Téma: Příjímací zkoušky na lékařskou fakultu

15.04.2011 17:54
Uživatel: Jacob1
Věk:  18
0-100
Odpovědí na téma: 7
Text: 

ZDRAVÍM Usmívající se

Mé studium se pomalu blíží ke konci druhého ročníku na střední škole. Avšak už spřádám své plány na VŠ, kterou bych chtěl jít posléze studovat. Poměrně uvažuji nad lékařskou fakultou. Biologie se mi zamlouvá, chemie a fyzika již méně, ale nepřekonatelný problém to jistě nebude. Horší však je, že fyzika mi skončila na střední škole již v prvním ročníku a chemie mi končí v ročníku druhém. Pokud bych měl tedy zájem jít na LF, musel bych koupit nějaké knížky a testy ze kterých se připravují přijímací zkoušky a věnovat se pečlivě samostudiu, což by rozhodně nebylo jednoduché.

Co myslíte, vyplatí se do toho jít a mám šanci uspět? Samozřejmě si podám přihlášku i na jiné VŠ, kdyby to náhodou nevyšlo. Abych pak měl možnost jít jinam v případě neúspěchu a popřípadě si mezi školami i vybírat. Lékařská fakulta je však zatím jediný stěžejní bod, kam mé kroky směřují. Nějaká VŠ do zálohy se případně najde později.

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.04.2011 17:59 Uživatel: Julie
Téma: Příjímací zkoušky na lékařskou fakultu
Text uživatele: 

  Šance je tu vždycky a naděje umírá poslední. Najdi si nového kamaráda z řad mediků ať víš do čeho jdeš.

 
15.04.2011 21:12 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Příjímací zkoušky na lékařskou fakultu
Text uživatele: 

Pokud pořádně prolistuješ učebnice fyziky, chemie a biologie a projdeš si testy, které poskytují lékařské fakulty, myslím si, že uspěješ.

Studium je ale dřina a práce lékaře je v nemocnici otročina (vcelku stereotypní práce, noční služby ad.). Nechci Tě ale odrazovat. 

Myslím si, že v budoucnu nebude problém se na medicínu dostat, protože o tento druh práce (poslání)  nebude moc velký zájem. Ale to je jen má doměnka.

 
15.04.2011 22:06 Uživatel: Jacob1
Věk:  18
0-100
Téma: Příjímací zkoušky na lékařskou fakultu
Text uživatele: 

Ano, vím že studium je velice náročné. Velice těžké je prý překonat prvák, kde to spousta lidí vzdá, nebo neuspěje. Každému nejspíše dojde jak je to těžké, až když zjistí kolik se toho má naučit. Když by se mi náhodou podařilo vytrvat v mém odhodlání a nakonec uspět bylo by to něco úžasného.

Dočetl jsem se, že pro lékaře momentálně moc dobré podmínky nejsou. Ať už se to týká přesčasů, služeb atd. a s tím souvisejícími platy a ohodnocením. Když si jich pak někteří lidé neváží a ještě se na ně osočují, jejich pomoc poznají a svůj názor změní, až se sami dostanou do úzkých. Kvůli špatným podmínkám jaké panují v našem zdravotnictví také souhlasím, že bude zájem o studium na lékařské fakultě upadat. Jedná se o velice náročné studium, později povolání s mnohdy vysokou odpovědností a když pak za to lékaři nejsou doceněni, pak to případné zájemce může mnohdy odradit. Toto povolání se právem může považovat za poslání, mnohdy to totiž musí být v současných podmínkách otročina. Člověku to pak musí ubírat odhodlání, nadšení z potěšení, že někomu pomůže, uzdraví ho, případně zachrání život. Zvláště pak, když si toho někteří lidé nedokáží vážit a ocenit to, co pro ně druzí dělají. No uvidíme, jak se to celé vyvine...

Nicméně pokud budu mít velké množství vůle, odhodlání, motivace bojovat a vydržet a nakonec se mi přeci jen podaří uspět, tak ke konci studia se případně dostanu za osm let. Za takovou dobu se všeobecné podmínky pro lékaře mohou v naší zemi obrátit k lepšímu. Pokud by tomu tak nebylo a zůstalo to při starém, jsem ochoten zvážit variantu odchodu do zahraničí. Vždycky mě lákalo dobrodružství, angličtina mi jde sama od sebe, tak proč pracovat v zemi, kde máte špatné podmínky, někteří lidé si vás neváží, opovrhují vámi a být v zaměstnání nespokojený. Proč nepracovat jinde, kde se můžete mít lépe. Vše samozřejmě závisí na tom, jestli člověk nemá doma výrazné závazky. Když je člověk svobodný, může se vydat kamkoliv...

 
16.04.2011 07:28 Uživatel: Julie
Téma: Příjímací zkoušky na lékařskou fakultu
Text uživatele: 

  Pane jo, to je úvaha. Ty mi vkládej, že jsi ve druháku.  V něčem máš pravdu a v něčem taky ne. Všichni mluví o tom ,že si lidé doktorů neváží. A můžu si já vážit doktora, který se neumí chovat k pacientovi, dává špatné informace atd...

Můj kožař je už sice starší, ale velice čiperný a hlavně ochotný, žádná arogance. A když v samce dojdou rohlíky, tak pro něho se tam najdou vždy.

 Úctu a vážnost si musíš zasloužit, tu s diplomem nedostaneš !!!

 
16.04.2011 07:18 Uživatel: jancaho
Věk:  30
500-1000
Téma: Příjímací zkoušky na lékařskou fakultu
Text uživatele: 

Další idealista Mrkající. Co se týká těch učebnic- stačí přehledy středoškolské chemie, bilologie, fyziky. V Olomouci prodávali testové knížky- bylo to super, protože jsm věděli, na co se tak asi budou ptát, jaké jsou typy otázek... V Brně mi zkoušky připadaly horší. Fakulty taky pořádají před zkouškami rychlokurzy. Až budou dny otevřených dveří, zajeď si tam a posbírej všechno, co ti budou nabízet.

 A tu angličtinu ti závidím. Na jazyky jsem antitalent.

 

 
16.04.2011 19:34 Uživatel: Jacob1
Věk:  18
0-100
Téma: Příjímací zkoušky na lékařskou fakultu
Text uživatele: 

 

julie: Souhlasím s tebou, ale tak to je všude a vždy taky bude. Vztahy mezi lidmi nebudou nikdy pouze jednoho směru. Vždy se najde někdo, kdo na nás bude protivný, nepříjemný, ale tak už to je. Můžeme být však rádi za to, že v naprosté většině případů převažuje polovina lidí, kteří jsou ochotní, ohleduplní, příjemní, atd...

jancaho:  Idealista...hmm. Samozřejmě se může někomu zdát plánování své ideální představy o budoucnosti, která může nastat až za několik let bláhové, naivní či nepatřičné. Proč to ale nezkusit a nevydat se sice na trnitou cestu, na níž se nám vše v co jsme doufali nemusí mnohdy vydařit, třeba nakonec neuspějeme vůbec, ale proč nehledat štěstí, pohodu a  spokojenost v životě jenom proto, že nám to přijde moc obtížné či někdy jako nemožné?

 

 
17.04.2011 09:35 Uživatel: jancaho
Věk:  30
500-1000
Téma: Příjímací zkoušky na lékařskou fakultu
Text uživatele: 

Já do toho taky šla, i když jsem věděla, že nebude zrovna jednoduchý život. Ale  práce mě baví. Taky plánuju, že se na neurolku vrátím hned, jak bude malá trošičku větší a taťka bude mít čas hlídat alespoň jeden den v týdnu. A je fakt super pocit, když čteš v novinách poděkování za péči a vyloženě tam zmíní tebe. Mrkající

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Příjímací zkoušky na lékařskou fakultu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16436
Počet odpovědí celkem: 175028
Počet registrovaných: 5064 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: TERMÍN VÝPLATY

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny