Téma: SŠ se zaměřením na jazyky - je gymnázium ta správná volba?

28.09.2014 18:30
Uživatel: Tobias
Věk:  14
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Dobrý den,

jsem žák 8. třídy ZŠ a jsem ve třídě s rozšířenou výukou přírodovědných předmětů, ale ty mě moc neberou. Mám hodně rád jazyky - Angličtinu, Němčinu.  Učitelé pořád prudí, že už bychom měli mít jasno o střední škole, ale já stále přemýšlím. Moc, opravdu moc jsem vždycky chtěl a chci  jít na gympl, (v 5. tř. se mi to bohužel o kousíček nepovedlo…). Chci tam jít hlavně kvůli kvalitní výuce jazyků, která na gymplech v mém městě je.

V našem městě jsou 2 čtyřletá gymnázia. No, ale nevím jakou druhou střední školu si zvolit. Uvažuji o pedagogickém lyceu protože jednou bych chtěl angličtinu a němčinu vyučovat i když tam prý jazyky nejsou na takové úrovni, no a ještě uvažuji o oboru pracovník cestovního ruchu, kde jsou prý jazyky na dobré úrovni. Jazykové lyceum v našem městě ani v okolí není. Prosím napište své návrhy na tu druhou školy, kterou si mám vybrat? Popřípadě, pokud nesouhlasíte, že si mám jako jednu školu vybrat gymnázium napište svůj návrh. a ještě Vás budu otravovat další otázkou. Mám se na zkoušky začít připravovat už teď nebo se radši soustředit na samé jedničky na vysvědčení? (myslím tím to, že např. zkoušky na gympl z minulého roku byly prý fakt moc těžký).

Předem moc děkuji všem co mi odepíšou, díky, že jste si pro mě našli čas.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2031x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: sš se zaměřením na jazyky ? je gympl ta správná volba ?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.09.2014 09:28 Uživatel: Asti
Téma: SŠ se zaměřením na jazyky - je gymnázium ta správná volba?
Text uživatele: 

To musíš zjistit, jak se na školách v tvém okolí vyučují jazyky. Najdi si jejich web, dojdi na den otevřených dveří a zjisti, kolik mají hodin jazyka týdně, jestli mají konverzaci zvlášť, hodiny s rodilým mluvčím atd.

Je dobré se učit samozřejmě obojí na přijímačky i teď do školy, ale hlavně ty jazyky. Pokud se jim chceš věnovat, tak jde hlavně o VŠ, kterou si pak vybereš. Takže můžeš už dopředu procvičovat všechny věci, které se u všech zkoušek z jazyků zkouší. Porozumět čtenému, poslechu, psát sloh a konverzace.

Sežeň si CD a poslouchej mluvenou řeč, koukej na filmy s titulky. Zkus si napsat třeba krátký sloh na nějaké téma v AJ a NJ. Vyhledávej kontakty s rodilými mluvčími a možnost si s nimi promluvit. Zkus si přečíst třeba krátkou knížku nebo článek v cizím jazyce atd. A taky se musíš učit češtinu, protože všechny mluvnické kategorie se pak budeš učit i v tom jazyce a nesmí tě brzdit, že je neznáš z ČJ.

Počítej s tím, že na AJ a NJ je vždy největší nával, protože jsou to tady nejčastější jazyky. A lidi mají fakt super školy drahé a odmalička, základky se zaměřením na jazyky, soukromé hodiny atd. Musíš tedy pracovat sám na sobě, když něco chceš, tak si za tím jít. Nespoléhej se, že na nějaké škole ti to nalejou do hlavy, záleží hlavně na tobě, co uděláš pro sebe ty.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: SŠ se zaměřením na jazyky - je gymnázium ta správná volba?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16369
Počet odpovědí celkem: 174513
Počet registrovaných: 4981 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Strach z operace

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny