Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?

29.10.2012 21:06
Uživatel: Badína
Věk:  14
0-100
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Teprva před nedávnem, mi bylo 15. Je brzo na první sex? Se svým "partnerem" jsem už rok, a podle nás, by to chtělo už něják okořenit. Váš názor? Není to brzy?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 5318x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: NEVÍM, JESTLI NENÍ BRZY NA PRVNÍ SEX.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.10.2012 21:34 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Text uživatele: 

Otázka, jestli je nebo není brzy na první milování, nestojí podle mě pouze na věku. Někdo se cítí být zralý na milování už v 15, někdo není ani ve 20. Otázkou tedy je, jestli se cítíš ty sama být dostatečně zralá a zda jsi připravena kromě potěšení z milování nést i zodpovědnost, kterou sebou sexuální život nese. Jinak společný vztah se  dá okořenit různými způsoby - intenzivní společné zážitky nejrůznějšího druhu, orální sex apod. Až budeš cítit, že chceš být s tím druhým nejen jedno tělo, ale i jedna duše, pak bude ten správný čas na milování.

 
02.11.2012 23:11 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Text uživatele: 

Přesně tak, je to i o duševní vyspělosti, nejen o tom fyzičnu.

 
29.10.2012 21:48 Uživatel: Badína
Věk:  14
0-100
Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Text uživatele: 

Co konkrétně,   s sebou nese sexuální život?

 
29.10.2012 22:05 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Text uživatele: 

To je hodně široká otázka. Sexuální život s sebou přináší spoustu věcí, nad kterými je třeba přemýšlet a které je třeba zvládnout: Od výběru toho správného partnera (který bude tolerantní, chápavy a naladěný na stejnou notu) a správné načasování (nezačít se sexem příliš brzy - třeba proto, že mám zkušenějšího partnera nebo proto, že všichni ostatní už to určitě zkusili) přes dodržování pravidel bezpečného sexu (trvat na sexu s ochranou za všech okolností) až po schopnost o sexu otevřeně mluvit, dát najevo své potřeby a přání, ale umět pochopit i pocity a přání partnera a být schopná přistoupit na kompromis nebo přijmout i odmítnutí, když partner není na milování naladěný. To všechno sexuální život obnáší - myslíš, že jsi na tohle všechno připravená?

 
30.10.2012 00:27 Uživatel: katla
Věk:  21
Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Text uživatele: 

I když si myslím, že je to každého věc a každý je na to připravený v jinačím věku, patnáct se mi zpětně zdá málo. Třeba já jsem se na to v patnácti už docela cítila připravená, ale neměla jsem partnera, o kterém bych mohla říct (v tu dobu), že je moje životní láska.  Prostě tam chyběl pocit absolutní lásky a souznění duší. A teď jsem docela ráda. Ono se to špatně popisuje, ale já osobně mám pocit, že jsem se během třeba dalších tří let dost fyzicky změnila, že se to tělo "tam někde uvnitř" připravilo. Myslím, že kdybych do toho šla dřív, tak bych si to napoprvé ani z poloviny tak neužilawink

Pokud máš nějaký pochybnosti, určitě to nedělej kvůli pocitu, že už jste spolu dost dlouho a mělo by se to někam pohnout. Sex by neměl vyplynout z nudy. Spousta lidí mě teď bude pranýřovat, ale uvědom si, že jakmile k tomu jednou dojde, podruhý a potom dál se už špatně říká ne. Už kvůli ješitnosti partnera.  

Každopádně je to tvoje volba.

 
30.10.2012 09:11 Uživatel: MitsCa
Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Text uživatele: 

Souhlas, ale jednu věc - aby si tazatelka nemyslela, že to musí být krásné naporpvé. Každá žena to má jinak, jedna si to užjie, druhá méně, třetí je to naproprvé dost nepříjemné. Takže i na ty aspekty by se měla připravit, že to nemusí být takové žůžo napoprvé a pokud není schopna toto vidět a taky pokud hlavně její partner není nebo neumí být empatický a jemný, tak to může až zničit jejich vztah nebo tazatelku zablokovat.

Nechci strašit, tady to asi nebude případ, ale do 15ti letého kluka nevidíte....

 
30.10.2012 09:14 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Text uživatele: 

Záleží jestli se na to cítíš být připravená, pokud ještě ne a máš obavy, tak ještě počkej...

 
30.10.2012 17:41 Uživatel: Marky
Věk:  21
Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Text uživatele: 

Ahoj : )

Budu opakovat psaní přede mnou, ale něco na tom bude.. Z mýho pohledu jde opravdu o to, jestli se ti do "toho" chce, nebo ne. Jestli se těšíš, jsi na to zvědavá a nemáš strach, myslíš si, že tě tvůj přítel má rád (a on to dává najevo, nenutí tě, věříš mu.. ), proč to nezkusit. Je třeba nezapomenout na ochranu (v každým případě kondom, správně nasazený a pozor, aby nesklouzl, ale to určitě víš : )

Nešla bych do toho kvůli nějakýmu tlaku (ať už z jeho strany, ze strany "společnosti" - "všechny holky už to mají za sebou a já pořád ne, jsem divná? " nebo i pod tlakem ve smyslu "a co teď máme dělat dál, když už jsme vyzkoušeli snad všechno, kromě toho? ")..

Kdybych měla přidat osobní zkušenost.. Milovala jsem se poprvé taky v 15 (přesně řečeno v 15, 5 : ).. Přítele jsem milovala, hrozně jsem se na to těšila a celý to proběhlo moc dobře, nebolelo to a přítel byl fajn.. Ochranu jsme použili, takže taky dobrý : )... Naše láska nevydržela, dneska s odstupem 6 let můžu říct, že se to dalo čekat, bylo to prostě klasická "první láska"...

Ale.. později jsem trochu litovala, že jsem s tím nepočkala. Ano, bylo to krásný, ale "vyrostla jsem" (a to nejen ještě o pár centimetrů do výšky a o hodně do šířky : ).. Myslím tím to, že dneska má pro mě milování úplně jinou dimenzi (nebo jak to říct) než v těch 15 letech....  

Abych to zkrátila : ).. Záleží na tom, jak moc přítele miluješ a jak moc mu věříš. Pak bys neměla litovat.. To, že vztah skončí a můžeš si pak říkat, proč sis nepočkala na velkou lásku (kterou, přeju ti to, zažiješ), je věc druhá.. Ale to bychom si takhle mohli říkat snad se vším : )

Rozhodnutí je na tobě.. Ale obecně platí, že když máš i trošku pochybnosti, je lepší ještě chvilku počkat a ono se to "vystříbří"..

Přeju ti hodně štěstí!

Marky

 
26.03.2013 14:06 Uživatel: hugo
Věk:  23

Město:bratislava

Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Text uživatele: 

Až 22 dvoch maj prvy pohlavny sexualny styk teda sex. Predtym to ani neskusaj je to skodlive tvojmu telu ked si prilis mlada a su dozivotme nasledke. Najskor v 18 stych skor v ziadnom pripade. dakujem chcem Ti len dobre. diplomovany sexuolog

 
11.07.2015 23:50 Uživatel: josef sivak
Věk:  33
Téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Text uživatele: 

ne vubec to neni  brzo muj prvni  sex bil ve 14 letech

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: První sex v 15 letech - je to příliš brzy?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Uvitali byste, kdyby partner po 20 letech prinesl erotickou pomucku? 6 1089x
Prvomájový polibek v době koronaviru - jak řešit 4 673x
Masturbace a třesení ruky 1 901x
Panic v 18 8 964x
Jak dlouho cekat s intimnostmi 11 963x
Je mi 14, příteli je 15, oba chceme sex - diskuze, názory 5 1258x
Dezinfekce spermatu před masturbací pomocí Dettolu 3 1399x
Kamarádský vztah s výhodami - v bytě nás při předehře překvapila ctitelka mého milence 44 2739x
Líbání při sexu - manžel to odmítá a mně to chybí 3 1699x
Zajel do mě penisem jen na kraj - je to sex nebo ne? 5 2883x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny