Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se

07.03.2019 14:18
Uživatel: Lusisa
Věk:  31
Odpovědí na téma: 13
Text: 

Ahoj všem, mám takový problém. S přítelem jsme uz skoro 16 let. De facto je to můj první kluk vůbec. Jenže poslední dobou mi neustále sahá na intimní pratie, kdykoliv se mu zlíbí a když mu řeknu, že se mi to nelíbí, že to nemůže dělat, kdykoliv se mu zachce, hned se urazí a řekne, že jsem divná.

Vůbec mě nerespektuje.

Vlastně celkově doma, když držím tzv. hubu a krok, je spokojený, ale jakmile dám najevo nespokojenost či nesouhlas s něčím, je zle. Nedávno, když jsme se pohádali, ke mě přiběhnul, strčil do mě, takže jsem spadla na zem. Zaklekl mě, chytil tzv. za límec a bouchal se mnou o zem a řval na mě. Druhý den mi řekl, že si za to můžu sama, že jsem ho k tomu vyprovokovala. Řekla jsem, že ho nebudu poslouchat na slovo, na to mi odpověděl, že se pak prý nemám divit, že mám modřiny.

Má muž na tohle právo, tzv. umlčet ženu, když ho při hádce neposlechne? Nebo jsem tak náročná, že si moc na něj vymýšlím?

Budu ráda za jakýkoliv názor, začala jsem se totiž ztrácet v tom, kdy jsem v právu a kdy ne.

Díky.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1516x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Partner mi neustále sahá na intimní partie
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.03.2019 17:09 Uživatel: Mia1986
Věk:  31

Město:Zvolen

Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Moj nazor je ze ak sa necha zena otlkat je to jej chyba, a bude to jej chyba az do chvyle kym mu to bude tolerovat, odstahuj sa ak mas nieco v hlave!!!!!!! Nikto nema pravo ta byt a pokial sa odmietnes branit vzdy ta bude otlkat, lebo mu to dovolis!!!!!! A ak mu dovolis aby to robil tak sa nestazuj.

 
07.03.2019 18:02 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Ne, muž (ani žena) nemá právo fyzicky napadat partnerku z ŽÁDNÉHO DŮVODU! S vyjímkou sebeobrany samozřejmě.

To, co jsi popsala, je podle mě jednoznačný důvod k rozchodu. I kdyby se omluvil, že jednal v afektu a pro ten afekt bylo nějaké rozumné vysvětlení. I tak je to důvod k rozchodu, protože tohle je hranice, která by se nikdy neměla překročit.

Pokud mu to odpustíš, tak mu jen dáš najevo, že je takové chování pro tebe akceptovatelné a věř tomu, že modřin bude pravděpodobně přibývat.

Chápu, že rozejít se po 16letech je těžká věc, ale vy jste se po těch letech nedostali k harmonickému vztahu, ale k tomu, že tě bere jako věc, jako kus hadru. Většinu života máš ještě před sebou, tak proč ho prožít takto… ?

Navíc si uvědom, že máš pomalu čas na dítě. Co když se mu uráčí s tebou mlátit až budeš těhotná? Rozhodne se mít sexuální požadavky až budeš v šestinedělí? Bude pak mlátit i tvé dítě když bude neposlušné? A pod. ?

 

 
07.03.2019 19:04 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Odejdi, dokud jsi mladá a nečekej, až budeš nejen starší, ale ještě s dětmi v závěsu. Tenhle vztah nemá budoucnost.

 
07.03.2019 21:41 Uživatel: Rypoušice
Věk:  26

Město:Brünn

1557248325_54522676_10214135589005360_4667749961708863488_o.jpg
1000-2000
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Okamžitě pryč! Na toto samozřejmě nemá právo.

Nenech si vymýt mozek a nasadit pocity viny. Odejdi zavčasu. Jeho násilí se bude pravděpodobně stupňovat.  

 
08.03.2019 09:49 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Je zcela jasné, že taková práva muž ani nikdo jiný k Tobě nemá.

Čili to, co se stalo či stává ber jako signál, že tento a takový vztah tímto definitivně končí.  

Vzhledem k tomu, že jsi ve fázi, kdy v tom sama nemáš jasno, nýbrž máš pochyby, kdy jsi v právu a kdy ne, předpokládám, že tato situace u vás trvá delší dobu a následkem toho je to, že ztrácíš své sebevědomí, úctu sama k sobě atd. , zkrátka, že začínáš být manipulovatelnou osobou/obětí od svého partnera/manipulátora.  

Pro Tebe to znamená sebrat sílu, ukončit to a odejít. Ovšem, v tomto případě doporučuji odejít za pomoci někoho dalšího a hlavně, za nepřítomnosti přítele, nemusel by jinak zůstat chladným a bůh ví, jak by reagoval, kdyby u Tvého odchodu a odstěhování se byl.

 
11.03.2019 18:49 Uživatel: Občan
Věk:  50
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Když muž ženu nebije, tak jí nemá rád. A když jí bije, je to jsko když pole hnojí.

 
08.03.2019 20:16 Uživatel: Rostenkowski
Věk:  24
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Holka, za mě. utíkej. 16 let jste spolu byli a bylo to asi fajn, ale tohle mi příjde, jako psychopatie. Ne. Nemá nárok tě udeřit. Nemá nárok tě zakleknout, jedině pokud to je v rámci nějaké předem domluvené hry, ale zrovna tyhle hry pokud je dělají zkušení lidé, tak prostě mají jasná pravidla. Píšeš, že ti sahá na intimní partie když to je nevhodné - to je obtěžování, ať jste partneři jak dlouho chcete.  

Tohle přece necheš doživotně… máte děti?  

Pomohli by ti rodiče?  

odejdi dokud je čas. on se líp už chovat nebude.  

 
08.03.2019 20:47 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
2000-3000
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Lusiso, ty si asi myslis, ze tohle je normalni! Ale neni! Tohle je domaci nasili. Utikej od nej, dokud je cas. Ono se to totiz bude stupnovat. Kdyz neveris prispevkum tady, tak se zeptej psycholozky.

 

 
09.03.2019 13:57 Uživatel: Lusisa
Věk:  31
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Předně všem děkuju za reakce, které si musím neustále číst dokola. Já měla ten pocit, že tohle už je za hranou, ale jelikož je asi dobrý manipulátor, přesvědčil mě, že je to moje vina. Vlastně si tohle říkám skoro u všeho, když se nepohodneme atd. Dokázal mě přesvědčit, že vždycky za to špatný můžu já a jak se říká, stokrát opakovaná lež se stane pravdou. Člověk tomu prostě sám v sobě uvěří a já se začala ztrácet. V hodně dikusích jsem četla i názory žen, že pokud je žena k neumlčení, tak se jí má takzvaně jedna fláknnout, tak jsem si řekla, fajn, asi mu přetekly ze mě nervy, přehnala jsem to, ale něco ve mě se k tomu okamžiku neustále vrací a je mi z toho těžko. Jsou ale chvíle, když funguju bez problému a bez keců, kdy je všechno v pořádku, řekne mi, že mě má rád, že mě miluje a já si zase řeknu, proč se rozcházet, když to zrovna funguje.

Jelikož jsem jinýho chlapa nepoznala, udělala jsem si z něho svůj středobod, čekám, až mi zavolá, čekám, až příjde z práce, čekám, až se probudí, de facto bez něj neumím trávit čas. Ano, zazní tu názory, že jsem mu to všechno dovolila, že jsem si to způsobila sama, ale nevím, jak se z toho, jako ženská se sebevědomím na bodu mrazu, dostat ven. Nikdy jsem se s nikým nerozcházela, nevím, co pak, bojím se, že udělám chybu, že to nezvládnu, že najednou tu nebude ten můj středobod…

 
09.03.2019 16:13 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Ano - je to zjevně dobrý manipulátor.

Tvoje snaha vidět v sobě viníka je toho výsledek - a je to vodítko, na kterém si tě drží.  

 

Váš vztah nefunguje - funkční vztah není o tom, že žena drží hubu a krok a za to ji partner pochválí a když nedrží, je hruhý nebo ji fyzcky atakuje.

 

Funkční vztah je rovnoprávý a potřeby a názory muže i ženy mají stejnou váhu a důležitost. Jeden sice může druhému v něčem ustoupit nebo být celkově submisivnější, ale musí to být z jeho rozhodnutí a musí to dělat s tím, že to tak chce a že mu to vyhovuje - a ne proto aby se vyhnul agresi.

 

Ano, s nízkým sebevědomím a po 16letech manipulace, kterou považuješ za vztah a možná i druh lásky, se ti bude odcházet těžko, ale představ si to jako nepříjemný zákrok u lékaře: chvilku to bolí, ale pak je člověku lépe!

 

Moje rada:  neotálej. Prodlužování ti nijak nepomůže, odvahu tím nezískáš a jen budeš buď víc a víc rezignovaná nebo víc a víc zmlácená.

 

a) zařiď si tajně nějaké bydlení. U rodičů, kamarádky, na ubytovně. Lepší je ale u někoho, v kom bys měla oporu nebo ochranu, kdyby přítel přišel naléhat (jakože asi přijde).

b) naplánuj si přestěhování na dobu kdy nebude partner doma - klidně raději nějaký majetek ožel, sbal to co v danou dobu stihneš, sežeň si odvoz nebo i někoho na pomoc s balením.

c) příteli o rozchodu neříkej osobně, ale sděl mu to po řestěhování dopisem, telefonem nebo emailem. Je to sice trochu sprosté se rozcházet útěkem, ale to ty neřeš, ty nejsi v běžné situaci, odcházíš od potencionálního násilníka, zjevného manipulátora, možná psychopata. Přednější než slušnost je tvoje bezpečí!

d) vyhledej psychologa nebo terapeuta, který ti pomůže se postavit na nohy a najít v životě jiný středobod než jeho. Zkus třeba zavolat na nějakou z těchto linek, mohli by ti pomoct najít vhodného odborníka v místě tvého bydlitě:

https://www.domacinasili.cz/mista-pomoci/kde-hledat-pomoc-adresar/

Pomohlo by ti možná také navštěvování terapeutických skupin, v nichž jsou ženy s podobnou zkušeností. Tvůj případ sice zatím není tak závažný, ale určitě zjistíš, že i ty nejhroznější případy násilí nevznikaly naráz, ale postupně a možná podobně jako tvůj.

e) připrav se na to, že partner to asi nepřijme a bude obtěžovat. Může jak odprošovat a dolézat a slibovat, nebo být agresivní a násilnický. Partneři, z nichž se vyklubou psychopati, většinou umí po rozchodu ženu překvapit i když ta má dojem, že je dobře zná a že ji jen tak něco nepřekvapí. Dbej na svou bezpečnost, snaž se eliminovat možnosti, kde by tě mohl zastihnout samotnou, nepřipouštěj žádné rozhovory, dokud si nebudeš jistá sama sebou. Nekomunikuj s ním sama a beze svědků.

d) VYDRŽ!

 
09.03.2019 14:04 Uživatel: Lusisa
Věk:  31
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Děti spolu nemáme, něco ve mě mi říká ne - ne s ním. Rodičům o takových incidentech neříkám, ale pravděpodobně by mi pomohli. Oni na něj mají svůj názor, protože občas jim řeknu o čem se pohádáme a jaký jsou jeho reakce a c je schopen mi říct. Přejí si, abych od něj odešla.

 
10.03.2019 11:51 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

To mají rozumný názor…

 
04.04.2019 14:13 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Text uživatele: 

Trošku v tom vidím prvky psychopatické a manipulativní osobnosti.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Partner mi neustále sahá na intimní partie, když to odmítám, urazí se
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 15749
Počet odpovědí celkem: 171465
Počet registrovaných: 4660 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Drobné krádeže v domácnosti
Nejkomentovanější za 7 dní: Drobné krádeže v domácnosti
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny