do práce po mateřské dovolené
Text uživatele: 

To je na ránu no.. Jeho jednání je hrozné a neprofesionální, zažila jsem podobné s holkami na mateřské v bývalé práci... Bohužel asi lepší bude nastoupit, než si hledat práci s dítětem..Hlídání zkuste pořešit na pár dní provizorně...rodina, kamarádky..paní na hlídání..pak ty školky, ale vím, jak špatně se schání pokud člověk není ochotný platit soukromou.. Hlavně aby si pak ale zaměstnavatel zas nevzpoměl, že Vás najednou nepotřebuje..Ach jo, to je dnes doba.., ale nejste jediná co s ní takhle někdo mává...

 
12.10.2011 07:13 Uživatel: Večerníková
Téma: Návrat do práce po mateřské dovolené
Text uživatele: 

Babička je 300 km daleko a navíc je pracující. Kamarádky mají po mateřské a také pracují. Soukromé školky jsou fajn, ale asi když jim dnes přivedu dítě tak si ho tam nenechají hned celý den  :(  A zaměstnavatel mě nepotřebuje, stejně mě chce propustit, ale čeká, že dám sama výpověď a nebude mi muset dávat odstupné  :((  To je dnes doba.....

 
12.10.2011 19:35 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Návrat do práce po mateřské dovolené
Text uživatele: 

Co k tomu dodat - slušné a profesionální jednáno to od zaměstnavatele rozhodně není, nicméně protizákonné to taky není. Asi to chtělo se zaměstnavatelem více komunikovat. Pokud Vás informoval o tom, že má pro Vás připravenou výpověď, pak i u výpovědi běží klasická dvouměsíční výpovědní doba, během které zaměstnanec pro zaměstnavatele normálně vykonává práci - pak je potřeba, aby dopředu zajistil někoho, kdo bude o dítě/děti pečovat. Pokud by měl pracovní poměr skončit ihned, muselo by jít o dohodu o ukončení pracovního poměru, se kterou byste musela souhlasit. 

Předpokládám, že dnešní situaci jste nějak vyřešila, takže zatím zkuste hlídání zajistit alespoň nějak provizorně, případně můžete zkusit "hodit se marod", pokud znáte nějakého lékaře, který by Vám neschopenku napsal.

 
12.10.2011 20:14 Uživatel: Večerníková
Věk:  35
Téma: Návrat do práce po mateřské dovolené
Text uživatele: 

Komunikace se zaměstnavatelem byla od 5.8.2011 to je s 2 měsíčním předstihem. Po domluvě jsem měla odejít pro nadbytečnost hned prvni den po ukončení MD s pěti odstupnými platy. Moje pracovní místo je zrušené a firma propustila dalších 25 lidí za stejných podmínek ( pět platů a ihned odejít) Tak proč zrovna v mém případě se dějí takové věci? Zamračený  A hlavně do budoucna se bude propouštět dalších cca 15 lidí. Ta práce opravdu neni.

 
13.10.2011 11:39 Uživatel: Julie
Téma: Návrat do práce po mateřské dovolené
Text uživatele: 

   Mě to přjde jako diskriminace, veškerou korespondenci se zaměstnavatelem, bych ukázala právníkovi a poradila se tam. Špatné není ani to co radila soc.pracovnice, tedy hodit se marod.

 
14.10.2011 23:58 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Návrat do práce po mateřské dovolené
Text uživatele: 

Bohužel skutečně musíte nastoupit do zaměstnání. Chování zaměstnavatele je morálně neseriozní, ale zřejmě ne protiprávní.

Jo a kdyby zase měl blbou chvilku a cpal vám tužku a výpověď dohodou, tak nic nepodepisujte.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Návrat do práce po mateřské dovolené
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny