Téma: Úvaha do Českého jazyka - nechápu zadání
Uživatel: humpols
Věk: 15
Dobrý den,
ve škole jsme dostali zadání úlohy - napsat úvahu na téma:
"I kdybychom snad mohli být učení učeností druhého, moudrými můžeme být jen moudrostí vlastní. " Téma jsem ani nepochopil, natož abych ho byl schopný zpracovat Mohl byste mi někdo prosím poradit alespon jak začít? Za každou radu budu víc než vděčný! Předem děkuji
(úvaha má být dlouhá asi tak 30 řádků)
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 3145x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Asi něco ve smyslu, že všechno učení, co do vás učitelé vtloukají je na nic, když nejste tak moudří, aby jste to pochopili?
Ten citát se mi líbí a já si ho vykládám tak, že i když se Ti lidé kolem Tebe snaží stokrát radit a předávat Ti své názory, tak zmoudříš teprve tehdy, až Ti život dá párkrát "po čuni". Můžeš si třeba vzpomenout na to, kolikrát Ti rodiče a jiní lidé říkali, ať něco uděláš nebo naopak neděláš, a Ty jsi to stejně udělal podle svého. Lidé kolem sebe Ti můžou předávat své znalosti a zkušenosti, ale nejdůležitější jsou stejně ty zkušensoti, které získáš, když se se životem pereš sám, když řešíš konflikty, překonáváš překážky, smiřuješ se s neúspěchy a učíš se dělat kompromisy.
Tak ať se Ti dobře píše!
Prostě - dokud něco sami nezažijeme, nemůžem pochopit, jaké to (jedno, co) je, i kdyby nám to někdo 100x říkal.
Věk: 16
Dobrý den,
ve škole jsme dostali úkol, napsat úvahu na téma - Co není zakázáno, je dovoleno. Nějak nechápu, co si pod tím představit. Má být 200 slov dlouhá.
Mohl by jste mi někdo poradit o čem napsat? Děkuji
Teď? Co třeba o aktuálních restriktivních opatřeních? To by se psalo úplně samo!
Budou lidé dodržovat doporučení, nebo nám musí stát vše zakázat a přikázat?
- úvaha -
Když nastala krizová situace, stát začal nejdříve s doporučeními - neshromažďujte se, nejezděte do rizikových oblastí. Co udělali lidé? Vydali se na dovolenou do Itálie.
Stát zareagoval doporučením karantény pro navrátilce, na letišti je odchytával, ale přes volné hranice se auty vraceli lyžaři dále, samozřejmě nic nepřiznali, chodili do práce, děti poslali do školy. A tak stát zavřel školy, jenže děti se začaly shromažďovat v nákupních centrech, kinech na koncertech. A tak stát nařídil uzavření restaurací v nákupních centrech a omezil akce nad 100 lidí.
Co udělali provozovatelé kin a některých divadel? Omezili kapacitu na 99 lidí. Stát tedy snížil povolenou kapacitu na 30 lidí - některá divadla opět snížila kapacitu.
Opravdu se musí lidem vše přesně nařídit? Vážně nebylo jiné řešení, než uzavřít hranice, uzavřít většinu obchodů, přikázat nošení roušek a lidem přikázat, že smí jen do práce a domů?
Zdá se, že ano. Lidé z Litovle, která je uvržena ještě do přísnější karantény, obcházejí kontrolní body, jen aby si došli nakoupit do Haňovic.
Vypadá to tedy, že platí jen represe a sankce. Teprve vysoké pokuty a hrozby vězení donutí lidi se (proti své vůli) chovat alespoň trochu zodpovědně. Ale stejně si budou stěžovat a vymýšlet jak "vyzrát na systém", když nám zakážou jít do kina, půjdeme všichni v houfu do parku, zakážou nám obchoďáky, vyrazíme na běžky do Jizerských hor, až musí davy rozhánět hasiči.
. no, okořeň to nějakým vlastním názorem na situaci a jak si myslíš, že by se aktuální situace měla řešit, co stát udělal dobře a co špatně, … a máš to hotové : D