Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů

20.09.2012 07:24
Uživatel: damazing
Věk:  35
0-100
Odpovědí na téma: 14
Text: 

Dobrý den,

     ráda bych se na Vás obrátila s mým problémem a pevně doufám, že si na přečtení mého mailu uděláte čas a pokud to bude ve Vašich silách, dotaz mi zodpovíte...

     Je mi 35 let, pracuji ve státní sféře a úspěšně dálkově studuji VŠ. Jelikož se tam tak trochu zabýváme také psychologií, zkouším si její metody občas aplikovat na svůj soukromý život. Domnívám se tedy, že můj problém souvisí s tím, jak se ke mně chovají rodiče, ovšem vyřešit ho neumím.  
 
     Jde o to, že jsem při porodu málem zemřela já i matka, takže mě pak v dětství vychovávali jako "skleníkovou kytičku". Mám sice ještě mladšího bratra, ale s ním jako s mužem rodiče jednali jinak než se mnou. Báli se mě pouštět ven i třeba v 19-ti letech, do 21 hod. jsem musela být doma, takže zatímco jiní vrstevníci tou dobou vyráželi ven, já se už musela vracet. Pokud se tak nestalo, byl doma "kravál" i nějaké facky s tím, že měli hrozný strach.

Ve 20-ti jsem utekla z domu, už se to nedalo vydržet. Rodiče mě vyhledali, po výměně názorů slíbili, že se budou ke mně chovat jinak, což ale nedodrželi.  
 
     Vyřešila jsem to brzkým těhotenstvím a sňatkem v 21 letech, ale s manželem jsme si nerozuměli a rozvedli se. Rodiče jsem tímto zklamala a ať dělám co dělám, studuji, pracuji, starám se o syna - pořád jsem pro ně nedospělá, takový "nikdoš". Dokazovat jim teď už nic nechci.  
 
     Problém je ale sex ve vztahu - potřebuju cítit obdiv muže, jinak se nevzruším. Mám 6 let chápavého, milého přítele, ale i když máme sex poměrně pestrý, tak prostě už ví, jaká jsem a tím pádem se ke mně nemůže chovat jako na začátku vztahu. To po něm ani nemůžu chtít. Nechci stále navazovat nové vztahy, abych cítila počáteční obdiv! Ale bez něj se nevzruším.
Je mi jasné, že je to trauma z rodičů, takto si dokazuji, že jsem pro někoho žádoucí, takhle se jedině vzruším. Ke vzrušení mi prostě nestačí, že si s přítelem rozumím, těším se na něj až přijde z práce a mám ho velmi ráda. Dokonce bychom spolu chtěli i miminko.
 
     Došli jsme až tak daleko (spíše už asi ze zoufalství než z nějaké "rozežranosti"), že přítel souhlasil s tzv. "trojkou" - já, on a známý, který je ženatý, ale manželský sex mu doma upadá, takže byl ze mě "celý pryč" a já jsem tak opět cítila obdiv jiného muže a byla z toho až nadměrně mokrá, vzrušená. Jinak mi to prostě nejde a to si mě přítel váží, je ke mně milý a máme jinak krásný vztah, sex máme i spolu bohatý, ale prostě po něm nemůžu chtít a ani to nejde, aby se ke mně choval jako zpočátku vztahu (erotická fascinace).
 
     I když jsem si to ve "trojce" zkusila, že takhle se opravdu vzruším, přesto když jsme tam byli tři, byl můj přítel pro mě "rušivý element", i když se snažil mi to udělat hezké a nežárlil. Potřebuju prostě někoho jen pro sebe, kdo se ke mně bude chovat tak, jak jsem popsala výše. Uvědomuju si ale, že to není v dlouhodobém vztahu možné! Připadám si jako blázen nebo jako mrcha (kolikrát si říkám, jak se můj přítel asi musí cítit! ) Sice tvrdí, že mu to nevadí, že si mě "připraví orálně", ale já si připadám méněcenná a stejně mě vzruší jen výše popsané. Nechci být hnusná sama sobě a neustále to řešit milencem! Při čemž pro mě není důležité dosažení orgasmu, ten mít vůbec nemusím! Potřebuju ten prožitek, že jsem pro někoho jedinečná, že je mnou fascinován!
 
     Sexuolog ani psycholog mě toho bohužel nedokázali zbavit, dokonce jsem navštívila i psychiatra a brala nějaké léky, ovšem vše bez výsledku.  
     Pokud si na mě uděláte čas a odpovíte, budu Vám nesmírně vděčná za cokoliv! Jsem z Prostějova a byla jsem u odborníků v Prostějově a v Olomouci. Hledala jsem podobné články na toto téma na internetu, ovšem k tomuto jsem nic nenašla. Předem děkuji.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4894x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: K sexu potřebuju cítit obdiv muže
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.09.2012 07:44 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

Hm, zajímavá diagnóza. Bohužel jsem se s podobným problémem v tak komplikované situaci jako máš Ty nesetkal, takže zatím neumím poradit.
Ale jedno vím jistě. Člověk, který se snaží svůj problém řešit a přitom miluje svého přítele a zodpovědně hledá cesty jak ho nevyřadit z rovnice opravdu NENÍ méněcenný, ani blázen, ani mrcha, ale opačně – člověk, kterého si třeba vážit!!!

 

 
20.09.2012 08:03 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

Pokud jsi četla něco o erotické fascinaci, pak víš jak funguje. Obávám se, že příčina nebude v dětství, jak se snažíš sama sobě, svému příteli i lékařům namluvit. Prostě toužíš po nových a nových prožitcích, jaké máme všichni jen na začátku vztahů. Později Tebou realizované touhy (viz např. "trojka") zůstávají většině žen jen v různých fantaziích bez toho, aby vyhledávaly tyhle prožitky v reálu. Jestliže máš natolik chápavého přítele, pak to můžete řešit návštěvami např. swingers a podobně. Vlastně je to pro Tebe jediné řešení, jak nebýt mrcha.

 
20.09.2012 11:52 Uživatel: Julie
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

  Tak bych řekla, že se moc pozoruješ..... A jít do trojky ze zoufalství..... No nic. Pokud Ti stereotyp vadí, nebo máš pocit nudy, spíš než Tobě, bych poradila Tvému příteli, aby se udělal vzácným, našel si prac. místo na druhým konci zeměboule a jezdil pouze na návštěvu jednou za rok. Mám pocit, že se fakt hodně snaží a proč? Nevím jak se snažíš Ty, vyjít mu vstříc, potlačit tak trochu sebe, vyhovět druhému.... ale nevím, nezažila jsem.

 
20.09.2012 11:56 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

Damazing, pravda je taková, že všechno na nás nechá nějakou stopu a každý jsem jiný, tedy se i jinak vyvíjíme. A Někdo zraje rychle, někdo pomalu. Pokud ti nepomohl psycholog ani psychiatr, je tu ještě alternativní cesta terapeuta. Pokud chceš, napiš mi do mejlu podkova@email.cz a já ti zkusím dát tip na konzultaci přes  internet - skype - protože v oblasti, kde žiješ nikoho neznám.   Ono i to, co popisuješ  a co pojmenovala Barča jako touhu po nových prožitcích, má nějaký důvod. (ostatně pokud si odmyslíme, že se bavíme výhradně o seu, pak stejnou potřebu v jiných oblastech života má kde kdo... Haldy mužů potřebují ke svému životu adrenalin, vyhledávají ho a tím tak trochu odsouvají svůj reálný, problémový a trochu nudný život...   Chápu přesně o čem píšeš... jen si myslím, že "jádro pudla" bude jinde. Ale jsem přesvědčená, že řešení je možné najít. Rozhodně nejsi ani méněcenná, ani mrcha, prostě něco nefunguje u tebe tak, ajko u většiny, takže jediný výraz, kterým bych to asi označila je "jiná" ne horší, ne lepší...   A na rozdíl od Barči si nemyslím, že by Swingers bylo řešením, zejména pokud píšeš, že v trojce byl tvůj partner "tak trochu rušivý element"  tohle je jen dočasné řešení, než ztratí punc vyjímečnosti a zevšední... ono upřímně zevšednět může skoro cokoli a gradace jen posune hranici (většinou bohužel opačným směrem, než bychom si přáll) cesta asi není "přitlačit na pilu" ale naopka zjemnit, naučit se víc vnímat méně agresivní signály. Svět kolem nás je vyhrocený ve všech vbímatelných směrech a to samozřejmě otupuje ať chceme nebo ne.

 
20.09.2012 12:07 Uživatel: Metea
Věk:  21
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

Já myslím, že na tom není absolutně nic divného. Vlastně je rozvoj něčeho takového zcela logický.
Milenec je sice určité řešení, ale nemyslím si, že by to bylo řešení definitivní.
V rukou to máš vlastně jen ty. Psychiatr ani sexuolog tu nejsou od toho, aby k nim někdo přišel s tím, že je rozbitý a chce spravit. S tím ani jeden z nich nic neudělá.
Občasné spestření v podobě "trojky" není špatný nápad. Můžete zkusit i nějaké jiné praktiky, nemyslím si, že jste vyčerpali už všechno, co by tě uspokojilo. Nějaké hraní rolí atd. ? Když se zamyslíte, předpokládám, že na něco přijdete. wink
Určitě neříkám, abys to svému muži řekla přímo takhle, protože by ho to mohlo ranit, ale popovídat si s ním o tom můžeš. Muži mají rádi, když jim bez obalu řekneš o co jde. Pak mají tendence navrhovat nejrůznější řešení.
Samozřejmě, začátky vztahu jsou krásné, člověk je poblouzněn a fascinován tím druhým. A to je krásné, cítit se zbožňována  milován. Předpokládám ale, že ani v dlouhodém vztahu tato vášeň nevymizí, snad se jen usadí. Tvůj muž je určitě rád, že má tu ženskou, kterou má a za nic jiného by ji nevyměnil. Tvůj muž je s tebou protože tě miluje, zbožňuje a líbíš se mu. Snaží se tě udělat šťastnou a nedělá mu problém žádná trojka. To je třeba si uvědomit. Člověka, kterého by jsi nefascinovala by sis neudržela. To je jasné.
Držím palce, přemýšlej o tom a vůbec to neber jako nějaký problém, či starost, v určité formě, je to u každého člověka stejné... happy 

 
20.09.2012 15:06 Uživatel: veverka
Věk:  32
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

A musí to nutně být tak, že je fascinovát tou prvotní zaujatostí?

Teď třeba zse je fascinován proto, že Tě lépe zná, a proto si Tě váží...

Ale chápu Tě, lehko se to takto řekne, ale když už jsi udělala maximum...

 

Já zase potřebuju obdovovat muže, se kterým jsem. Nemyslím tím jen v posteli, celkově. Ale to asi není nic výjimečného, pokud yb to tak žena neměla, s daným mužem by nebyla.

 

Přesto si myslím, že patřím k ženám, které to mají ve zvýšené míře.

Vadil by mi třeba pocit, že jsem chytřejší než ten muž. Nemyslím teď znalosti v nějakém oboru, to máme každý v něčem jiném, ale tak nějak celkově. Musím mít pocit, že jsme nastejno, nebo že on je chytřejší.

Například můj bývalý byl o 8 let starší, takže tam je pak i větší pravděpodobnost, že za ty roky, o které má náskok, toho stihl i víc pobrat happy.

Neměla jsem dojem, že je vyloženě chytřejší, v určitých oblastech jsem byla já, nebo i v takových těch psychologických věcech, ke kterým více tíhnou ženy, ale celkově jsem ho prostě obdivovala za to, jaký je, přestože mě sem tam nějaká maličkost rozčilovala.

Nebo by mi i celkem vadilo, kdyby se můj chlap špatně choval ke svým rodičům... Nebo k cizím lidem...

Nemyslím samozřejmě nějaké extrémní případy, kdy by ti lidé byli hrozní, ale za normálních okolností.

Mimochodem jsem nedávno četla u jedné své spolužačky an Facebooku, ona si přivydělává jako servírka v kavárně, takovou myšlenku, něco ve smyslu - MUŽ, KTERÝ SE NECHOVÁ DOBŘE K ČÍŠNÍKOVI, NESTOJÍ ZA TO, ABY S NÍM ŽENA BYLA NA RANDE.

Nevím teď doslova, ale takhle nějak to bylo.

Člověk se má chovat pěkně ke všem, bez ohledu na to, jestli z toho bude mít později nějaký prospěch, jestli toho člověka zná osobně či ne, atd...

Ale taky je určitě pravdou, že kdybych s někým byla třeba už deset let, ten obdiv z mé strany bude jiný.. , . Ne nutně menší, ale jiný. už nebude plný toho vzrušení z nového a z dosud ne zcela objeveného...

 
20.09.2012 15:19 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

Tebe vzrušuje - sexuálně - že tvůj chlap je chytrý a hodný.... ?   Já mám pocit, že cesta tazatelky půjde asi jinou stezičkou než obdivem tohoto ražení. Aniž bych chtěla navádět k nepravostem, asi bych zlehka otestovala méně standardní techniky, jeví se mi to maličko jako směrované k dominanci - tedy k potřebě obdivu a  zbožňování a jen ona sama bude schopná vyhodnotit, co je "zajímavé" a co ještě ne a co už je "přes čáru"

 
20.09.2012 15:32 Uživatel: veverka
Věk:  32
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

Megero, já vím, že já to mám jinak než tazatelka, jen jsem tím chtěla ukázat, že každý máme nějaké libůstky.

Líbí se mi, když je chytrý, umí se chovat, schopný, zdravě sebevědomý... Hodný taky, v jádru, ne zase nějak prvoplánově, takový ten hodný moula, to taky ne.

Pokud jde o domiannci a submisivitu, mám ráda vyrovnanost či mírnou dominanci muže. Tak jak to obvykle v přírodě bývá happy

 
20.09.2012 16:15 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

veverko, já vím, pochopila jsem, ptám se, zda tohle působí tvé sexuální vzrušení... protože to je too s čím je problém....   faktický... teoreticky si myslím, že všechny dáme přednost chytrému, schopnému muži, který je primárně slušný před hloupým hulvátem nbo troubou.... ale opravdu nás ta jejich chytrost rajcuje... ?

 
20.09.2012 17:21 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

Holky a znáte ten známý český výrok o "sexy mozku"? wink

 
20.09.2012 18:02 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

Adame... samozřejmě... a ostatně přiznejme si, že pro některé jedince je skutečně i v sexu důležité, jak je na tom partner s inteligencí a zda s ním lze i (třeba v průběhu) komunikovat, nebo má mozek odkrven zcela a tudíž nepoužitelný (příkladně vodnáři jsou v téhle oblasti náročnější než jiní)

 
20.09.2012 23:30 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

Ano, to rozhodně. Inteligence je důležitá. Ale že bych u sexu konstruoval raketové pohony s přítelkyní, tak to asi ne. happy U sexu žádné rozhovory. Kdo ví, co bych pod vlivem omamných látek nasliboval. happy

 

Já jen reagoval na Tvojí otázku, kterou jsi dala veverce. Protože ono ten sexy mozek, kterému se směje většina českého národa, fakt funguje. A myslím to doslova – tj. rajcování. Jak u mužů, tak u žen, ale je to vzácné, protože zatím to málo co o tom vím, musí se sejít hodné atributů najednou, aby to nastalo.

A docela by mé zajímalo, zda to někdo už zažil na vlastní kůži. happy tj. opravdu sexuální vzrušení z opačného pohlaví. (resp. u homosexuálu stejného pohlaví)

 
20.09.2012 15:21 Uživatel: Julie
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

   Mám to stejně, muž by měl být vyzrálý a vést, musím si ho vážit pro to, jaký je. Pokud je to slabší jedinec, mám tendenci si z něj dělat srandu a nemusel by přežít.....

 
21.09.2012 00:20 Uživatel: veverka
Věk:  32
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Text uživatele: 

Tak otázka je, co si pod selháním vzrušení představit...

Takové to chvilkové vzrušení by asi ve mně vyvolalo velké procento mužů, pokud by shoda okolností tomu nahrávala a já byla třeba po době dlouhého sexuálního nedostatku excited

Ale spíš mám dojem, že je tu řeč o takovém tom fakt pořádném vzrušení, kdy chceme s daným člověkem zažívat sex opakovaně a těší nás to.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: K sexu potřebuju cítit obdiv muže - trauma z rodičů
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Přítelkyně odmítá sex před menstruací, odmítání prodlužuje 11 728x
Nevěra manželky jako koření 6 705x
Jak často, jak se mazlíte v dlouhodobém manželstí, pokud vůbec? 7 621x
Chci víc sexu než partner 5 663x
Chci více sexu než manžel, jak ho přimět k častějšímu sexu? 16 986x
riziko 4 366x
Jsem ještě panna, ale mám asi protrženou panenskou blánu prsty 4 870x
Odmítá mě partnerka 16 728x
Asi těhotná v 15? 11 857x
Preejakulat na kondomu 2 726x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 4
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 3 témata
Počet témat celkem: 16263
Počet odpovědí celkem: 173868
Počet registrovaných: 4897 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejkomentovanější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny