Téma: Asexualita, nezájem o sex, odmítání sexu - léčba

01.12.2018 12:20
Uživatel: Jakub22
Věk:  22
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Zdravím lidi,

nevím jak začít tak prostě začnu od začátku. Je mi přes 20 let a mám problém který mě velice trápí. Vždy mě přitahovaly krásné starší ženy (o 5-10 let), takže je jasné, že na základní ani střední škole jsem si žádnou partnerku nenašel ba ani nehledal.

Začal jsem na sobě pracovat. zlepšil celkově vzhled a začal posilovat. troufám si říct že uz nějak vypadám a ana takové slečny mám.

Potkal jsem v práci svoji vyvolenou která neví ze jsem to jeste nedelal takže jsem zpanikaril a odmítl ji. : / nechtel jsem aby vedela ze jsem to jeste nedelal nikdo v mém okolí to neví já radeji tvrdím že vztah nehledám a že jezdím na akce, že mám 2 jiste kamarádky apod. TAKŽE. vyrazil jsem na akci, sbalil tam pěknou slečnu jel k ní domů a co se nestalo: zjistil jsem že sex nechci. Nevím jeslti chci nebo nechci uvnitř prostě cítím že nechci ale já bych hrozne chtel udelat te slecne dobře nevím co delat vubec ja nechci byt asexuál mám strach že jsem : (jel jsem ještě 2X. stejná situace, zkusil jsem i jistý podnik, vybral si zde nejhezcí slečnu co tam byla a opět se mi nepostavil. Ve všech pripadech jsem slecám "delal dobře" (jazyk, prsty). ale nic jsem u toho nepocitoval i když byly vzrušené. hrozně me to mrzí a nevím co delat pravdepodobne pujdu k obvodnímu lekari at me odkáže k nejakemu sexuologovi. Lidi prosím že se to dá léčit? : (chystam se te slecne kterou jsem potkal v práci říct že ji miluji ale mám strach že opět selžu a budou následovat jen slzy a skončí to. Láká mě mazlení, líbání apod. aj ten sex chci kvůli te holce chci ji udelat stastnou ale me samotnemu to proste nic neriká

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2271x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jsem asexuál ? Mohu se vyléčit ?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.12.2018 17:45 Uživatel: Arden
Věk:  20
Téma: Asexualita, nezájem o sex, odmítání sexu - léčba
Text uživatele: 

To je… složitá situace.  

Asi bych zkusila toho lékaře. Nic jiného mě nenapadá.

Ale neboj, určitě to dobře dopadne, přeju hodně štěstí : -)

 
01.12.2018 19:47 Uživatel: Dáreček
1521657124_drek.jpg
Téma: Asexualita, nezájem o sex, odmítání sexu - léčba
Text uživatele: 

Já bych zkusiala spíš navštívit psychologa, než lékaře. Třeba nejsi asexuál, ale demisexuál. Já jsem osobně demisexuálka a kdybych si měla jen tak s někým užít, tak z toho sexu taky nic nemám.  

Nebo můžeš mít také nějaký psychocký blok.  

 
01.12.2018 19:59 Uživatel: Rypoušice
Věk:  27
2000-3000
Téma: Asexualita, nezájem o sex, odmítání sexu - léčba
Text uživatele: 

Taky si myslím, že tohle je spíše na psychologa/psychiatra, ale i toho lékaře bych zkusila. Asi máš nějaký blok.

 
02.12.2018 04:41 Uživatel: acko
Věk:  29
Téma: Asexualita, nezájem o sex, odmítání sexu - léčba
Text uživatele: 

Asexualita neni zadna nemoc, ale orientace, stejne jako treba homosexualita. Jsi takovy jaky jsi, tak to tak ber. Pokud to budes chtit nejak "lecit", tak samozrejme muzes zajit za doktorem a probrat to s nim. Ale takovych lidi je spousta a nevim, proc by to mel byt problem. Ja jsem taky asexual a nestydim se za to. Zkus se mrknout treba na stranky asexual.cz, tam najdes spoustu takovych

 
02.12.2018 11:13 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Asexualita, nezájem o sex, odmítání sexu - léčba
Text uživatele: 

Člověk by se neměl diagnostikovat sám ani v tomto případě.

 

Začni u psychologa, protože:

1) Píšeš, že začneš od začátku, ale to, co jsi popsal není začátek. Začátek je to, jak probíhalo Tvé dětství, dospívání, jaké máš vztahy s rodiči, jak jsi byl vychováván ohledně intimitity, sexuality a vztahu k nim.

2) Píšeš, že: "Vždy mě přitahovali krásné starší ženy. (o 5-10 let) takže je jasne ze na základní ani střední škole jsem si žádnou partnerku nenašel ba ani nehledal."

a) to, že Tě přitahují starší ženy by nevadilo. Ale, může to teoreticky značit, že Tvůj vztah s matkou měl či má nějaké trhliny.

b) nechápu proč jsi si už na střední nějakou mimo školu nehledal a místo toho jsi se věnoval nesmyslným pohádkovým výmluvám pro své okolí, potažmo i pro sebe.

3) Píšeš, že: "začal jsem na sobě pracovat. zlepšil celkově vzhled a začal posilovat. troufám si říct že uz nejak vypadam a ana takové slečny (krásné starší ženy o 5 - 10 let, mám." 

a) takže problém se sebevědomím = psycholog.

b) takže Tě zajímá pouze fyzická krása (i v tom jistém podniku) a to by mě zajímalo proč? Nevím, co si tím chceš dokazovat, ale to má opět nějaký důvod, který má původ někde, což mi nemůžeme vědět kde.

4) Píšeš, že: "nechtel jsem aby vedela ze jsem to jeste nedelal nikdo v mém okolí to neví já radeji tvrdím že vztah nehledám a že jezdím na akce, že mám 2 jiste kamarádky apod."

Z tohoto pro mě vyplývá, že nemáš důvěru k rodičům ani k lidem či ke komukoliv vůbec, že se nesvěřuješ. Čili opět, někde se stala chyba zřejmě již ve výchově. Takhle by to být nemělo, člověk potřebuje mít někoho, komu se může svěřit a ne si vymýšlet pohádky pro okolí navíc takové, kterými se snaží být king, "zajímavý" atd. Opět, chybí Ti sebevědomí a ještě k tomu dle mého názoru jakési uznání od okolí. Otázka je proč = psycholog.

5) Píše, že: "Láká mě mazlení, líbání apod. aj ten sex chci kvůli te holce chci ji udelat stastnou ale me samotnemu to proste nic neriká."

Proč chceš dělat něco jenom proto, aby z toho něco měl jen ten druhý a nemyslíš i na sebe? Nemáš se rád? A opět, otázka je proč = psycholog.

 

Podle toho, co jsi tu zatím napsal, si nemyslím, že jsi zcela určitě asexuál či něco jiného v této souvislosti.

Myslím si, že za Tvými potížemi stojí zcela něco jiného, co pramení již z dětství a co, když rozklíčuješ s odborníkem psychologem, tak Tvoje současné potíže vyřeší, nikoliv však po jedné návštěvě.

Rozhodně však nedělej to, že si najdeš pouze lidi se stejnými potížemi = viz. rada nade mnou, kteří nejsou odborníky a jen Tě budou virtuálně plácat po ramenou s lichým ujišťováním, že jsi asexuál, protože já si to 100% v Tvém případě rozhodně nemyslím.

 

Ještě otázka, máš rád své tělo? Co autoerotika a masturbace? K tomu máš jaký vztah a pocity?

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Asexualita, nezájem o sex, odmítání sexu - léčba
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Možné těhotenství 4 3165x
Vdaná a zároveň zamilovaná do ženatého může 11 3780x
Přítelkyně odmítá sex před menstruací, odmítání prodlužuje 14 2260x
Nevěra manželky jako koření 7 2403x
Jak často, jak se mazlíte v dlouhodobém manželstí, pokud vůbec? 9 1878x
Chci víc sexu než partner 7 1961x
Chci více sexu než manžel, jak ho přimět k častějšímu sexu? 19 2748x
riziko 5 1196x
Jsem ještě panna, ale mám asi protrženou panenskou blánu prsty 4 2853x
Odmítá mě partnerka 18 2025x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny