Bezplatná právní poradna online

Téma: Krádež nábytku a elektroniky mým otcem z jeho rodinného domu

20.12.2013 16:52
Uživatel: podd
Věk:  20

Město: Nymburk

Odpovědí na téma: 2
Text: 

Dobrý den, potřebovala bych poradit.

Bydlela jsem u nevlastního otce v rodinném domě on užíval i neužíval polovinu rodinného domu a my bydleli v jednom pokoji. S tím, že jsme měli nájemní smlouvu, ale nepodepsanou. Tedˇ jsem odcestovala na nějakou chvíli do Německa a on nám tam ukradl nábytek a elektroniku. Můžu já s tím z Německa něco udělat?

Předem děkuji za rady

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1677x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Krádež
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.12.2013 17:16 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Krádež nábytku a elektroniky mým otcem z jeho rodinného domu
Text uživatele: 

 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.

 

Tento web není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

 

PS: trestní oznámení můžete podat i přes internet, není nutná Vaše přítomnost na služebně Policie ČR. Nájemní smlouva musí být (dle starého i nového Občanského zákoníku) v písemné podobě a samozřejmě podepsaná oběma stranami (jde o smlouvu - tedy vícestranné smluvní ujednání, z nějž plynou práva a povinnosti). Ale krádež jako krádež, je jedno, jestli jste v RD žila jen se svolením majitele nemovitosti nebo v nájmu. Na ten trestný čin to nemá vliv. Hlavně abyste ho tedy prokázala, to bude asi nejtěžší.

 
21.12.2013 21:26 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Krádež nábytku a elektroniky mým otcem z jeho rodinného domu
Text uživatele: 

Píšete, že "vám" otec ukradl nábytek a elektroniku, zatímco Vy jste v Německu. Takže o krádeži pravděpodobně víte od někoho, kdo s Vámi u otce bydlí. Pak by bylo možná nejlepší, aby podání trestního oznámení zařídil on, i když online - jak už psal Avatárek - to také lze.  

Co se té krádeže týče, souhlasím s Avatárkem v tom, že bude nejtěžší ji prokázat, dokázat, že jste tam ten notebook a určité kusy nábytku opravdu měli. Protože než se dostane na místo Policie, nemusí je otec - pokud vám je opravdu ukradl - už mít u sebe v domě, ale mohou být prodané někde v zastavárně či bazaru. Takže budou důležité důkazy (fotky, video nebo třeba svědecké výpovědi).

Pokud jde o tu nepodespanou nájemní smlouvu, tak bych se co nejrychlejí pokusila zjednat nápravu, protože nepodepsaná smouva je jenom cárem papíru, který nemá žádnou vypovídací hodnotu. Takže se obávám, že by vás otec mohl z domu kdykoliv vyhodit. Ale je otázka, jestli budete chtít bydlet i nadále s někým, kdo vás pravděpodobně okradl - nejspíš ne, že?

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Krádež nábytku a elektroniky mým otcem z jeho rodinného domu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny